R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41646665 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Kross Racing Team określa cele:
reprezentować kraj w Rio de Janeiro

 

Maja Włoszczowska w polskiej ekipie MTB


Bartłomiej Wawak, Anna Szafraniec-Rutkiewicz, Maja Włoszczowska i Kornel Osicki, czyli Kross Racing Team.
Fot. Bartosz Woliński

Reprezentowanie Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro 2016 – tak ambitny cel stawiają przed sobą zawodnicy Kross Racing Team, których plany ujawniono we wtorek (10 lutego) podczas konferencji prasowej w Warszawie. W składzie nowej drużyny znaleźli się: Maja Włoszczowska, Anna Szafraniec-Rutkiewicz, Kornel Osicki oraz Bartłomiej Wawak.

Podczas konferencji przedstawiono plany startowe zawodników na nowy sezon, obejmujące prestiżowe zawody w Polsce i za granicą (m.in. Mistrzostwa Świata XCO w Andorze, Mistrzostwa Europy XCO w Chies d’Alpago, Europejskie Igrzyska Olimpijskie w Baku).

Przygotowania do startów zawodnicy rozpoczną już za dwa tygodnie na Cyprze, a następnie podczas zgrupowania w Hiszpanii. Wszyscy sportowcy zarówno w okresie treningów, jak i na wyścigach będą korzystać z rowerów udostępnionych im przez firmę KROSS. Najważniejszym tematem konferencji był transfer nowych zawodników do drużyny – Mai Włoszczowskiej, zdobywczyni 30 tytułów mistrzowskich oraz młodego, obiecującego kolarza Bartłomieja Wawaka, mistrza Polski XC (U23).

– Podejmując decyzję o tym, w jakiej drużynie będę jeździła przed najbliższe dwa lata, kierowałam się przede wszystkim optymalnymi warunkami przygotowań do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro – tak Maja Włoszczowska uzasadniła swoją decyzję o podpisaniu 2-letniego kontraktu z Kross Racing Team. Zawodniczka po latach startów w barwach zagranicznego teamu wróciła do drużyny sponsorowanej przez polską markę.

Anna Szafraniec-Rutkiewicz oraz Kornel Osicki to sportowcy, którzy z zespołem KRT są związani od dłuższego czasu. Ich najważniejszym zadaniem na najbliższy sezon jest walka o tytuły mistrzowskie i zakwalifikowanie się do reprezentacji Polski na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro. Ten cel jest szczególnie ważny dla Anny Szafraniec-Rutkiewicz, dla której występ na w Brazylii ma być ukoronowaniem kariery. Po walce o złoty medal dla Polski zawodniczka planuje zakończenie kariery sportowej.

swiss replica watches

omega replica https://www.omegareplica.me

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL