R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40469074 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-10-19
Spełniliśmy wszystkie wymagania

 

Oświadczenie grupy Mróz w sprawie decyzji UCI

Zespół Mróz Action oświadcza, że spełnił wszystkie wymagania nałożone przez Międzynarodową Unię Kolarską (UCI), aby otrzymać na sezon 2010 licencję Professional Continental. Tematem sporu są jednak problemy zakorzenione w przeszłości.


Grupa Mróz Action Uniqa chce się ścigać z najlepszymi zespołami kolarskim świata. Zdjęcie wykonane podczas tegorocznej prezentacji w Dolsku, 23 kwietnia.

Fot. Paweł Urbaniak

UCI do tej pory nie zarejestrowała grupy Mróz Action, powołując się na sytuacje w 2007 roku, kiedy to inna grupa zawodowa kierowana przez Piotra Kosmalę nie utrzymała płynności finansowej. Większość kolarzy zrozumiała wówczas ciężką sytuację z 2007 roku, gdy nagle wycofał się główny sponsor, pozostawiając zespół bez środków finansowych. Wśród zawodników, którzy pomimo wsparcia decyzji kierownictwa grupy co do utrzymania ciągłości działalności zespołu w tak skrajnych warunkach, znaleźli się Ukraińcy - Denis Kostiuk i Bogdan Bondariew, którym de facto grupa udzieliła pomocy w przełomowych chwilach ich zawodniczych karier. Właśnie z powodu ich zażaleń do UCI, Międzynarodowa Unia Kolarska nie udzieliła rejestracji grupie Piotra Kosmali .

Zespół złożył odwołanie, które zostanie rozpatrzone w najbliższych dniach. Główni sponsorzy zespołu poparli Piotra Kosmalę, bez którego nie wyobrażają sobie współpracy na poziomie ekipy Professional Continental. Mróz Action chce być w gronie najlepszych ekip świata, ma na to zapewniony budżet oraz spełnia wszystkie warunki zarówno organizacyjno-prawne jak i finansowe wynikające z przepisów rejestracyjnych UCI.

Mamy nadzieję, że UCI wykaże się rozsądkiem i pozytywnie rozpatrzy naszą prośbę. Mróz Action byłby jedyną ekipą w Polsce z paszportami biologicznymi, co pozwoliłoby startować w wyścigach ProTour. Ponieważ UCI jest za globalizacją i promocją kolarstwa, to liczymy, że pozwoli rozwijać mu się również w Polsce.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL