R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40918715 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-01-04
Przełajowe mistrzostwa świata
w holenderskim Hoogerheide

 

Dziesięciu polskich kolarzy wystartuje w przełajowych mistrzostwach świata, które odbędą się w najbliższy weekend w holenderskim Hoogerheide. W niedzielnym wyścigu elity pojadą Marek Cichosz i Mariusz Gil.

W roli faworytów wystąpią Belgowie, na czele ze zdobywcą Pucharu Świata Svenem Nysem, oraz Holender Lars Boom, który będzie bronić tytułu mistrzowskiego. Do walki o tęczową koszulkę może się też włączyć Czech Zdenek Stybar.


Marek Cichosz startuje także w maratonach MTB. 13 maja 2007 roku wygrał maraton po Puszczy Zielonka, na dystansie giga - z metą w Murowanej Goślinie.

Polacy od lat stanowią tło w rywalizacji z najlepszymi. Wśród seniorów ostatni medal (srebrny w wyścigu amatorów) zdobył w 1981 roku w hiszpańskiej Tolosie Grzegorz Jaroszewski. W zeszłym roku we włoskim Treviso nieźle pojechał Marek Cichosz, zajmując 18. miejsce i tracąc do Booma tylko pół minuty.

Trener Jan Antkowiak najbardziej liczy na mistrza kraju elity, 20- letniego Pawła Szczepaniaka, który pojedzie w sobotę w wyścigu młodzieżowców (do lat 23).

Skład reprezentacji Polski:

elita: Marek Cichosz (CWKS Legia Warszawa), Mariusz Gil (POM Strzelce Krajeńskie)

młodzieżowcy: Paweł Szczepaniak, Kacper Szczepaniak (obaj POM Strzelce Krajeńskie), Marek Konwa (Trasa Zielona Góra), Sylwester Janiszewski, Tomasz Rypiński (obaj CWKS Legia Warszawa), rezerwowy - Kamil Gradek (Błękitni Dobrawa Koziegłowy)

juniorzy: Andrzej Bartkiewicz (LUKK Brzeg-Nysa Bustan), Bartosz Pilis (Błękitni Sokpol Dobrawa Koziegłowy)

Program mistrzostw:

sobota: juniorzy (start o godz. 11.30), młodzieżowcy (14.30)
niedziela: kobiety (11.30), elita (14.30)


 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL