R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40509177 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-10-19
Sukcesy nas mocno motywują

 

Corratec Team przygotowuje się do sezonu 2012


Corratec Team z Poznania gromadzi fanów kolarstwa górskiego z całej Polski. Ekipa triumfowała trzykrotnie - w latach 2007, 2009 i 2011 - w klasyfikacji drużynowej cyklu Skandia Maraton Lang Team.
Fot. Piotr Pawlak

Corratec Team - to zespół kolarstwa górskiego z Poznania. Liczny, bo aż 90-osobowy. Jego zawodniczki i zawodnicy jeżdżą w biało-niebieskich strojach, w jego barwach startują pasjonaci MTB z całego kraju. Silna ekipa istnieje szósty rok i w sezonie 2012 najważniejszymi zawodami dla niej będzie cykl Skandia Maraton Lang Team.

– W lutym, od 9 do 23, piętnaście osób z naszej ekipy pojechało na zgrupowanie do Hiszpanii - mówi Piotr Pawlak, szef najliczniejszej zapewne grupy kolarskiej w Polsce. – Przed rokiem przygotowywaliśmy się do sezonu we włoskich Dolomitach, w tym roku zdecydowaliśmy się na miejscowość Lloret de Mar pod Barceloną. Hotel "Samba" był naszym domem przez dwa tygodnie, piętnaście zaś osób na rowerach szosowych codziennie przejeżdżało około 100 kilometrów. Ci najpilniejsi pokonali w lutowy czas nad Morzem Śródziemnym około półtora tysiąca kilometrów. Co tu dużo mówić, warunki do treningów były znakomite, gdyż sprzyjała nam pogoda (ani jednego dnia deszczu) i z przyjemnością trenowaliśmy długie, od 5 do 15 kilometrów, podjazdy - na wysokości 400 metrów nad poziomem morza - dodaje Piotr Pawlak.

Do Lloret de Mar pojechali, między innymi, Andrzej Kaiser, Krzysztof Krzywy, Zbigniew Górski - a więc kolarze, którzy w minionym roku zdobywali najwięcej punktów dla ekipy w cyklu Skandia Maraton Lang Team. Była tam także Magda Hałajczak, młodsi pasjonaci MTB - Bartosz Kołodziejczyk z Chodzieży i Bartosz Bejm z Koła. I nowy zawodnik - Jakub Najs (rocznik 1994) z Grodziska Wielkopolskiego. Był także Tadeusz Korzeniewski, pięciokrotny mistrz Polski w kolarskich przełajach, który od początku istnienia Corratec Teamu, od roku 2007, jest jego głównym trenerem. Ma olbrzymie kolarskie doświadczenie, szacunek zespołu i sam też nadal startuje z powodzeniem nie tylko w cyklu maratonów Skandia Czesława Langa. W Hiszpanii był także Ryszard Pawlak i Piotr Pawlak.

W dniach od 15 do 25 marca ekipa Corratec Teamu ponownie będzie uczestniczyć w zgrupowaniu w Lloret de Mar. Zawodnicy teamu trenują na rowerach marki Corratec, które, co tu dużo mówić, są niezawodne. Corratec, to dobry rower górski – podkreśla Piotr Pawlak. I dodaje: - Teamowy rower górski waży około dziesięciu kilogramów, jest sztywny, mocny i bezpieczny. Przerzutek używamy różnej jakości, ale generalnie Shimano (firma ta nas wspomaga): jest to sprzęt niezawodny. Koła - też Shimano, ogumienie - Continental, kaski - Mango.

Corratec Team szeroką ławą wystartuje 1 kwietnia w Gnieźnie, podczas pierwszej edycji Pucharu Wielkopolski - Thule Cup 2012, zawodów XC, które dziesiąty już rok z rzędu organizuje Wojciech Gogolewski - prezes ogniska TKKF "Pałuki" z Wągrowca. Pierwszym maratonem będzie impreza Powerade Suzuki MTB Marathon w Murowanej Goślinie w dniu 15 kwietnia.

Ekipa liczy 90 osób, jest doskonale zorganizowana i w tym roku jej głównym zadaniem i celem będzie staranie się o to, by znowu - jak w latach 2007, 2009 i 2011 - wygrać klasyfikację drużynową maratonów Skandii i Czesława Langa.

– Nie będzie to łatwe, gdyż wiemy, że ekipa HP-Sferis, kierowana przez Piotra Kosmalę, będzie starała się wygrać zespołowo. Bracia Bartosz i Robert Banachowie, Wojciech Halejak są liderami tej drużyny, ale i młodsi zawodnicy tego zespołu już wiele potrafią, jak choćby Michał Kowalczyk z podpoznańskiego Swarzędza. Chcę także powiedzieć, że ekipa Piotra Kosmali startować będzie na tych samych rowerach, co Corratec Team - mówi Piotr Pawlak.

Pasjonatów rowerów z prawdziwego zdarzenia jeżdżących w biało-niebieskich strojach Corratec Team jest obecnie dziewięćdziesięciu. Najstarszym członkiem ekipy jest Ryszard Pawlak (rocznik 1941), trochę młodsi są Andrzej Kaczmarek (1947) i Kazimierz Gogolewski (1949). Na drugim biegunie wiekowym jest Michał Jędrzejczak (1992) i młodzi entuzjaści MTB, którzy dopiero zaczynają przygodę z kolarstwem górskim. Nie sposób wymienić wszystkich, którzy dumnie noszą biało-niebieskie koszulki i przysparzają Corratec Teamowi rozgłosu.

Corratec Team ma w swym składzie, między innymi, znanych dziennikarzy (Agnieszka Gulczyńska i Roman Krzywiński), ludzi biznesu (najwięcej), nauczyciela wychowania fizycznego, kolejarza i liczne grono obiecującej młodzieży.


Corratec Team z Poznania rozpoczął swą kolarską przygodę w 2007 roku. Jego szefem od początku jest Piotr Pawlak (pierwszy z lewej) - człowiek biznesu.
Fot. Roman Krzywiński

Corratec Team istnieje szósty rok. Kilkudziesięciu ludzi ścigających się na rowerach. Ekipa jest bardzo liczna, ale doskonale zorganizowana logistycznie. Jeżdżą po Polsce, startują nie tylko w imprezach Skandii Czesława Langa. Są grupą sportową, ale i towarzyską, rozpoznawalną najbardziej na każdej imprezie MTB w Polsce.

Piotr Pawlak trzyma wszystkie organizacyjne lejce w swych rękach, choć nie brakuje mu innych zajęć. Firma, której szefuje - Euro-Bike-Products - ma od roku nową siedzibę. Na poznańskim Szczepankowie, ul. Ostrowska 498/498a, są jej nowe biura oraz pomieszczenia magazynowe. Co ważne dla miłośników kolarstwa i aktywnego wypoczynku, sklep rowerowy Euro-Bike-Products nadal mieści się przy ul. Starołęckiej 18 w Poznaniu, podobnie jak siedziba klubu Corratec Team – informuje Piotr Pawlak.

Na ulicy Ostrowskiej znajdują się i zostały wyeksponowane trofea i puchary zdobyte przez społeczność Corratec Teamu w minionych latach. Nowy sezon 2012 nie powinien być gorszy od pięciu lat poprzednich, zaś sportowa walka biało-niebieskich z ekipami HP-Sferis i JBG-2 podczas Pucharu Polski w ramach cyklu Skandia Maraton Lang Team zapowiada się ciekawie i interesująco. Od pierwszej edycji w Krakowie (6 maja) do wrześniowego finału w Kwidzynie.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL