R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41878319 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Zapowiada się fantastyczna impreza

 

Skandia Maraton Lang Team 2013 w Warszawie


Elita polskiego kolarstwa górskiego startuje w cyklu Skandia Maraton Lang Team.

Już tylko dwa dni dzielą nas od warszawskiej edycji Skandii Maratonu Lang Team 2013. Impreza odbędzie się w sobotę (27 kwietnia) na stołecznej Agrykoli. Organizatorzy zapraszają do udziału zarówno licencjonowanych kolarzy, jak i amatorów rekreacyjnego jeżdżenia na rowerze.

- Postanowiliśmy włączyć stolicę w cykl naszych maratonów, bo mieszkańcy Warszawy jeżdżą z nami po całej Polsce - mówi Czesław Lang, dyrektor generalny zawodów. - Spotykamy ich na wszystkich edycjach Skandii Maratonu, dlatego chcieliśmy wyjść im naprzeciw - dodaje Czesław Lang.

Pełne atrakcji miasteczko kolarskie

Kolarskie miasteczko na Agrykoli - ruszy o godzinie 8:00 rano. Wyścig w stolicy połączony będzie z akcją promującą bezpieczeństwo rowerzystów, jeżdżących po mieście. - Chcemy podczas warszawskiej edycji Skandii - połączyć sport z edukacją. Zależy nam, aby kierowcy i rowerzyści traktowali się z szacunkiem i sympatią - mówi rzecznik Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie Adam Sobieraj. - Każdy, kto pojawi się w kolarskim miasteczku na Agrykoli będzie się mógł zapoznać z zasadami bezpieczeństwa ruchu drogowego dotyczącymi rowerzystów. Przygotowaliśmy trzy pokazy: pokaz ratownictwa wodnego z udziałem rowerzysty, pokaz cięcia pojazdu oraz pokaz kaskaderski wypadku drogowego. Pokażemy też, jak w razie wypadku, udzielić pierwszej pomocy rowerzyście - dodaje Adam Sobieraj.

Zróżnicowane trasy i dystanse

Maraton w Warszawie to, podobnie jak w przypadku pozostałych edycji, cztery dystanse. Rodzinna Parada – 6 km, Mini – 38 km, Medio – 60 km i dystans dla zawodowców - Grand Fondo - 81 km. - Mam nadzieję, że warszawianie zjawią się licznie na starcie maratonu, bo zapowiada się fantastyczna impreza. Liczę, że stolica wyznaczy nowy standard - powiedział Paweł Ziemba, prezes zarządu Skandia Życie TU S.A. - Niełatwo zorganizować maraton w takim mieście. To duże przedsięwzięcie logistyczne i prawdziwe wyzwanie. Dlatego jesteśmy bardzo wdzięczni miastu za pomoc - dodał Paweł Ziemba.

Nagroda specjalna - weekend w SPA na Litwie!

W Warszawie, na zwycięzcę dystansu Grand Fondo czeka nagroda specjalna - zaproszenie na weekend w SPA na Litwie, wraz z „maratonem” atrakcji! Nagrodę ufundował Departament Turystyczny Republiki Litewskiej. To nie wszystko. Tak jak podczas każdej edycji, można rozpocząć walkę o nagrodę główną - Jeepa Compassa. Temat konkursu - "Rower moja pasja". By wziąć udział w rywalizacji o samochód, trzeba wystartować i ukończyć przynajmniej trzy edycje Skandii Maratonu Lang Team. Na trasie każdej z nich - obecne będzie mobilne studio fotograficzne. By liczyć się w walce o Jeepa - trzeba dać się sfotografować - i fotografią udowodnić, że..."Rower to - moja pasja"! Jeep Compass to nie jedyna nagroda. Do wygrania są także wycieczki do Trentino, zegarki, okulary, stroje kolarskie i odżywki.

Trasa maratonu w Warszawie

Trasa maratonu jest płaska, bardzo szybka, nietrudna technicznie. Przebiega głównie drogami utwardzonymi i ścieżkami rowerowymi. Dodatkową atrakcją dla uczestników będzie konieczność pokonania kładki nad ul. Czerniakowską, na około 2 km przed metą. Parada Rodzinna przebiega ulicami i alejkami wokół Parku Agrykola. Na trasie do pokonania będzie podjazd pod Agrykolę.

Warszawska edycja Skandii Maratonu Lang Team w mediach

Na relacje z warszawskiej edycji Skandii Maratonu Lang Team organizatorzy zapraszają do TVP 1, 28 kwietnia, tuż po Sport Wiadomościach (około godziny 20.00). Nie zabraknie ich także w TVP Sport, TVP Info, w serwisach radia RMF FM, portalu Onet.pl, w tygodniku "Wprost", "Przeglądzie Sportowym", dziennikach regionalnych wydawanych przez grupę Polskapresse oraz w wielu magazynach i portalach rowerowych.

Relacja z warszawskiej edycji Skandii także na stronie Wielkopolskie Rowerowanie. Jego autor wybiera się do Warszawy, po raz 29. wystartuje w najbardziej prestiżowym i medialnym maratonie MTB w Polsce, i swe wrażenia oraz sportowe emocje dobrze opisze, jak i postawę Wielkopolan, którzy licznie wybierają się na Agrykolę.

 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL