Jestes 41075560 gosciem na naszej stronie
Wyścig Dookoła Walencji

Hiszpanie na pierwszych sześciu miejscach

1 MARCA 2008. Hiszpan Ruben Plaza z grupy Benfica wygrał kolarski pięcioetapowy wyścig Dookoła Walencji. Na mecie ostatniego etapu o długości 149,4 km najszybszy był włoski sprinter Alessandro Petacchi (Milram).

Plaza triumfował w wyścigu, mimo że nie wygrał ani jednego etapu. Na pierwszym najszybszy był Włoch Mirco Lorenzetto (Lampre), na drugim - Hiszpan Manuel Vaquez (Contentpolis), na trzecim - Niemiec Erik Zabel (Milram), a na czwartym inny hiszpański kolarz Ivan Gutierrez (Caisse d'Epargne).

W wyścigu wystartował zwycięzca ubiegłorocznego Tour de France Hiszpan Alberto Contador z grupy Astana, zajmując ostatecznie 6. miejsce ze stratą 33 sekund do zwycięzcy.

W 66. edycji Vuelta a la Comunidad Valenciana jechał Polak Maciej Bodnar z grupy Liquigas zajmując ostatecznie 104. miejsce ze stratą 40 minut 33 sekund do Rubena Plazy. Do mety dojechało 130 kolarzy z 17 grup.

Przed rokiem wyścig Dookoła Walencji wygrał Hiszpan Alejandro Valverde z Caisse d'Epargne.