R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40955738 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-02-22
Wszystkie drogi prowadzą do Puszczykowa!

 

 

Wiadomość jest cokolwiek sensacyjna, ale absolutnie prawdziwa. 13 kwietnia 2008, podczas drugiej edycji tegorocznej Wielkopolskiej Ligi Masters MTB, która odbędzie się w podpoznańskim Puszczykowie, ścigać się będą mistrzowie polskiego kolarstwa: Janusz Kowalski, Czesław Lang i Lech Piasecki.
 

Jako pierwszy zaproszenie do udziału w imprezie przyjął Czesław Lang - obecnie najważniejszy organizator imprez kolarskich w Polsce. Wicemistrz olimpijski z Moskwy z 1980 roku już od piętnastu lat z coraz większym rozmachem prowadzi przez nasz kraj Tour de Pologne, zaprasza pasjonatów MTB na zawody cross country i maratony, w których także sam startuje.


Czesław Lang (nr startowy 1) od kwietnia 2007 roku organizuje maratony, w których także sam startuje.

13 kwietnia Czesław Lang pojedzie na swym rowerze górskim w Puszczykowie, mając obok siebie Lecha Piaseckiego - szefa ds. sportu w firmie LANG TEAM, przed laty wspaniałego kolarza.

Janusz Kowalski, szosowy mistrz świata z 1974 (Montreal) również wzmocni linię utytułowanych i jakże zasłużonych kolarzy, którzy mimo upływu lat - zachowują formę sportową i nadal lubią być wśród tych, którzy kochają ruch, rywalizację, bycie w dobrym towarzystwie.

Kowalski, Lang, Piasecki - wielcy mistrzowie polskiego kolarstwa wystartują w Puszczykowie. Obok nich Andrzej Kaczmarek - trzykrotny uczestnik Wyścigu Pokoju, także Ryszard Pawlak, Kazimierz Gogolewski i inni dawni mistrzowie polskiego cyklizmu.

Burmistrz Puszczykowa Małgorzata Ornoch-Tabędzka, pod której patronatem odbywają się IX Mistrzostwa Puszczykowa w Kolarstwie Górskim (MTB) zaprasza na ulicę Wysoką 8, Ośrodek Rehabilitacyjno-Wypoczynkowy Wielspin, pasjonatów rowerów górskich z całego kraju i ich rodziny.

Zapowiada się wspaniała impreza, w której swój udział zapowiedzieli także: poseł na Sejm Arkady Fiedler, wiceburmistrz Chodzieży Piotr Witkowski, Wojciech Mróz - jeden z największych sponsorów polskiego kolarstwa, Izabela Dachtera - redaktor naczelna miesięcznika "Rowertour", jak również wiceprezes Towarzystwa Ubezpieczeniowego Skandia Paweł Ziemba.

Nie zabraknie Zenona Czechowskiego, pięciokrotnego uczestnika Wyścigu Pokoju, wspaniałego przed laty kolarza, kapitana polskiej reprezentacji, olimpijczyka (Meksyk - 1968), który tym razem wystąpi w roli kibica.

Impreza w Puszczykowie odbędzie się w ramach Wielkopolskiej Ligi Masters, corocznego cyklu zawodów cross country, które od kwietnia do października odbywają się w Wielkopolsce. W tych roku będzie ich aż 10 - w tym dwie (Połczyn Zdrój, Bydgoszcz) poza granicami naszego regionu.

Przed rokiem w Puszczykowie na starcie stanęło 310 zawodniczek i zawodników z całego kraju, w tym 105 mastersów.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL