Jestes 41157692 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Alberto Contador wygrał pewnie

Siedem etapów wyścigu Vuelta a Catalunya

Zwycięstwem Hiszpana Alberto Contadora (Saxo Bank) zakończył się kolarski wyścig Dookoła Katalonii. Na ostatnim, siódmym etapie, prowadzącym z Parets del Valles do Barcelony (124,5 km), który kończył się finiszem z grupy, najszybszy był Francuz Samuel Dumoulin (Cofidis).

Po raz kolejny w czołówce etapu przyjechał polski zawodnik Michał Gołaś (Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team). Minął on linię mety na siódmej pozycji.

Błażej Janiaczyk (CCC Polsat Polkowice) finiszował na 43. miejsce, Marek Rutkiewicz (CCC Polsat Polkowice) był 45., Łukasz Bodnar (CCC Polsat Polkowice) - 66., Sylwester Szmyd (Liquigas-Cannondale) - 86. Wszyscy dojechali w tym samym czasie, co zwycięzca.

Portugalczyk Jose Joao Pimenta Costa Mendes (CCC Polsat Polkowice) dojechał na 100. pozycji ze stratą 1.39 min. Jacek Morajko (CCC Polsat Polkowice) był 108., Adrian Honkisz (CCC Polsat Polkowice), a Maciej Paterski (Liquigas-Cannondale) 127. Wszyscy stracili 2.57 min. Na ostatniej, 153. pozycji, do mety dojechał Mariusz Witecki (CCC Polsat Polkowice) ze stratą 4.33 min.

W klasyfikacji generalnej wyścigu Contador uzyskał 23-sekundową przewagę nad Włochem Michele Scraponim (Lampre-ISD). Dla Hiszpana to drugi triumf w tym sezonie. Wcześniej zwyciężał w wyścigu Dookoła Murcii.

Na 35. miejscu sklasyfikowany został Jose Joao Pimenta Costa Mendes ze stratą 3.49. Najwyżej sklasyfikowanym polskim zawodnikiem był Szmyd, który zajął 71. lokatę i stracił do Contadora 12.00 minut.

Miejsca pozostałych Polaków: 74. Gołaś - strata 14.42, 106. Bodnar - strata 25.20, 117. Paterski, 118. Honkisz - obaj strata 28.17, 123. Rutkiewicz - strata 29.44, 125. Janiaczyk - strata 30.04, 133. Morajko - strata 32.51, 145. Witecki - strata 37.14.

Wyścig ukończyło 152 zawodników. Na ostatnim etapie wycofał się Tomasz Marczyński (CCC Polsat Polkowice).