R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40497408 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-10-19
Dziewięć lat razem: z sobą,
Czesławem Langiem i Skandią oraz
górskim kolarstwem amatorskim w Polsce

 

Euro Bike Kaczmarek Electric Team z Poznania
nie boi się nowych wyzwań w sezonie 2015


Małgorzata Zellner (Euro Bike Kaczmarek Electric Team) mistrzynią Polski amatorów w maratonie MTB. Obiszów, wrzesień 2014.
Fot. Piotr Kurek

– Zima minęła, wiosna jaśnieje powoli zielenią i budzą się w nas nadzieje na nowe sukcesy – mówi Piotr Pawlak, człowiek kolarstwa od zawsze, od ponad 40 lat, szef Euro Bike Kaczmarek Electric Teamu i zarazem jego zawodnik. – Zaczynamy kolejny sezon, nie boimy się nowych wyzwań i sportowej rywalizacji na najwyższym poziomie.

Piotr Pawlak, jego ojciec Ryszard Pawlak oraz skupieni wokół nich ludzie, kilkudziesięciu, zaczęli działać jako sportowa grupa kolarska w roku 2007. Przyjęli wówczas nazwę Corratec Team i postanowili się ścigać na rowerach, przede wszystkim górskich.

W kwietniu 2007 pierwszy raz w pełnym składzie założyli swe biało-niebieskie stroje i wystartowali w zawodach XC w Puszczykowie, gdzie rywalizowało w jednym wyścigu – coś niesamowitego - ponad stu mastersów. W tym samym miesiącu pokazali się jako dobrze zorganizowana grupa kolarska podczas pierwszego, inauguracyjnego maratonu MTB Skandii i Czesława Langa w Chodzieży.


Paweł Borkowski, Piotr Pawlak i Kazimierz Gogolewski (Euro Bike Kaczmarek Electric Team) razem z Kazimierzem Szczepaniakiem (Agrochest Team). Bike Maraton, Poznań, wrzesień 2014.
Fot. Piotr Kurek

Od tej pory, od kwietnia 2007, nie opuścili ani jednego cyklu najpierw Bike Maratonu a później maratonu MTB organizowanego przez Czesława Langa i Skandię. Rok po roku, impreza po imprezie, zdobywali doświadczeń i stali się kolekcjonerami dobrych wrażeń oraz medali i pucharów.

Przez osiem lat, od 2007 do 2014, jechali przez Polskę, od Rzeszowa do Gdańska, od Chodzieży do Nałęczowa i Białowieży. Indywidualnie stawali na podium, drużynowo triumfowali cztery razy w klasyfikacji generalnej drużyn najbardziej medialnego i prestiżowego cyklu maratonów MTB w naszym kraju.

Pani mecenas Aleksandra Zygmont (Ola dla kolegów) jest prawie na każdym maratonie. Jako pierwsza zjawia się w biurze zawodów, zgłasza koleżanki i kolegów do udziału w imprezie, odbiera numery startowe. Ma baczenie na wszystko, co się dzieje na terenie miasteczka kolarskiego. Wcześniej wspomaga Piotra Pawlaka w organizacyjnych sprawach, troszcząc się o to, gdzie będę nocowali zawodnicy przed startem. Jak choćby już teraz, na początku kwietnia, myśląc o październikowym noclegu w Kwidzynie (wielki finał maratonów Skandii i Czesława Langa).


Andrzej Kaczmarek, kiedyś reprezentant Polski nie tylko w Wyścigu Pokoju, jest twarzą poznańskiego teamu. Wieleń, Michałki, wrzesień 2013.
Fot. Piotr Kurek

- Pracujmy razem od 9 lat – wspomina Piotr Pawlak – w dni powszednie i w weekendy, bo Ola jest także radcą prawnym mojego przedsiębiorstwa. Bywa, że jesteśmy bardzo zmęczeni, ale nie ma sytuacji, w których koniec końców nie gralibyśmy do jednej bramki, wspólnie nie mamy problemów nie do rozwiązania.

