R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40477454 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-10-19
Kolarze Bank BGŻ Teamu
intensywnie trenowali w Hiszpanii

 

Paweł Cieślik: Przejechałem 1500 kilometrów podczas zgrupowania w Lloret de Mar


Paweł Cieślik (z lewej) rozpoczął sezon 2013 jazdą z poznańskimi pasjonatami rowerów. Nowroczne spotkanie rowerzystów. Poznań, 1 stycznia 2013.

Ekipa Zbigniewa Szczepkowskiego wróciła do Polski z pierwszego zgrupowania zagranicznego w tym roku.

Zawodnicy Bank BGŻ Team w dniach 12-26 lutego trenowali na hiszpańskim wybrzeżu w miejscowości Lloret de Mar. - Pogoda była idealna. Jeden dzień tylko padał deszcz, ale wypadło to akurat w dniu przerwy - powiedział Łukasz Dudała, asystent dyrektora sportowego. - Plan został treningowy zrealizowany w stu procentach.

Podczas zgrupowania kolarze warszawskiej ekipy testowali nowe koła, na których będą się ścigali w tym sezonie. - Teraz czas na mały odpoczynek w domach i 12 marca wracamy znów do Hiszpanii - zakończył Łukasz Dudała.

Jak twierdzi Mieszko Bulik, zgrupowanie wypadło bardzo dobrze. - Zdrowie i warunki atmosferyczne dopisały, dzięki czemu mogłem zrealizować zaplanowany trening w stu procentach, nie pomijając i nawet nie przekładając żadnego dnia treningowego - opowiada nowy nabytek Zbigniewa Szczepkowskiego. - Jako, że realizuję trening z pomiarem mocy, miałem do wykonania mnóstwo ćwiczeń i często trenowałem indywidualnie, dlatego też podziękowania dla chłopaków z grupy, że znosili moje „zachcianki” treningowe i mocno mnie w tym wspierali, jestem im za to bardzo wdzięczny.

Mieszko dodał także, że ma poczucie dobrze przepracowanego zgrupowania, a liczby obciążenia treningowego to potwierdzają.

Urokami południowego wybrzeża Hiszpanii nadal nie jest znudzony Mariusz Witecki, który w Lloret de Mar był już kilkanaście razy. - Pogoda od początku przywitała nas przyjemnymi 15-stopniami i podobna była podczas większości pobytu. Co prawda pod koniec obozu trochę się ochłodziło jednak było słonecznie, także wszystkie założone sobie wcześniej treningi zrealizowaliśmy bez przeszkód - powiedział Mariusz Witecki. - Cała ekipa przebywająca na zgrupowaniu solidnie przykładała się to trenowania, co widoczne było na ostatnich treningach, gdzie dyspozycja każdego z nas była zdecydowanie wyższa. Również humory dopisywały do samego końca, co także świadczy o tym, że forma zdecydowanie idzie do góry. Na kolejne zgrupowanie również wyjeżdżamy do Lloret de Mar 12 marca, po czym wystartujemy na wyścigu etapowym w Portugalii (20-24 marca).

W Hiszpanii przebywał także Paweł Cieślik: - Pierwsze zgrupowanie poza granicami naszego kraju już za mną. 14-dniowy pobyt na Costa Brava przebiegł zgodnie z planem, a co najważniejsze obyło się bez kontuzji i nieoczekiwanych zdarzeń, które zawsze mają wpływ na formę i jakość wykonanej pracy. Słońce i 15-stopniowa temperatura motywowały do solidnej i intensywnej pracy. Świadomość powrotu z treningu do komfortowego hotelu, gdzie czekała odpowiednia odnowa i masaż, czyniły to zgrupowanie wprost idealnym. 1500 km w siodełku przy odpowiednio dobranym żywieniu i wypoczynku na pewno zaprocentują już niedługo. Teraz kilkudniowy pobyt w domu, chwila wypoczynku, kilka treningów na torze i powrót do Lloret de Mar.

Pierwszym startem grupy w tym sezonie będzie Volta ao Alentejo w Portugalii (20-24 marca). Drugi wyścig ekipy Zbigniewa Szczepkowskiego to także zagraniczny wyścig. Dopiero podczas trzeciego startu w tym sezonie Bank BGŻ Team zaprezentuje się polskim kibicom.

Wszystkim fanom kolarstwa polecam film, autorstwa Krzysztofa Rybarczyka - MM Studio, o ekipie Bank BGŻ Teamu:
http://www.teambgz.pl//index.php?do=pokazArtykul&nid=658&aid=2&expand=01

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL