Jestes 41076732 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-03-15
Tom Boonen zwycięzcą Tour of Qatar

Belg Tom Boonen (Quick Step) ponownie wygrał wyścig kolarski dookoła Kataru, który zakończył się w piątek w stolicy kraju Doha, pod znakiem żałoby po śmierci jego rodaka Frederieka Nolfa.

Nolf, 21-letni zawodnik ekipy Topsport Vlaanderen, zmarł we śnie, w nocy ze środy na czwartek, z niewyjaśnionych powodów. Prawdopodobną przyczyną śmierci był atak serca.

"Nie miałem serca do jazdy. Fred towarzyszył nam cały dzień. Atmosfera była bardzo ciężka" - powiedział Boonen.

Belg wygrał jeden z pięciu etapów (czwartkowy etap został odwołany z powodu zgonu Nolfa), a w wyścigu dookoła Kataru triumfował po raz trzeci, po sukcesach w 2006 i 2008 roku.

Ostatni etap zakończył się zwycięstwem Brytyjczyka Marka Cavendisha, który wyprzedził Niemców Roberta Foerstera i Heinricha Hausslera. Boonen finiszował na dziesiątej pozycji.

W wyścigu startowało dwóch Polaków: Marcin Sapa (Lampre) zajął 62. miejsce, zaś Maciej Bodnar uplasował się na miejscu 69.