Przez osiem lat stworzyli solidny team kolarski. Każdy w nim - i ci młodzi, i ci starsi - może realizować, spełniać swą rowerową pasję. I Andrzej Kaczmarek (kolega Ryszarda Szurkowskiego z lat wspólnych startów w reprezentacji Polski nie tylko w Wyścigu Pokoju), i Kazimierz Gogolewski (kiedyś kolarz i trener, kilkakrotny triumfator klasyfikacji generalnej Skandii na dystansie Mini wśród 60-latków), i Tadeusz Korzeniewski (pięciokrotny mistrz Polski w kolarskich przełajach), i Michał Kowalczyk, i Andrzej Kaiser, i Agnieszka Gulczyńska (znana poznańska dziennikarka), i Andrzej Maziarz z Połczyna-Zdroju, i Andrzej Jaroszonek z Barlinka, i Jan Dymecki z Czaplinka..., juniorzy, elita, mastersi.

– Kilkadziesiąt osób, około setki, przewinęło się przez nasz zespół - mówi Piotr Pawlak. – Znamy się ze wspólnych treningów, zgrupowań (także poza granicami Polski), maratonów MTB i jeszcze innych. Polegamy na sobie, wspomagamy się, stworzyliśmy społeczność, która ogniskuje się wokół pięknej, niepowtarzalnej pasji, jaką jest jazda na rowerze.


Małgorzata Zellner i Piotr Pawlak podczas zgrupowania teamu pod Barceloną. Marzec 2015.

Fot. archiwum Piotra Pawlaka

– Mamy już tyle zwycięstw i wygranych, że moglibyśmy nimi obdzielić innych - podkreśla Piotr Pawlak, rocznik 1966. – W sezonie 2015 nie będziemy się jakoś specjalnie napinać i natężać, by wygrywać, wygrywać, wygrywać. Kochamy kolarstwo, sportową rywalizację i w niej się spełniamy. A jeśli jeszcze za tym idzie wynik, miejsce na podium, zwycięstwo - to jest dodatkowa satysfakcja i radość.

Duża część zespołu przebywała niedawno, od 11 do 25 marca, w Lloret de Mar pod Barceloną. – To nie były wakacje dla leniwych gości - śmieje się Piotr Pawlak. – Ja w dwa tygodnie przejechałem 1500 kilometrów, inni tyle samo lub więcej, a nie każdego dnia pogoda pozwalała nam trenować. W trakcie swego pobytu spotkaliśmy Maję Włoszczowską i Marka Konwę, nasze gwiazdy MTB - także tam trenujące. Mieliśmy okazję pojeździć z częścią ekipy FogtBikes.pl i innym znajomymi z wyścigów. Niektórzy z nas dopingowali Macieja Paterskiego na trasie wyścigu w Katalonii, gdzie wygrał jeden etap i gdzie bardzo ładnie się zaprezentował.

– Dziś Święta Wielkanocne. A 12 kwietnia zaczynamy sezon w Dolsku startem w maratonie MTB. Pojedzie tam nas ponad 25 osób.W tym roku, jak i w poprzednim, będziemy uczestniczyć we wszystkich edycjach dwóch cykli: Skandia Maraton Lang Team i maratonach naszego sponsora Grand Prix Kaczmarek Electric MTB. Jesteśmy ekipą z Poznania, zatem nie będziemy tracili z pola widzenia i wielkopolskich maratonów MTB.


"Eurobajki" oraz ich przyjaciele przed hotelem "Samba" w Lloret de Mar. Marzec 2015.
Fot. archiwum Piotra Pawlaka

Piotr Pawlak prowadzi z powodzeniem firmę Euro Bike i współpracuje z Cezarym Kaczmarkiem, skutecznym człowiekiem biznesu i fanem także kolarstwa. Corratec Team - to już historia, sezon 2015 to drugi rok startów społeczności rowerowej o nazwie Euro Bike Kaczmarek Electric Team. W tym roku liczy ona około 50 osób. Większość to ci, którzy swą postawą, wynikami, elegancją zachowań tworzyli prestiż poznańskiego zespołu.

– W tym roku dołączył, a właściwie wrócił do nas Przemysław Mikołajczyk z Konina (rocznik 1970), były kolarz szosowy - mówi Piotr Pawlak. – Wygrał wiele maratonów MTB na krótkim dystansie, on pięciokrotny uczestnik Tour de Pologne.

– W naszym zespole są ludzie z zachodniej, południowej i północnej Polski. Bytów, miasto Czesława Langa - tu zaczynał swą karierę kolarską, w "Eurobajkach" to Andrzej Kaiser, Karol Rudnik. Nie mieliśmy, jak dotąd, okazji sięgać po kolarskie talenty zza Wisły - śmieje się Piotr Pawlak.


Piotr Pawlak (w środku) triumfował w klasyfikacji generalnej Skandia Maraton Lang Team na dystansie Mini w kategorii M4 w roku 2012. Finał cyklu, Kwidzyn.

Fot. Piotr Kurek

W połowie maja opuści na kilka dni zespół, by wyruszyć do Włoch, gdzie 17 maja (niedziela) weźmie udział w wyścigu szosowym nad jeziorem Garda. – Do przejechania będzie około 150 kilometrów. Obok mnie wystartują Tomasz Skoczylas i Marek Łagódka (szefowie firmy Martombike - szyje stroje kolarskie), także Anita Ignaczak i jej mąż Bartłomiej Ignaczak - kapitan żeglugi wielkiej, który po morzach i oceanach prowadzi wielkie tankowce.

– Mam sporo obowiązków zawodowych, ale czasami trzeba odpocząć od wszystkiego i zrobić coś fajnego tylko dla siebie. Bardzo dobrze wspominam dwa zeszłoroczne wyścigi szosowe, w tym Bike Challange w Poznaniu. Trasę przejechałem w świetnym towarzystwie Mateusza Mroza, reprezentuje on inną ekipę, kiedyś szosowiec, duże nazwisko w polskim kolarstwie. Mateusz jest wzorem do naśladowania na szosie i jako zawodnik, od którego można się dużo nauczyć, ale przede wszystkim to otwarty, wesoły i serdeczny człowiek, bawiący się wspólną jazdą. Doskonały kompan na trasie, z podobnym podejściem do mojego, jeśli chodzi o kolarstwo amatorskie – „bawimy się w ściganie”. Takiego dystansu do kolarstwa życzę rywalom – robić swoje najlepiej jak się da, ale nie zapominać, że to nadal zabawa.

Jesienią, w połowie października, Piotr Pawlak znów wybierze się do Włoch. Tym razem na wyścig szosowy do Rzymu. – Wystartuję wczesnym rankiem, z budzącym się dniem. I to gdzie? W centrum Wiecznego Miasta, przy Colosseum. To robi wrażenie. Byłem tam przed rokiem jako kolarz amator, w tym roku pragnę dopisać w tym miejscu kolejne niezapomniane wrażenia.


Tak było przed rokiem w Dolsku podczas maratonu MTB. Z lewej Paulina Geisinger, z prawej Joanna Przybylska. Z paniami z ekipy Euro Bike Kaczmarek Electric Team Michał Fogt.
Fot. Piotr Kurek

– W tym roku dziewiąty sezon będziemy startować w maratonach Skandii i Czesława Langa. My też swym uczestnictwem i poziomem sportowym budowaliśmy prestiż tego cyklu. Będziemy 25 kwietnia w warszawskim Wilanowie, następnie w Krakowie, Rzeszowie, Gdańsku, Krokowej i po wakacjach w Dąbrowie Górniczej i Kwidzynie. Równie poważnie i honorowo traktujemy cykl naszego sponsora Kaczmarek Electric SA - Grand Prix Kaczmarek Electric MTB. Będziemy obecni na wszystkich Mistrzostwach Polski, między innymi w Obiszowie na Dolnym Śląsku - podkreśla Piotr Pawlak.

Za tydzeń kolarska Polska rozpoczyna na dobre sezon 2015. Szosowcy spotykają się w Sobótce, kolarze górscy w Dolsku. W miejscu, gdzie Wojciech Mróz prowadzi swą firmę, pojawią się licznie "Eurobajki". To ich dziewiąty sezon bycia razem, ścigania się, pomagania sobie, demonstrowania tego, co najlepsze w kolarstwie amatorskim.

Piotr Pawlak prowadzi team, ojciec Ryszard Pawlak wspomaga i służy doświadczeniem. Pani mecenas Ola Zygmont jest z nimi i z resztą zespołu, który za rok będzie świętował na całego. Dziesięć lat istnienia, dziesięć lat startów w maratonach w całej Polsce - to w wymiarze sportowym. W wymiarze osobistym też będzie się czym radować, gdyż syn Piotr ukończy 50 lat, ojciec Ryszard dobije we wrześniu do pięknego jubileuszu 75-lecia. Tak trzymać Panowie, tak trzymać "Eurobajki"!

                                                        Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL