R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41207506 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Powrót do Białegostoku

 

Skandia Maraton Lang Team


Adrian Brzózka wygrał pierwszą edycję Skandia Maraton Lang Team na dystansie Grand Fondo. Kraków, 6 maja 2012.

12 maja w stolicy Podlasia - Białymstoku, odbędzie się druga edycja Skandia Maraton Lang Team 2012. Nowością będzie wyścig szosowy, który odbędzie się następnego dnia w ramach inaugurującego Pucharu Fiat Lang Team w kolarstwie szosowym dla mastersów i amatorów.

Trzeci rok z rzędu organizatorzy cyklu mają przyjemność zaprosić na Skandia Maraton Lang Team do przepięknego Białegostoku. Nie oznacza to jednak, że dopiero dwa razy gościliśmy w tym miejscu. Otóż już w 2007 roku Czesław Lang przy współpracy z głównym sponsorem Skandią oraz miastem Białystok, zorganizowali pierwszy maraton, który cieszył się ogromną popularnością. W pierwszej edycji wystartowało ponad 300 osób i z edycji na edycję ich liczba rośnie. Tak jak w przeszłości, tak i w tym roku, możemy również liczyć na gości z zagranicy.

Trasa w Białymstoku

Trasa maratonu prowadzi niemal w całości przez przepiękną Puszczę Knyszyńską. Start i metę zlokalizowano w centrum Białegostoku na Rynku Kościuszki. Wyścig będzie należał do szybkich, gdyż aż 90 procent trasy to drogi szutrowe i leśne, na których najlepsi zawodnicy rozwijają prędkości przekraczające 40km/h. Z pewnością na ostatnich metrach przydadzą się umiejętności sprinterskie.

Puchar Polski Skandia Maraton Lang Team

Kurz ze zmagań zawodowców nadal unosi się nad Krakowem, a już w sobotę będzie szansa do rewanżu w Pucharze Polski. Kilku zawodników czuje niedosyt po starcie w pierwszej edycji i z pewnością będą chcieli sobie to odbić w Białymstoku. W koszulce lidera wystartują: Adrian Brzózka (JBG-2) i Magdalena Hałajczak (Corratec Team).

Puchar Fiat Lang Team w kolarstwie szosowym

Dla wszystkich tych, którzy oprócz kolarstwa MTB, lubią ścigać się na szosie, organizatorzy przygotowali dodatkowe kolarskie emocje. W Białymstoku, dzień po Skandia Maraton Lang Team, odbędzie się „Wyścig o Puchar Prezydenta Miasta Białegostoku” Masters, Cyklosportu i Amatorów w ramach Pucharu Fiata Lang Team w kolarstwie szosowym.

Na antenie

Ci, którzy nie zdołają dotrzeć do Białegostoku, lub będą chcieli zobaczyć własną rywalizację jak i swoich bezpośrednich rywali w akcji, będą mogli obejrzeć zmagania kolarzy na antenie TVP:
Zapowiedzi i podsumowania w programie „Kawa czy Herbata”
Kronika w TVP 1 - emisja 13.05.2012, godz. 17.24
Reportaż w TVP Sport (25 minut) emisja 19.05.2012, godz. 12:44 + powtórki
(20.05 o godz. 9:00, 21.05 o godz. 17:20, 25.05 o godz. 8:30)
Reportaż w TVP INFO (25 minut) emisja 20.05.2012, godz. 7:00
Newsy w serwisach sportowych Telewizji Polskiej

Co dalej?

Jeżeli ktoś myślał, że dwa maratony w maju to wszystko, ten jest w wielkim błędzie! Już 27 maja zapraszamy do Lublina. Nowa lokalizacja na mapie Skandia Maraton Lang Team wzbudza wiele emocji. Trasa jest sporą zagadką, ale możecie ją rozwiązać, jeśli dołączycie tego dnia do nas! Formę na Lublin przygotowywać powinni przede wszystkim strażacy i dziennikarze, gdyż na dystansie Mini rozegraną zostaną Mistrzostwa Polski, dla tych dwóch grup zawodowych.

Informacje o Skandia Maraton Lang Team Białystok - 12 maja 2012

Start: godz. 11.00, Rynek Kościuszki
Dystanse: Rodzinna parada - 10 km, Mini - 37 km, Medio - 64 km, Grand Fondo - 90 km
Przewyższenia: Mini - około 190 m, Medio - 350 m, Grand Fondo - 510 m
Trudność: 3
Zalecane ogumienie: średni protektor (1,9 - 2,1)
Bufety na trasie: Mini - 3, Medio - 4, Grand Fondo - 6
Biuro Zawodów: Rynek Kościuszki

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL