R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40482245 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-10-19
Amstel Gold Race
bez Boonena i Bettiniego

 

W najbliższą niedzielę w Holandii odbędzie się klasyczny wyścig Amstel Gold Race zaliczany do cyklu Pro Tour. 43. edycja poprowadzi z Maastricht do Valkenburga (257,4 km). Spośród faworytów zabraknie Belga Toma Boonena, a także mistrza świata Paolo Bettiniego (obaj Quick Step).

 

Po raz osiemnasty wyścig rozpocznie się w Maastricht, a po raz szósty zakończy w Valkenburgu. W porównaniu do poprzednich edycji klasyk został wydłużony o 5 kilometrów. Na trasie kolarze będą mieli do pokonania 31 wzniesień. Ostatnie z nich znajduje się na mecie.

Do wyścigu przystąpią wszystkie ekipy Pro Tour. Oprócz tego przyznano pięć "dzikich kart". Z numerem pierwszym wystartuje ubiegłoroczny triumfator Stefan Schumacher (Gerolsteiner). Zabraknie kolarskiego mistrza świata Paolo Bettiniego z powodu złamanego żebra podczas wyścigu Dookoła Kraju Basków, który rok temu dojechał do mety na 7. pozycji, jak i Boonena - zwycięzcy ostatniego wyścigu Paryż - Roubaix.


Fränk Schleck (z prawej) startował w ubiegłorocznym Tour de Pologne i wygrał Amstel Gold Race w 2006 roku.

Amstel Gold Race jest najmłodszym z siedmiu wiosennych klasyków i zyskał wielką popularność w ostatnich piętnastu latach dzięki zwycięstwom zagranicznych (nie Holendrów) zawodników. Na liście ostatnich triumfatorów widnieją nazwiska Niemca Stefana Schumachera, Fränka Schlecka z Luksemburga, są Włosi - Danilo Di Luca i Davide Rebellin. W przeszłości wygrywali tu lokalny heros szosy Jan Raas, Belg Eddy Merckx i Francuz Bernard Hinault.

 

W wyścigu wystartuje 184 kolarzy. Dziennikarze najwięcej szans dają 27-letniemu Hiszpanowi Alejandro Valverde (Caisse d'Epargne), jak i braciom Schleckom (młodszy Andy, starszy Fränk) z duńskiej ekipy CSC.

Amstel Gold Race można śledzić w internecie na stronie www.amstelgoldrace.nl.

Dzień wcześniej, czyli w sobotę na drogach i wzniesieniach południowej Limburgii od samego rana będzie panował niesamowity ruch. Dwanaście tysięcy pasjonatów rowerów weźmie udział w pokonywaniu różnych dystansów - od 60 do 250 kilometrów, pojedzie trasą, jaką w niedzielę przemierzą współcześni mistrzowie szosy.

 

 

 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL