R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40501466 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-10-19
Lance Armstrong wystartuje w marcu w Europie

 

Siedmiokrotny triumfator Tour de France Amerykanin Lance Armstrong z grupy Astana wystartuje w marcu w dwóch imprezach kolarskich rozgrywanych w Europie: 100. edycji jednodniowego klasyka Mediolan - San Remo (21 marca) oraz w wyścigu Wokół Kastylii i Leon (23-27 marca).

Szefostwo Astany podkreśliło, że priorytetowe dla teamu starty w obecnym sezonie to majowe Giro d'Italia i lipcowy Tour de France. Właśnie przygotowaniom do tych dwóch imprez są podporządkowane anonsowane dwa wyścigi we Włoszech i Hiszpanii.

Oznacza to, że 38-letni Amerykanin nie wystąpi w Criterium International, zaplanowanym w dniach 28-29 marca, a tym samym we Francji pojawi się najwcześniej w lipcu, podczas Wielkiej Pętli.

Podczas wyścigu Wokół Kastylii i Leon dojdzie do ciekawej konfrontacji Armstronga z kolegą z grupy Hiszpanem Alberto Contadorem, zwycięzcą Tour de France z 2007 roku, który w ubiegłym sezonie nie mógł bronić tytułu, bowiem Astana nie została dopuszczona do startu w tej imprezie w wyniku zarzutów stosowania dopingu przez jednego z jej zawodników.

W ten sposób Contadorowi nie udało się odnieść w jednym sezonie zwycięstwa w trzech największych imprezach w kalendarzu, chociaż w maju był najlepszy w Giro, a we wrześniu w Vuelta a Espania.

Pochodzący z Teksasu Armstrong wrócił w tym roku na kolarskie trasy po trzyipółletniej przerwie, podczas pięcioetapowego wyścigu (styczeń) Tour Down Under w Australii, w którym zajął 29. miejsce. W lutym był natomiast siódmy w Tour of California.

Amerykański kolarz, który w 1998 roku zachorował na raka, wygrał walkę z ciężką chorobą i wrócił do sportu, seryjnie wygrywając Tour de France. W tym roku chce podjąć próbę odniesienia ósmego zwycięstwa w tej imprezie.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL