R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40497421 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-10-19
Andrzej Kaiser, Adrian Brzózka i Bartosz Banach
walczą o Puchar Polski

 

Skandia Maraton Lang Team
wjeżdża w najbliższą sobotę do Białegostoku
 


Andrzej Kaiser (3402) jest liderem Pucharu Polski Skandia Lang Team w Maratonie MTB. Rzeszów, 10 września 2011.

17 września w Białymstoku odbędzie się szósta edycja Skandia Maraton Lang Team. Najbliższa sobota będzie tym dniem, kiedy to już kolejny raz największy maraton rowerowy w Polsce gościć będzie w stolicy Podlasia.

Był rok 2007, gdy pierwszy maraton rowerowy zawitał do Białegostoku. Była to oczywiście Skandia MTB Maraton organizowana przez Czesława Langa. Wyścig był niesamowitym wydarzeniem w tym przepięknym mieście. Maratony rowerowe to była nowość, a pomimo tego na starcie znalazło się ponad 300 osób, w tym goście z innych krajów. Przed rokiem na starcie stanęło około 700 uczestników, w tym m.in. przedstawiciele białostockich szkół, wioślarze, kajakarze oraz polscy olimpijczycy Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Vancouver.

 
Bracia Banachowie - Bartosz (z lewej) i Robert - dzielnie jechali w Rzeszowie. Młodszy z braci Bartosz wygrał w Rzeszowie na dystansie Grand Fondo, Robert na pierwszych kilometrach mocno pociągnął i rozerwał stawkę zawodników. Rzeszów, 10 września 2011.

Trasa w Białymstoku

Trasa maratonu ponownie prowadzi niemal w całości przez przepiękną Puszczę Knyszyńską. Start i metę zlokalizowano w centrum Białegostoku. Wyścig będzie należał do szybkich, gdyż aż 90 prcoent trasy to drogi szutrowe i leśne, na których najlepsi zawodnicy rozwijają prędkości przekraczające 40km/h. Z pewnością przydadzą się umiejętności sprinterskie.

Tak było rok temu

Przed rokiem w Białymstoku również rozgrywana była przedostatnia edycja Skandia Maraton Lang Team. Najdłuższy dystans Grand Fondo wygrał Andrzej Kasier, który pokonał w sprinterskim pojedynku Przemysława Ebertowskiego. Dwójka ta wykręciła niewiarygodną ponad 32 km/h średnią, a przypomnijmy, że dystans liczył ponad 90 kilometrów. Najlepsza kobieta na tym dystansie Magdalena Hałajczak na metę wjechała razem z Małgorzatą Zellner. Na Medio rywalizację zdominował Łukasz Osiecki, który na metę wjechał samotnie. 20-letni kolarz z Głuchołaz wyprzedził goniącą go grupę siedmiu zawodników o blisko 7 minut! Wśród kobiet triumf święciła Monika Lange. W Mini, który w Białymstoku liczył 45 kilometrów wygrał Krzysztof Grzegorzewski z Poznania, a rywalizację kobiet na swoja korzyść rozstrzygnęła Małgorzata Żygiewicz z Gdańska. Najkrótszy dystans rodzinny wygrał Patryk Muśko. Kobietą numer jeden była natomiast na tym 7-kilometrowym odcinku Anna Bogucka.


Adrian Brzózka dzielnie walczył w Rzeszowie, ale miał pecha, gdyż dwa razy przebił oponę i stracił wiele czasu. Rzeszów, 10 września 2011.

Puchar Polski Skandia Maraton Lang Team

Zmagania w Białymstoku będą piątą, a zarazem przedostatnią rundą Pucharu Polski Skandia Lang Team w Maratonie MTB. Skończyły się już kolarskie szachy i będzie to niezwykle ważny dla losów Pucharu Polski maraton. W czołówce różnice są stosunkowo niewielkie. Nadal prowadzi Andrzej Kaiser, który powiększył przewagę nad Adrianem Brzózką. Po dwóch wygranych edycjach, do walki o końcowy trumf włączył się Bartosz Banach.

Na antenie

Ci, którzy nie zdołają dotrzeć do Białegostoku, lub będą chcieli zobaczyć własną rywalizację jak i swoich bezpośrednich rywali w akcji, będą mogli obejrzeć zmagania kolarzy na antenie telewizji TVP:
TVP 1 18.09 godz. 16:45 Skandia Maraton Lang Team - Białystok - kronika
TVP Sport 23.09 godz. 14:45 (25 minut) Skandia Maraton Lang Team 2011 - Białystok
Retransmisje w TVP Sport: 25.09 godz. 22:00, 26.09 godz. 19:30, 29.09 godz. 13:30
Ponadto informacje w serwisach sportowych Telewizji Polskiej

Białystok pełen atrakcji

Skandia Maraton Lang Team w Białymstoku jak zawsze z humorem i energią poprowadzi Dariusz Maląg, jeden z najlepszych animatorów imprez sportowych w Polsce. Dzięki niemu Skandia Maraton Lang Team staje się prawdziwym show dla rowerzystów. Na wszystkich, którzy przyjadą do Białegosotku czeka masa kolarskich atrakcji. Będzie samochód wystawienniczo-serwisowy Shimano. Gościć będą przedstawiciele renomowanej marki Brunox. W miasteczku stanie także wielki telebim, na którym będzie można obejrzeć relacje telewizyjne z poprzednich edycji oraz zapoznać się z aktualnymi wynikami. Dodajmy, że na wszystkich imprezach Skandia Maraton Lang Team swoje stoisko ma włoski region Trentino. W Białymstoku rozegrane zostaną Mistrzostwa Podlasia Samorządowców.

Co dalej?
 

Przed nami już ostatnia edycja Skandia Maraton Lang Team w Kwidzynie. Tam właśnie poznamy triumfatorów wszystkich klasyfikacji generalnych, klasyfikacji drużynowej, a także zwycięzcę Pucharu Polski Skandia Maraton Lang Team. Wielki finał odbędzie się 1 października i już teraz organizatorzy - Skandia i Lang Team - serdecznie na niego zapraszają

Skandia Maraton Lang Team Białystok

Start: godz. 11.00, Rynek Miejski
Dystanse: Rodzinny – 10 km, Mini – 37 km, Medio – 62 km, Grand Fondo – 90 km
Przewyższenia: Mini – ok. 190 m, Medio – ok. 350 m, Grand Fondo – ok. 510 m
Trudność: 3
Zalecane ogumienie: średni – protektor (1,9 - 2,1)
Bufety: Mini - 3, Medio - 4, Grand Fondo - 6
Biuro zawodów: Rynek Kościuszki

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL