R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40488960 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-10-19
2. etap TdP: Australijczyk Davis wygrał, Brazylijczyk Fischer liderem

 

Australijczyk Allan Davis wygrał 2. etap Tour de Pologne z Płocka do Olsztyna (231 km). Zawodnik belgijskiej grupy Quick Step okazał się najlepszy na finiszu z peletonu. Drugi był Murilo Fischer z Liquigasu-Gaspolu i to właśnie on pojedzie we wtorek w koszulce lidera klasyfikacji generalnej.

Etap zaczął się od ucieczki trzech zawodników już na 5. kilometrze. Od peletonu oderwali się Andoni Lafuente (Euskaltel-Euskadi), Robert Longo (Lampre) i Łukasz Bodnar (Polska BGŻ). Zawodnicy jechali w ucieczce prawie przez cały dystans i zostali doścignięci dopiero tuż po wjeździe do Olsztyna. Po drodze rozegrali między sobą trzy premie lotne, jedną premię specjalną i premię górską. Największą przewagę trójka uciekinierów osiągnęła w okolicach bufetu, który znajdował się na 120. kilometrze – było to 12 minut i 30 sekund. Od tego momentu peleton wziął się do pracy i systematycznie zmniejszał przewagę.

Na premii górskiej usytuowanej na rogatkach Olsztyna najlepszy był Łukasz Bodnar, który w nagrodę do następnego etapu wystartuje w białej koszulce Gaspol dla najlepszego górala. – Stworzyła się okazja do ucieczki i do walki o tą koszulkę, więc skorzystałem. Będę walczył o zwycięstwo w tej klasyfikacji do końca – powiedział Bodnar. Chwilę później trójka uciekających zawodników została doścignięta przez pozostałych zawodników i na rundy w Olsztynie wjechał cały peleton. Wcześniej na trasie na trzech lotnych premiach bezkonkurencyjny był Andoni Lafuente, który wygrał wszystkie trzy finisze.

Zwycięzca etapu Allan Davis tuż przed startem do etapu zapowiadał, że na tej bardzo długiej trasie zamierza wygrać i dotrzymał słowa. Jednak po zsumowaniu wyników dwóch pierwszych etapów okazało się, że lepszy w klasyfikacji generalnej jest Murilo Fischer. – Trudno, nic na to nie poradzę. Pozostaje mi cieszyć się ze zwycięstwa etapowego – powiedział Davis.

- O zwycięstwo w całym wyścigu będzie niezwykle ciężko, więc na razie cieszę się z wygranej na etapie – powiedział z kolei Fischer. – Trasa tegorocznego Tour de Pologne jest dosyć płaska, postaram się jechać w koszulce lidera jak najdłużej.

Wyniki znajdują się na stronie: http://www.tourdepologne.pl/2etap_wyniki.asp

We wtorek 3. etap na trasie Mikołajki – Białystok (185 km).

Audemars Piguet Replica Watches https://www.gradeonewatches.com

 

 

 
 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL