R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40478448 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-10-19
42 wyścigi przed nimi

 

Mateusz Rybczyński o planach
teamu MTB z Poznania na rok 2015


Duda-Cars Rybczyński Team. W pierwszym rzędzie od lewej: Katarzyna Hendrzyk-Majewska, Ryszard Bróździński, zakonnik z Wałcza, Janusz Majchrzak. Stoją od lewej: Łukasz Wróblewski, Mateusz Rybczyński (szef teamu), Grzegorz Napierała, Łukasz Rozumek, Artur Sobkowiak, Paweł Górniak i Mateusz Mróz. Wałcz, sierpień 2014.
Fot. archiwum Mateusza Rybczyńskiego

- Nie ma być gorzej niż przed rokiem - mówi Mateusz Rybczyński, szef teamu kolarstwa górskiego z Poznania, pytany o plany na sezon 2015 i o skład zespołu, jak i o to, kto będzie w tym roku sponsorsko wspierał ekipę z ulicy Miodowej 5.

Nazwa. - W tym sezonie zmienia się nazwa naszego zespołu na Duda-Cars TP-LINK Rybczyński Team. Firma Duda-Cars (autoryzowany dealer marki Mercedes-Benz) była z nami w poprzednim sezonie i będzie także w tym roku. Otrzymaliśmy od niej Mercedesa Sprintera, dzięki czemu siedem osób oraz ich rowery będą wygodnie dojeżdżać na zawody w całej Polsce.

- Doszedł nowy sponsor: TP-LINK, z którym podpisaliśmy umowę na dwa lata. Jej siedziba mieści się w Duchnicach pod Pruszkowem, jest globalnym dostawcą urządzeń bezprzewodowych, routerów, przełączników, kamer IP, transmiterów sieciowych, media konwerterów oraz kart sieciowych przeznaczonych dla końcowych użytkowników. Produkty te trafiają do 120 krajów na całym świecie.

Nadal pozostaje nim firma Rybczyński-Bikes (profesjonalny serwis rowerowy i sprzedaż rowerów najwyższej jakości, jak choćby marki Specialized).

Skład teamu. W sezonie 2015 Duda-Cars TP-LINK Rybczyński Team liczyć będzie trzydzieści trzy osoby. - I choć zespół ma charakter amatorski, to wydzielamy z niego ośmioro zawodników, którzy będą reprezentować nas na najważniejszych imprezach MTB w Polsce - podkreśla Mateusz Rybczyński. - W tym gronie jest tylko jedna pani Katarzyna Hendrzyk-Majewska, której największym dotąd sukcesem było zwycięstwo na dystansie Giga wśród kobiet podczas ostatniej edycji maratonów Skandii i Czesława Langa w Kwidzynie w październiku 2014. Wydarzyło się to podczas pierwszego roku jej startów i to w debiutanckiej jeździe na tak długiej trasie.

swiss replica watches


Maciej Kasprzak pierwszy w swej kategorii wiekowej (amatorzy) w Mistrzostwach Polski w maratonie MTB. Obiszów, wrzesień 2014.
Fot. archiwum Mateusza Rybczyńskiego

- Najbardziej naszym znanym zawodnikiem jest Mateusz Mróz. Był przez 19 lat kolarzem szosowym, jeździł w wielu grupach zawodowych, reprezentował nasz kraj na najważniejszych imprezach na świecie. Kilka lat temu zakończył karierę szosowca, teraz amatorsko ściga się z powodzeniem w maratonach MTB - mówi o swym imienniku Mateusz Rybczyński. – Mamy oczywiście bardzo utalentowaną młodzież, w której pokładamy spore nadzieje i oczekiwania, bo są zdolni i co najważniejsze chętni do kolarskiej pracy. Są nimi: bracia Michał (starszy) i Paweł Górniakowie, Artur Sobkowiak i Filip Jeleniewski. Tą naszą TOP ósemkę uzupełniają: rewelacyjny w zeszłym roku, niegdyś zaraz po Sylwestrze Szmycie drugi szosowy junior w Polsce Maciej Kasprzak i najstarszy w zespole Grzegorz Napierała, który w kategorii M6 regularnie zwycięża na dystansie Giga w maratonach Skandii.

W pozostałej 25-osobowej części zespołu są cztery panie: Ewa Szymankiewicz, Marta Dehmel-Durska, Paulina Iga Kamińska i Jagna Łunkiewicz. I także 21 mężczyzn: Tomasz Adryan, Wojciech Baranowski, Maciej Bijoch, Ryszard Bróździński, Adrian Brychcy, Adam Chojnacki, Mariusz Czarnota, Andrzej Hamelka, Krzysztof Klauza, Robert Korna, Zygmunt Kurpisz, Janusz Majchrzak, Mateusz Milanowski, Mateusz Nowicki, Wojciech Radomski, Łukasz Rozumek, Michał Szymański, Michał Szukalski, Maciej Wojtkowiak, Łukasz Wróblewski i Ryszard Żurowski.

Przed rokiem Duda-Cars Rybczyński MTB Team zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej drużyn w Skandia Maraton Lang Team i drugie miejsce w klasyfikacji generalnej drużyn cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB.

Plany startowe. - Nie ma być gorzej niż przed rokiem- mówi Mateusz Rybczyński, szef teamu kolarstwa górskiego z Poznania, pytany o plany na sezon 2015. - Przybywa w Polsce nowych ekip, konkurencja w maratonach MTB staje się coraz bardziej zacięta i bardzo dobrze. Utrzymanie miejsc sprzed roku jest naszym celem, na co liczymy i na co jesteśmy przygotowani. Jeśli uzyskamy postęp, w co również wierzę - będziemy się z tego bardzo zadowoleni - podkreśla Mateusz Rybczyński.


Michał Górniak jest jednym z liderów ekipy z ulicy Miodowej 5 w Poznaniu.
Fot. archiwum Mateusza Rybczyńskiego

Duda-Cars TP-LINK Rybczyński Team w tym roku weźmie udział w 42 imprezach kolarskich. - Na naszej liście priorytetów są dwa cykle maratonów: Skandia Maraton Lang Team oraz Grand Prix Kaczmarek Electric MTB, jak również Mistrzostwa Polski w maratonie MTB w Obiszowie i Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim w Sławnie. Zamierzamy pokazać się z dobrej strony na Tour de Pologne Amatorów w Bukowinie Tatrzańskiej, także będziemy wjeżdżać na Śnieżkę (impreza organizowana przez Macieja Grabka). Zaprezentujemy się z silnej strony na maratonie MTB "Michałki" w Wieleniu, na maratonach MTB w Obornikach, Kostrzynie Wielkopolskim i Gniewinie. Na szosie zamierzamy się ścigać w Karkonoskim Klasyku, wrześniowym Bike Challenge w Poznaniu oraz czwartkach kolarskich na torze samochodowym "Poznań". Nie odpuścimy także podczas wielkopolskich maratonów MTB, które organizuje Wojciech Gogolewski.

Mateusz Rybczyński. - Będę w tym roku mniej startował - mówi szef zespołu, kiedyś kolarz szosowy, który w swej sportowej biografii ma zapisane tytuły szosowego wicemistrza świata wojskowych oraz szosowego mistrza Europy także tego środowiska. - Mam mniej czasu na treningi, pochłania mnie praca zawodowa.

- To już nie tylko sklep rowerowy na ulicy Miodowej 5. W przyszłym tygodniu otwieramy salon rowerowy o nazwie Rybczyński-Bikes w Termach Maltańskich. Na powierzchni 340 metrów kwadratowych znajdować się będzie sklep i Shimano Service Center. Wystawione zostaną rowery, na jakich jeździ Michał Kwiatkowski i inni tytani szosy (Specialized), także górskie, dziecięce i turystyczne tej marki. Będą rowery marek Unibike i Cossack. Salon będzie otwarty sześć dni w tygodniu, od 11 do 19. Tylko w poniedziałki będzie zamknięty.

- Dla ludzi, którzy chcą czerpać radość z jazdy proponujemy usługę o nazwie optymalizacja pozycji na rowerze w systemie BGFIT. Jest to wielce pomocne, wręcz nieodzowne dla tych, którzy się ścigają. Ale może to być także źródłem satysfakcji dla ludzi, którzy jazdę na rowerze traktują rekreacyjnie - podkreśla Mateusz Rybczyński. I dodaje: - We wtorek 14 kwietnia o godzinie 11 otwieramy salon Rybczyński-Bikes w Termach Maltańskich. Wcześniej jednak, bo w niedzielę 12 kwietnia, pojawimy się w silnym składzie w Dolsku na maratonie MTB, by rozpocząć sezon 2015 dobrą jazdą, mocnym kolarskim zrywem.

                                                            Piotr Kurek

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL