R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41145630 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-15
Sławy polskiego kolarstwa w Puszczykowie

 

Janusz Kowalski, Czesław Lang, Lech Piasecki
już na liście startowej mastersów

Wiadomość jest cokolwiek sensacyjna, ale absolutnie prawdziwa. 13 kwietnia 2008 podczas drugiej edycji tegorocznej Wielkopolskiej Ligi Masters MTB, która odbędzie się w podpoznańskim Puszczykowie, ścigać się będą mistrzowie polskiego kolarstwa: Janusz Kowalski, Czesław Lang i Lech Piasecki.

 

Jako pierwszy zaproszenie do udziału w imprezie przyjął Czesław Lang - dziś najważniejszy organizator imprez kolarskich w Polsce. Wicemistrz olimpijski z Moskwy z 1980 roku już od piętnastu lat, z coraz większym rozmachem, prowadzi przez nasz kraj Tour de Pologne, zaprasza pasjonatów MTB na zawody cross country i maratony, w których także sam startuje.


13 kwietnia 2008 Czesław Lang i Lech Piasecki będą się ścigać na rowerach górskich w podpoznańskim Puszczykowie.

13 kwietnia Czesław Lang pojedzie na swym amortyzowanym rowerze górskim w Puszczykowie, mając obok siebie Lecha Piaseckiego - szefa ds. sportu w firmie LANG TEAM, przed laty wspaniałego kolarza.

Czesław Lang i Lech Piasecki przyjeżdżają do Puszczykowa w towarzystwie Pawła Ziemby, wiceprezesa Towarzystwa Ubezpieczeniowego Skandia. Reprezentant głównego sponsora Skandia Maraton MTB ma 49 lat, kocha jazdę na rowerze i zapowiada wspaniałą walkę z najlepszymi Wielkopolanami w kategorii masters II (40-49 lat).

Janusz Kowalski, szosowy mistrz świata z 1974 (Montreal), również wzmocni formację utytułowanych i jakże zasłużonych kolarzy, którzy mimo upływu lat - zachowują formę sportową i nadal lubią być wśród pasjonatów ruchu i rywalizacji.


Janusz Kowalski (z prawej) nadal się ściga w szosowych zawodach mastersów i to razem z Ryszardem Szurkowskim (z lewej).

Impreza w Puszczykowie odbędzie się w ramach Wielkopolskiej Ligi Masters, corocznego cyklu zawodów cross country, które od kwietnia do października odbywają się w Wielkopolsce. W tych roku będzie ich aż 10 - w tym dwie (Połczyn Zdrój, Bydgoszcz) poza granicami naszego regionu.

Przed rokiem w Puszczykowie na starcie stanęło 310 zawodniczek i zawodników z całego kraju, w tym 105 mastersów.


Przed rokiem w Puszczykowie w wyścigu mastersów wystartowało 105 zawodników.

Zawody odbędą się na terenie Ośrodka Rehabilitacyjno-Wypoczykowego Wielspin, ul. Wysoka 8, oraz najbliższej okolicy.
Sylwetka Janusza Kowalskiego na stronie Ludzie kolarstwa
Sylwetka Czesława Langa na stronie Ludzie kolarstwa

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL