R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41631790 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Rzeszów bardzo ładnie się pokazał!

 

Czesław Lang, wicemistrz olimpijski z Moskwy - dziś główny organizator imprez kolarskich w naszym kraju, miał bardzo pracowity weekend, podczas którego w Rzeszowie i Lublinie pokazywał wielkość Tour de Pologne, jego historię, tegoroczną trasę, jak również przybliżał tych, którzy w nim pojadą - 18 ekip z cyklu Pro Tour oraz ośmioosobowa reprezentacja Polski.

 

W niedzielę rzeszowski Rynek od godzin przedpołudniowych po wieczorne tętnił życiem. Na specjalnie ustawionym telebimie prezentowano 80 lat naszego narodowego touru, nad którym honorowy patronat objął prezydent RP Lech Kaczyński.

Mieszkańcy miasta mieli okazję dowiedzieć się, że 65. Tour de Pologne rozpoczyna się 14 września w Warszawie i że w tym roku najlepsi kolarze świata pojadą wzdłuż wschodniej granicy Polski. Warszawa, Płock, Olsztyn, Mikołajki, Białystok, Bielsk Podlaski, Lublin, Nałęczów, Rzeszów, Krynica Zdrój, Zakopane, Rabka Zdrój, Kraków - przez te miasta pojadą szosowcy najlepszych grup kolarskich świata.

Impreza w Rzeszowie, zorganizowana z dużym rozmachem na miejscowym Rynku - w czym duża zasługa prezydenta miasta Tadeusza Ferenca, przybliżająca Tour de Pologne, zgromadziła wiele tysięcy ludzi. Co najważniejsze, prawie 2500 ludzi siadło na rowery, rozmaitych marek i wieku, i przejechało dystans około 5 kilometrów. Tymi samymi ulicami, którymi pojadą 18 września zawodnicy Lampre, CSC, innych znanych zawodowych grup kolarskich.

Na rowery wsiedli Czesław Lang i Lech Piasecki, policjanci jechali na rowerach szosowych. Nie zabrakło przedstawicieli Straży Miejskiej. Było dużo uczniów szkół podstawowych i średnich. Jechały, inaugurując sezon turystyczny, całe rodziny.

Było barwnie, kolorowo. Na scenie występowały zespoły ludowe i mocnego uderzenia. Firma LangTeam, główny organizator Tour de Pologne, rozdała prawie 1500 koszulek amatorom pedałowania.

Rzeszów się pokazał, dobrze przygotował. Czesław Lang wracał w niedzielę z tego miasta bardzo zadowolony, wiedząc aż nadto dobrze, że 18 września kolarze z zawodowego peletonu będą tu serdecznie, ciepło witani.

Dzień wcześniej Czesław Lang i Lech Piasecki byli w Lublinie, gdzie też omawiano stan przygotowań do etapu Bielsk Podlaski - Lublin. W siedzibie marszałka województwa lubelskiego spotkali się wszyscy gospodarze miast, przez które pojedzie 65. TdP, jak również ci wszyscy, którzy będą odpowiedzialni za to, by nasz jubileuszowy wyścig narodowy wypadł imponująco. Wypadł na medal. Na całej jego trasie - od Warszawy do Krakowa.

W ramach kampanii reklamowej przybliżającej 65. Tour de Pologne tysiącom ludzi Czesław Lang i Lech Piasecki odwiedzą Białystok (21 czerwca) i Mikołajki (29 czerwca).

 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL