R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40491073 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-10-19
Czesław Lang zaprasza do Rzeszowa

 

Jedna z edycji Skandia Maraton Lang Team 2012
odbędzie się w mieście nad Wisłokiem


Czesław Lang (rocznik 1955) kończy jazdę na dystanie Mega - 54 kilometrów. Rzeszów, 10 września 2011. Zajął 87. miejsce w klasyfikacji open z czasem 2:50:57.

Czesław Lang jest od 2007 roku głównym organizatorem cyklu maratonów MTB o nazwie Skandia Maraton Lang Team.

Jako przystało na głównego organizatora - Mistrz Czesław w tych maratonach startuje. Tak było w kwietniu 2007, kiedy pierwsza taka impreza odbyła się w Wielkopolsce - w Chodzieży. Tak też i było w minioną sobotę w Rzeszowie, gdy wicemistrz olimpijski z Moskwy (rok 1980 - wyścig ze startu wspólnego) zdecydował się na start...

– Tym razem wybrałem dystans Mega, czyli 54 kilometry. Byłem dobrze przygotowany do jazdy. Organizatorzy Vuelta a Espana zaprosili mnie na początek hiszpańskiego touru narodowego. Miałem rower szosowy, na którym w Alicante i w jego okolicach przez tydzień pokonałem 500 kilometrów. Moim serdecznym przyjacielem w tych jazdach był Francuz Alain Mompert, który wielokrotnie startował w Skandia Maraton Lang Team. I który znany jest polskiemu środowisku bikerów.

replica watches


Czesław Lang, prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc i red. Bogusław Solecki z Telewizji Polskiej. Rzeszów, 10 września 2011.

– W Rzeszowie przed rokiem startowałem na Mini, tym razem, w sobotę 10 września, podjąłem trud jazdy na dystansie Mega. Jechałem na rowerze górskim marki Corratec. Powiem krótko, to był trudny maraton. Ale myślę, że ci którzy kochają prawdziwe wyzwania, za rok znów przyjadą do Rzeszowa. W 2012 roku jedna z edycji Skandia Maraton Lang Team odbędzie się w Rzeszowie, mieście na wschodzie Polski, którym od 2002 roku kieruje prezydent Tadeusz Ferenc. Pasjonat sportu, przed laty najlepszy tenisista wśród polskich parlamentarzystów.

xxx

Tyle Czesław Lang. Byłem przed rokiem w Rzeszowie, startowałem w Skandia Maraton Lang Team i ukończyłem jazdę na Mini. 26 września 2010 wypadł wielki finał, podczas którego biłem brawa, gdy wchodzili na podium triumfatorzy klasyfikacji generalnej na dystansie Mini w kategorii M6: Kazimierz Gogolewski (1. miejsce), Andrzej Kaczmarek (3. -obaj z Poznania) i Czesław Sudra (2.) z Pabanic. To moja kategoria - panów, którzy ukończyli sześćdziesiąt lat, i którzy kochają rowery, rywalizację sportową i ten niepowtarzalny klimat imprez Czesława Langa i Skandii.

W sobotę 10 września w Rzeszowie 60-latków nie zabrakło. Kazimierz Gogolewski znów był najlepszy, na drugim miejscu był Andrzej Kaczmarek - przed 41 laty po raz pierwszy uczestnik Wyścigu Pokoju, trzeci był Czesław Sudra z Pabianic. Ja uplasowałem się na miejscu siódmym. Był to mój dwudziesty czwarty start w Skandia Maraton Lang Team, zawsze na dystansie Mini, zawsze z dojazdem na metę.

Sobotni maraton w Rzeszowie był trudny, najtrudniejszy w całym tegorocznym cyklu. To podjeżdżanie i wadzenie się na górkach i wzniesieniach wokół miasta nad Wisłokiem, przepiękne widoki między 23 a 27 kilometrem trasy, utrudziło wszystkich jego uczestników: Czesława Langa i prezesa Skandii Pawła Ziembę, i Zbigniewa Krzeszowca, i Bartosza Banacha. I autora tych słów.

Skandia Maraton Lang Team Rzeszów 2011 zaspokaja potrzebę wielkiej sportowej rywalizacji w pięknym i zarazem kolarsko trudnym terenie. Marcin Piecuch, Lary Zębatka - miejscowi pasjonaci MTB wiedzieli, podpowiedzieli, jak należy utrudnić sportową rywalizację w mieście nad Wisłokiem.

Kto nie był w Rzeszowie - niech żałuje. To miasto ma być miejscem jednego z najbardziej rozpoznawalnych maratonów MTB w 2012 roku. Ja się piszę na to, nie wiem, kto będzie następny na liście chętnych, ale myślę, że Rzeszów 2012 będzie imprezą do zapamiętania. Pod względem trudności na trasie, liczby uczestników i ciepła, z jakim przyjmują maratończyków władze miasta z prezydentem Tadeuszem Ferencem na czele.

Audemars Piguet Replica

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL