Jestes 41072616 gosciem na naszej stronie
Niesamowity Andre Greipel

Wygrał już trzy z czterech etapów
Santos Tour Down Under 2010

Andre Greipel wygrał czwarty etap australijskiego wyścigu Tour Down Under i pozostał jego liderem, zwiększając przewagę nad swymi konkurentami. Lance Armstrong przyjechał na miejscu pięćdziesiątym, tracąc do Niemca 17 sekund. Polak Maciej Paterski zameldował się na mecie w tym samym czasie, co Amerykanian - zajmując 56. miejsce.

W piątek kolarze mieli do pokonania dystans 149,5 km, z Norwood do miejscowości Goolwa. Był to płaski etap, wiał mocny i przeciwny wiatr. W tej sytuacji nie zabrakło śmiałków, którzy chcieliby podjąć jakiś atak, próbę odjazdu. Tak czynili David Kemp (UniSA), Olivier Kaisen (Omega Pharma-Lotto), Thomas Frei (BMC Racing), Stef Clement (Rabobank), Thomas Rohregger (Milram), Anthony Ravard (AG2R-La Mondiale) i Jonathan Castroviejo (Euskaltel-Euskadi). Na ostatnich piętnastu kilometrach zaatakowali Lance Armstrong i Litwin Tomas Vaitkus (obaj RadioShack), ale bez powodzenia.

"Wszystko rozegrało się na ostatnich pięciu-sześciu kilometrach" - powiedział na mecie Australijczyk Robbie McEwen(Katiusza), który przegrał finisz z Greipelem i zajął dziś drugie miejsce. I dodał: "Wiał mocny wiatr, który z prawej strony spychał nas na lewą stronę, do rowu".

Australijczyk Graeme Brown (Rabobank) rozpoczął agresywny atak na ostatnich metrach, ale był niezdolny wyprzedzić Greipela. Brown przegrał także z rodakiem Robbie McEwenem walkę o drugie miejsce.

Siedemnaście sekund za Greipelem linię mety przekroczyła grupa kolarzy, w której byli: Amerykanian Lance Armstrong, Polak Maciej Paterski (Liquigas-Doimo) oraz Tomas Vaitkus (Litwa/RadioShack), Gorka Izagirre (Hiszpania/Euskaltel - Euskadi), Koos Moerenhout (Holandia/Rabobank), Martin Kohler (Szwajcaria/BMC Racing Team), Cyril Dessel (Francja/Ag2r-La Mondiale), Alejandro Valverde (Hiszpania/Caisse d'Epargne) i Mickael Delage (Francja/ Omega Pharma-Lotto).

Liderem wyścigu jest Andre Greipel, który wyprzedza drugiego w klasyfikacji generalnej Robbie McEwena o 20 sekund.