R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40221788 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-10-01
Rosjanin Edward Twardowski z Kaliningradu
triumfował w Połczynie Zdroju

 

Wielkopolska Liga Masters Thule 2008, całoroczny cykl imprez kolarstwa górskiego, w minioną sobotę przekroczyła, już po raz trzeci, granice naszego regionu i odbyła się w Połczynie Zdroju. Specjaliści MTB ścigali się w pięknym parku zdrojowym i jego okolicach. Wystartowało tym razem prawie sto zawodniczek i zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych. W emocjonującym wyścigu elity triumfował Rosjanin Edward Tomaszewski z Kaliningradu, najlepszym mastersem okazał się Rafał Łukawski z Poznania. Najlepszym puchary i dyplomy wręczali prezes ogniska TKKF "Pałuki" z Wągrowca Wojciech Gogolewski i przedstawiciel władz miasta Zbigniew Zdzisław Wiater.

Wielkopolska Liga Masters odbywa się od 2003 roku. Od wiosny do jesieni przeprowadzanych jest dziesięć imprez - w różnych miejscach Wielkopolski. W tym roku pierwsza edycja odbyła się 6 kwietnia na poznańskiej Cytadeli, następna 13 kwietnia w Puszczykowie, kolejna 11 maja w Złotowie, 25 maja kolarze górscy rywalizowali w Chodzieży, 8 czerwca w Turku i 22 czerwca w Bydgoszczy-Myślęcinku.


Jednym z bohaterów sobotnich zawodów w Połczynie Zdroju był 25-letni Rosjanin Edward Tomaszewski z Kaliningradu, zwycięzca wyścigu elity.
Fot. Roman Krzywiński

Pomysł, by zorganizować, po raz kolejny, jedną z edycji WLM poza Wielkopolską okazał się być przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Połczyn Zdrój powitał 12 lipca kolarzy słońcem, gospodarze miasta z panią burmistrz Barbarą Nowak (poznanianką zresztą) okazali dużą gościnność, zaś teren rywalizacji - park zdrojowy był przepięknym miejscem sportowego wydarzenia, pełnym kuracjuszy i kibiców.
 

Do Połczyna Zdroju przyjechało 32 mastersów (najliczniej obsadzona kategoria), którzy mieli do pokonania sześć rund o długości 3,2 km każda. Trasa była trudna. Startowali oni, tak jak na poprzednich edycjach WLM Thule 2008, wspólnie. Od pierwszych metrów wyścigu na prowadzenie wyszedł Adam Ostrowski z Warszawy, za nim jak cień podążali Rafał Łukawski i Paweł Bober z Poznania oraz Mateusz Langowski z Gorzowa Wielkopolskiego. Końcówka wyścigu należała do Rafała Łukawskiego, który przyjechał jako pierwszy na linię mety. Mastersi I (30-39 lat) - wyniki

1. Rafał Łukawski
2. Mateusz Langowski
3. Paweł Bober
4. Adam Ostrowski
5. Dariusz Petroczko
6. Mariusz Grzywniak

 

 

1. Rafał Dymek
2. Krzysztof Chłopkowiak
3. Piotr Schondelmeyer
4. Tomasz Kaczmarek
5. Maciej Pawiński
6. Jacek Swat

 

1. Jan Dymecki
2. Krzysztof Torzyński
3. Grzegorz Napierała
4. Jacek Wichłacz
5. Mirosław Jańczak

 

1. Rafał Łukawski
2. Mateusz Langowski
3. Paweł Bober
4. Adam Ostrowski
5. Rafał Dymek
6. Krzysztof Chłopkowiak
7. Piotr Schondelmeyer
8. Tomasz Kaczmarek
9. Dariusz Petroczko
10. Mariusz Grzywniak

Jako ostatni rozpoczęli rywalizację zawodnicy elity i juniorzy. Ci pierwsi mieli 7 rund do pokonania, juniorzy - 6. W elicie wygrał Rosjanin Edward Tomaszewski z Kaliningradu. Ten 25-letni kolarz jechał przez większą część dystansu za Wojciechem Baranowskim (Corratec Team) z Poznania, ale na przedostatniej rundzie wyprzedził poznaniaka i wygrał wyścig.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że podczas trzeciej edycji WLM Thule 2008 w Złotowie wyścig elity wygrał Rosjanin Jewgienij Pieczenin. To od niego właśnie o zawodach w Połczynie Zdroju dowiedział się Edward Tomaszewski z Kaliningradu. Mówiąc krótko, sława o zawodach organizowanych przez Wojciecha Gogolewskiego, prezesa koła TKKF "Pałuki" z Wągrowca, dotarła do Rosji.


Sześciu najlepszych zawodników elity i Wojciech Gogolewski - główny organizator Wielkopolskiej Ligi Masters Thule 2008.
Fot. Roman Krzywiński

 

W wyścigu juniorów triumfował Borys Góral z Piły. Ten najlepszy kolarz tej kategorii wiekowej nie miał żadnych problemów z pokonaniem swych rywali - Sebastiana Swata z Przeźmierowa i swego kolegi klubowego z UKS Sportowiec Piła Michała Górniaka.

Elita (19-29 lat) - wyniki

 

1. Edward Tomaszewski, Rosja
2. Wojciech Baranowski
3. Dawid Kompiel
4. Piotr Jankowski
5. Andrzej Kuśmider
6. Adrian Talar

Juniorzy - wyniki

1. Borys Góral
2. Sebastian Swat
3. Michał Górniak
4. Patryk Krauze
5. Mariusz Sobala
6. Patryk Lipień

Wyścig juniorek zdecydowanie wygrała Weronika Rybarczyk, która kilka tygodni temu reprezentowała Polskę na mistrzostwach świata w kolarstwie MTB we Włoszech, gdzie w konfrontacji ze swymi rówieśniczkami zajęła 26. miejsce.

W pozostałych kategoriach zwyciężali: kobiety - Patrycja Petroczko, kobiety masters - Edyta Swat, superamator - Mateusz Misiurny, junior młodszy - Michał Jędrzejczak, młodziczki - Paulina Kapczyńska, młodzik - Borys Korczyński, żak - Wojciech Migdalski.

Najmłodszą uczestniczką sobotnich zawodów była 6-letnia Malwina Migdalska z Gryfina.

 

W sobotę po południu, po zakończeniu ostatniego wyścigu, wręczano puchary i dyplomy. Czynili to Wojciech Gogolewski - główny inicjator Wielkopolskiej Ligi Masters od 2003 roku i zarazem prezes koła TKKF "Pałuki" z Wągrowca oraz Zbigniew Wiater - odpowiedzialny w Urzędzie Miasta za sprawy sportu, turystyki i rekreacji.


Pasjonaci kolarstwa górskiego z Poznania (od lewej: Grzegorz Napierała, Piotr Kurek, Jacek Wichłacz, Ryszard Bróździński) podczas sobotnich zawodów XC w Połczynie Zdroju.
Fot. Ryszard Krzywiński

 

Jako pasjonatowi rowerów i dziennikarzowi zarazem było mi bardzo miło obserwować z jaką gościnnością i serdecznością powitały, już po raz drugi - przed rokiem kolarze gościli tu 14 lipca, w sobotę kolarzy górskich władze Połczyna Zdroju. Myślę, że piękny park zdrojowy za rok znów otworzy swe podwoje dla specjalistów MTB, którzy zapewne jeszcze liczniej przyjadą do tego niepowtarzalnego miasta.

 

 

 

 

 

 

Supermasters - pierwsza dziesiątka


 

Mastersi III (50-59 lat) - wyniki

Mastersi II (40-49 lat) - wyniki

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL