R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41878644 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Krokowa w maju powita
pasjonatów rowerów górskich

 

Sześć imprez w cyklu Skandia Maraton Lang Team


25 maja pasjonaci MTB ścigać się będą w Krokowej i okolicach, czyli prawie nad Bałtykiem.

Krokowa, duża wieś kaszubska, będzie w maju gościć maratończyków z całej Polski. Do miejscowości położonej prawie nad Bałtykiem, niedaleko znanej plaży w Dębkach, przyjadą ci, którzy startują w cyklu Skandia Maraton Lang Team 2013.

To już siódmy rok Czesław Lang i Skandia organizują maratony MTB. Pierwszy odbył się w kwietniu 2007 roku w Chodzieży. Od tego czasu imprezy odbywały się na terenie całego kraju.


Ta droga prowadzi do Krokowej.

W tym roku Skandia (jej prezes Paweł Ziemba) oraz Czesław Lang przeprowadzą sześć maratonów, z których jeden - po raz pierwszy w historii cyklu - odbędzie się na wsi, bo taką jest właśnie Krokowa. Położona w powiecie puckim ma swą bogatą historię (przez trzy wieki była centrum kalwinizmu na Pomorzu Gdańskim) i w okresie letnim gości tysiące turystów. Niedaleko jest Żarnowiec, gdzie miała powstać pierwsza polska elektrownia atomowa, niedaleko są słynne Karwieńskie Błota i niedaleko są także Dębki - piękna plaża nad Bałtykiem, którą kilkanaście lat temu upodobali sobie jako miejsce odpoczynku polscy artyści.


Krokowa, brama wejściowa do kompleksu pałacowo-parkowego.

Okolica jest piękna, położona niedaleko Bałtyku, zatem wiatr od morza, przy sprzyjających warunkach, może pomagać maratończykom w jeździe. Warto także wiedzieć, że na terenie gminy Krokowa znajduje się 10 rezerwatów przyrody, 2 obszary chronionego krajobrazu i 57 pomników przyrody. Lasy zajmują w gminie jedną trzecią powierzchni.

Skandia Maraton Lang Team 2013

27 kwietnia - Warszawa
18 maja - Kraków
25 maja - Krokowa
8 czerwca - Dąbrowa Górnicza
15 czerwca - Bytów
28 września - Kwidzyn

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL