Aktualizowano: 2024-04-15
Mróz ActiveJet rozpoczął
od mocnego uderzenia

Cztery zwycięstwa w miniony weekend

Bartosz Banach (1154) na prowadzeniu, za nim Andrzej Kaiser (2) i Wojciech Halejak (1152). Pierwszy z lewej poznaniak Sebastian Swat, który zajął dziesiąte miejsce w klasyfikacji open, szóste w M2, na dystansie Giga - 105 kilometrów. Murowana Goślina, 10 kwietnia 2011.

Rewelacyjnie zainaugurowali sezon w kolarstwie górskim zawodnicy Mróz ActiveJet. Podopieczni Piotra Kosmali w miniony weekend czterokrotnie stawali na najwyższym stopniu podium. Dwa zwycięstwa odniósł Rafał Suszko, w Białymstoku triumfował Adrian Kucharek, a pierwszą edycję Powerade Suzuki MTB Marathon w Murowanej Goślinie wygrał Bartosz Banach.

9 kwietnia na Fortach Bema w Warszawie odbyła się impreza AZS MTB CUP. W elicie mężczyzn na starcie ustawiło się aż 74 zawodników. Rafał Suszko szybko odjechał wraz z Karolem Michalskim. Zawodnik Mroza w drugiej części wyścigu poradził sobie z najgroźniejszym rywalem i na mecie uzyskał pół minuty przewagi.

Dzień później Rafał Suszko był ponownie nie do pokonania. Na własnym terenie w Białymstoku zwyciężył w wyścigu „Rusza Peleton - 15-lecie UKS Wygoda Białystok". W tym samym wyścigu, w kategorii junior najlepszy okazał się inny z naszych zawodników Adrian Kucharek.

Pozostał część zespołu startowała 10 kwietnia w Murowanej Goślinie, gdzie zainaugurowany został cykl Powerade Suzuki MTB Marathon 2011. Michał Kowalczyk i Konrad Gorzelak startowali na dystansie Mega zajmując odpowiednio trzecie i czwarte miejsce w kategorii M1.

Bartosz Banach wygrał w Murowanej Goślinie rywalizację na dystansie Giga.

Na dystansie Giga, 105 km, wystartował Bartosz i Robert Banach oraz Wojciech Halejak. Mocne tempo od samego startu spowodowało, że w połowie dystansu na czele jechała zaledwie 9-osobowa grupka. Kolarze pomimo prób ataków razem dojechali do ostatnich kilometrów, a o wszystkim zadecydowała ciężka, piaszczysta końcówka. Najwięcej sił zachował Bartosz Banach, który pokonał na finiszu Bogdana Czarnotę. Wojciech Halejak zajął piąte miejsce (trzeci w M2), a Robert Banach był dziewiąty (czwarty w M3).

Następnym startem zawodników Mroza będzie inaugurujący cykl Skandia Maraton Lang Team wyścig w Chodzieży i druga edycja Powerade Suzuki MTB Marathon w Dolsku. Obie imprezy odbędą się w sobotę 16 kwietnia.