R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40918537 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-01-04
Sprawdzony zespół z Poznania
zmienił swą nazwę i stroje

 

Euro Bike Kaczmarek Electric Team
rozpoczyna sezon w Dolsku w mocnym składzie


Michał Kowalczyk jest jednym z liderów Euro Bike Kaczmarek Electric Teamu. Wągrowiec, 6 kwietnia, zawody Thule Cup 2014.

Fot. Piotr Kurek

W najbliższą niedzielę, 13 kwietnia, w Dolsku odbędzie się maraton MTB, będący tak na dobrą sprawą wielkopolską inauguracją sezonu 2014 w tej specjalności kolarskiej. Wystartuje w nim, jak sadzę, ponad 500 osób, wśród nich panie i panowie z poznańskiego Euro Bike Kaczmarek Electric Teamu pod wodzą Piotra Pawlaka.

Szef Euro Bike Kaczmarek Electric Teamu, jak zawsze w wielkim pośpiechu, skupiony na pracy oraz sprawach swojej drużyny w piątkowy poranek, 11 kwietnia, spotyka się ze mną, by porozmawiać o rozpoczynającym się sezonie startów.

- Jak już powszechnie wiadomo, od listopada, przez bieżący rok startów, zawodnicy, którzy zechcieli ze mną współpracować, będą pracować na dobre imię nowej grupy. Sponsorem tytularnym teamu stała się obok Euro Bike Products spółka Kaczmarek Electric S.A. Zarządzający tą firmą Cezary Kaczmarek, znany w środowisku jako organizator cykli wyścigów Grand Prix Kaczmarek Electric MTB, po obserwacjach grupy, zdecydował się wesprzeć naszych zawodników, dając im i nowe możliwości, ale i stawiając nowe wymagania. Zimą doszliśmy do porozumienia i wspólnie przeprowadziliśmy tę mała rewolucję – mówi Piotr Pawlak zapytany o genezę swojej nowej drużyny.

W lutym i marcu zawodnicy Euro Bike Kaczmarek Electric Team trenowali w LLoret de Mar, gdzie piękna pogoda pozwoliła im przejechać średnio 100 km dziennie. Piotr Pawlak zauważa, że choćby Paweł Bober, Jakub Najs i oczywiście Michał Kowalczyk już dali sygnał, że zima nie odebrała im formy.


Dobry adres dla poznańskich rowerzystów i kolarzy: ul. Szwajcarska 1A.
Fot. Piotr Kurek Audemars Piguet Replica Watches

- Treningi zawodników to oczywiście jedna z najważniejszych spraw dla nowego teamu, ponieważ bez starań i ciężkiej pracy kolarzy moglibyśmy zapomnieć o sukcesach, do których niewątpliwie w jakiś sposób od 2007 roku przywykliśmy i pewnie, jak wszyscy, chcielibyśmy trzymać się w czołówce – mówi Piotr Pawlak – Jednakże to tylko część ciężkiej pracy na rzecz teamu. Jesień i zimę przepracowałem przede wszystkim tworząc formację od strony formalnej, układając plan działania na cały rok, zarówno na poziomie planów czysto sportowych, jak i na poziomie współpracy ze sponsorami, organizatorami oraz mediami. Mam wielkie szczęście, że od lat w teamie są ludzie wielu różnych specjalności i dzięki ich pomocy dużo łatwiej jest nam spiąć odległe od siebie tematy.

Z początkiem kwietnia na facebooku ruszył funpage Euro Bike Kaczmarek Electric Team. Na profilu teamu będzie można na bieżąco śledzić istotne wydarzenia z życia drużyny, fotografie, filmiki zrealizowane przez zawodników, relacje samych zawodników z wyścigów oraz poznać najbliższe plany startowe teamu.
 


Piotr Pawlak i Piotr Kurek. Piątek, 11 kwietnia, dwie godziny rozmowy o kolarstwie w salonie rowerowym prezy ulicy Szwajcarskiej 1A w Poznaniu.

Rozmowę z Piotrem Pawlakiem prowadzę w bardzo przyjemnym miejscu – nowym salonie rowerowym Euro Bike, w kompleksie „Czerwona Torebka” przy ul. Szwajcarskiej 1A. Pan Piotr oprowadza mnie po nowym obiekcie i ekspozycji rowerów dobrych marek. Miejskie, trekkingowe i górskie. W salonie można kupić wszystko: od komponentów XTR w dobrej cenie, przez kaski, rękawiczki, siodełka aż po dzwonek do roweru na szczęście. – Otwarcie nowego salonu na pewno też kosztowało mnie sporo energii, ale skoro miniona zima miała być sezonem zmian, to i w sprawach mojej firmy postawiłem na nowe rozwiązania – wspomina Piotr Pawlak – Pojawiliśmy się tu między innym dla cyklistów jeżdżących na rowerach po nadmaltańskich ścieżkach. Rozpoczęliśmy pracę 3 marca, 5 marca sprzedaliśmy pierwszy rower i od tego czasu uważam sezon w nowym salonie za otwarty.

Najstarszym członkiem ekipy Piotra Pawlaka pozostaje jego ojciec – Ryszard Pawlak. Najmłodsi przedstawiciele to nowe postacie – Jacek i Zuzanna Madaj oraz Jakub Najs. Pod skrzydła Piotra Pawlaka wraca także Oskar Pluciński z Konina, który będzie reprezentował grupę przede wszystkim na maratonach Czesława Langa. Nowym członkiem grupy został opisywany już przez autora Wielkopolskiego Rowerowania Oskar Stabno - muzyk jazzowy z Poznania, 22-latek o niebanalnych poglądach na życie, muzykę i kolarstwo także.

- Jestem zadowolony z nowych możliwości, jakie otwiera przed grupą współpraca z Cezarym Kaczmarkiem. Będziemy startować przede wszystkim w dwóch cyklach: Grand Prix Kaczmarek Electric MTB oraz Skandia Maraton Lang Team. Nie zabraknie nas na wielkopolskich wyścigach MTB oraz Mistrzostwach Polski – mówi Piotr Pawlak – Zakładając Corratec Team w 2007 roku robiłem to z myślą o zrzeszeniu sympatyków amatorskiego kolarstwa, wspólnych wyjazdach, uczestniczeniu rodzin zawodników w tej zabawie. Wówczas to była właśnie zabawa. Owszem, towarzyszyły jej zwycięstwa, sukcesy, rywalizacja, ale poza trasą było przyjacielsko i rodzinnie. Dziś, po 7 latach, brakuje mi tego klimatu. Napełnia mnie niepokojem swoisty wyścig zbrojeń prowadzony przez wiele teamów, rywalizacja poza trasą, pielęgnowanie niechęci i wychowywanie młodych zawodników w przekonaniu, że rywala najlepiej na wszelki wypadek nie lubić. Chwilami, zaglądając do prasy, mam wrażenie, że teamy na naszej wielkopolskiej i ogólnopolskiej arenie ścigają się ze sobą już wiele tygodni przed pierwszym wyścigiem. Dlatego przed naszym pierwszym startem w Dolsku w najbliższą niedzielę, życzę wszystkim zawodnikom, również swoim, dystansu, poszanowania zasad fair play, przyjaznego nastawienia i powrotu do czasów, kiedy najważniejsze było wspólne spędzanie czasu na rowerze. Panu, Panie Piotrze serdecznie dziękuję za odwiedzenie nowego salonu Euro Bike i satysfakcji z mówienia dla nas i o nas w sezonie 2014.

                                                                                    Piotr Kurek  

Patek Philippe Complications Replica rolex replica watches Rolex Daytona Replica Patek Philippe Replica

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL