R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41873723 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Książki dotarły do Kowna

 

Polacy na Litwie ślicznie dziękują!


Franciszka Abramowicz, prezes kowieńskiego Oddziału Związku Polaków na Litwie, rozpakowuje książki ze wspólnej akcji Grażyny i Ryszarda Głowackich oraz "Głosu Wielkopolskiego."

Pierwsza partia - obejmująca około 400 książek, zgromadzonych w redakcji "Głosu Wielkopolskiego" dzięki ofiarności czytelników największego dziennika naszego regionu, dotarła już do biblioteki w Kownie.

vans outlet - Udało nam się stworzyć "kanał przerzutowy", w drodze jest już druga partia, około 800 woluminów - mówi Grażyna Głowacka, radna powiatu poznańskiego i mieszkanka Suchego Lasu, która wraz z mężem Ryszardem rzuciła pomysł pomocy polskiej bibliotece w Kownie.

W tym miejscu warto przypomnieć, że sukces wspólnej grudniowej akcji Grażyny i Ryszarda Głowackich oraz redakcji "Głosu Wielkopolskiego" przeszedł najśmielsze oczekiwania. Na ulicę Grunwadzką 19 w Poznaniu (siedziba redakcji "GW") trafiło ponad 3 tys. woluminów i to głównie takich, jakich oczekiwali jej organizatorzy. A więc polskich książek współczesnych.

- W imieniu naszej biblioteki, znajdującej się w pieczy kowieńskiego Oddziału Związku Polaków na Litwie, oraz wszystkich jej czytelników dziękujemy za otrzymane od państwa książki. Paczki już zostały rozpakowane, a pierwsze tytuły już trafiły do czytelników. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy! - napisała do redakcji "Głosu Wielkopolskiego" Alina Pacowska, pracująca w kowieńskiej książnicy. 

Pośród zebranych książek znalazła się również literatura klasyczna, która w najbliższą sobotę (5 lutego) pojedzie do miejscowości Troszyn Polski (gmina Gąbin). Jest to wieś, której od lipca ubiegłego roku pomaga parafia w Sobocie (podpoznańska gmina Rokietnica). Do tej parafii należy Golęczewo. Wieś Troszyn Polski bardzo ucierpiała podczas czerwcowej powodzi.

Swiss Replica Watches

 
 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL