R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40491429 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-10-19
Wyścig jednego kolarza: Borysa Szpilewskiego

 

Tegoroczny Tour of Hainan przejdzie do historii cyklizmu jako wyścig jednego kolarza. Rosjanin Borys Szpilewski wygrał go w imponującym stylu, zwyciężając w sześciu na osiem etapów i zajmując drugie miejsce w prologu.

26-letni zawodnik reprezentacji Federacji Rosyjskiej nie dał szans rywalom i na ostatnim ósmym etapie, krótkim - liczącym zaledwie 107,4 km, znów był piewszy na finiszowej kresce. Po siódmym etapie miał przewagę nad Irlandczykiem Davidem McCannem jednej minuty i pięciu sekund.

W ostatnim dniu wyścigu Szpilewski nie tylko pilnował najgroźniejszych rywali, ale i w końcówce dał po raz kolejny pokaz szybkiej, zdecydowanej jazdy. Drugi na mecie był Amerykanin Bradley Huff, trzeci Japończyk Takashi Miyazawa.

Rosjanin wygrał w klasyfikacji generalnej, stanął uśmiechnięty na podium z olbrzymią butelką szampana i czekiem wartości 20.000 juanów za zwycięstwo (około 10.000 złotych).

Była to trzecia edycja Tour of Hainan. Przed rokiem indywidualnie zwyciężył Polak Robert Radosz (Mróz Action Uniqa), przed dwoma laty Rosjanin Siergiej Kolesnikow z moskiewskiego klubu Omnibike Dynamo.

Niestety, ale do tej pory chińscy organizatorzy nie przekazali  klasyfikacji końcowej  Tour of Hainan portalowi cyclingnews.com. Oto wymiana myśli autora Wielkopolskiego Rowerowania  z dziennikarzem tego największego w świecie portalu o kolarstwie.

Piotr Kurek wrote:
> I am waiting for results Tour of Hainan.
>
> Thank You

***

Hello Piotr,

Thanks for contacting Cyclingnews.com. Unfortunately we're still waiting
on the organisers making full results available from the most recent
stage. We will post them as soon as they're released.

--
Thanks
Greg Johnson
Cyclingnews.com Online Editor
 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL