R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40482298 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-10-19
Eddy Merckx uhonorowany
w niezwykły sposób

 

Tegoroczny Tour de France przejedzie
obok domu legendarnego Belga

Dwa etapy tegorocznego Tour de France w Brukseli będą okazją, aby uhonorować jednego z najlepszych kolarzy w historii światowego kolarstwa Eddy,ego Merckxa - pięciokrotnego triumfatora Wielkiej Pętli.

"Chcemy oddać hołd Eddy,emu, który w tym roku będzie obchodzić 65. urodziny. Stąd nasza wola, aby jechać przez Brukselę. Wyjątkowo to Tour de France zabiegał o to, by zorganizować etap w konkrentnym mieście, a nie na odwrót" - oświadczył dziś dyrektor wyścigu Christian Prudhomme podczas konferencji prasowej w Brukseli.

Podczas pierwszego etapu o długości 224 kilometrów, 4 lipca z Rotterdamu do Brukseli, kolarze przejadą obok domu Merckxa w Meise, na przedmieściach stolicy Belgii. Drugi etap poprowadzi z Brukseli do Spa (192 km) przez miejscowość Tervuren, gdzie pięciokrotny zwycięzca Tour de France spędził młodość.

Merckx, który skończy 65 lat 17 czerwca tego roku, wygrał Tour de France w latach 1969, 1970, 1971, 1972 i 1974, zwyciężył także w klasyfikacji punktowej w latach 1969, 1971 i 1972, jak również w górskiej w 1969 i 1970. Jakby tego było mało, wygrał 34 etapy w Tour de France.

"Organizatorzy Tour de France oraz miasto Bruksela sprawili mi wielki prezent, wyznaczając trasę obok mego domu w Meise" - powiedział dziś Merckx podczas prezentacji w stolicy Belgii. I dodał: "Bruksela jest w moim sercu, to mój kraj. Czuję się prawdziwym obywatelem Brukseli, chociaż nigdy nie mieszkałem w jej centrum - ale w jej pobliżu. W Brukseli nigdy nie wygrałem etapu Tour de France, ale w 1969 roku właśnie tu założyłem żółtą koszulkę lidera po zespołowej jeździe na czas" - podkreślił 5-krotny triumfator TdF.

I na zakończenie swej wypowiedzi, w obecności dyrektora TdF Christiana Prudhomme i burmistrza Brukseli Freddy,ego Thielemansa, podkreślił, że najlepszym prezentem urodzinowym dla niego byłoby zwycięstwo belgijskiego kolarza w Brukseli.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL