R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40468755 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-10-19
Torq Superior MTB Team Środa Wielkopolska
w piątek odsłonił swą twarz

 

Oficjalna prezentacja w hotelu "Almarco"


Koszulkę numer jeden Torq Superior MTB Team Środa Wielkopolska otrzymał z rąk prezesa klubu Krzysztofa Sadysia (z prawej) burmistrz Środy Wielkopolskiej Wojciech Ziętkowski. W środku Michał Główczewski - wiceprezes klubu.

W piątek 18 marca został oficjalnie zaprezentowany Torq Superior MTB Team Środa Wielkopolska. Jego zawodniczki i zawodnicy zamierzają startować w tym roku w najważniejszych imprezach kolarstwa górskiego w Polsce. Będzie ich w sumie 50.

Nowa ekipa kolarstwa górskiego powstaje z połączenia dwóch zespołów: MTB Team Środa Wielkopolska i Torq Superior Poznań. W obu w roku ubiegłym jeździło wielu znanych i utytułowanych pasjonatów MTB.

Klub ze Środy reprezentowało w roku ubiegłym 34 startujących. Ścigali się w maratonach Czesława Langa i Skandii, w Powerade Suzuki MTB Marathon, czy też w Pucharze Wielkopolski - Thule Cup 2010. Wojciech Wiktor, Adam Frątczak - stawali najczęściej na podium i przysporzyli rozgłosu ekipie jeżdżącej w biało-czerwonych barwach. W sumie, zawodnicy reprezentujący średzki klub w 2010 roku stawali ponad 150 razy na podium w imprezach ogólnopolskich i wielkopolskich.

Torq Superior naszpikowany był w minionym roku znakomitościami MTB. Marek Witkiewicz z Poznania jest sześciokrotnym mistrzem Polski w kolarstwie górskim i przełajowym, Roman Kołodziejczyk z Chodzieży triumfował w swej kategorii wiekowej, M4, w roku ubiegłym na dystansie Giga w klasyfikacji generalnej w cyklu Skandia Maraton Lang Team. To także Gerard Wlekły z Kościana, Jarosław Paszczyński z Wielenia, Jacek Wichłacz z Poznania, Piotr Schondelmeyer z Poznania, Marcin Wichłacz z Poznania, Damian Pertek, Maciej Zabłocki, Krzysztof Grzegorzewski. Wszyscy oni byli obecni w piątek w Środzie Wielkopolskiej podczas wyjątkowej, jak na warunki wielkopolskie, prezentacji zespołu kolarskiego.


Dwaj znakomici zawodnicy kolarstwa górskiego w jednym teamie: Marek Witkiewicz (z lewej) i Roman Kołodziejczyk (z prawej). Obaj kolarscy mastersi na zdjęciu z prezesem klubu Krzysztofem Sadysiem.

W grudniu ubiegłego roku oba kluby postanowiły się połączyć i w sezonie 2011 Torq Superior MTB Team Środa Wielkopolska chce być obecny na najważniejszych imprezach kolarstwa górskiego w Polsce.

Priorytetem dla kilkudziesięcioosobowego teamu będzie drużynowa klasyfikacja generalna maratonów: Powerade Suzuki MTB Marathon i Bike Maraton. Ponadto najlepsi zawodnicy wezmą udział w Skandia Maraton Lang Team. Głównym celem będą jednak Mistrzostwa Polski w maratonie MTB i kolarstwie górskim XC. Oczywiście, będą też pojawiać się na zawodach XC i maratonach MTB organizowanych w Wielkopolsce przez Wojciecha Gogolewskiego.


Chciałoby się widzieć więcej takich klubów kolarskich w Polsce. 50 zawodników, solidne wsparcie władz Środy Wielkopolskiej i powiatu średzkiego, jak również licznej rzeszy ludzi biznesu.

Oficjalna prezentacja nowego teamu MTB odbyła się w piątek 18 marca w średzkim hotelu "Almarco".
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL