R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41688767 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
15 czerwca ścigamy się w Bytowie!

 

Skandia Maraton Lang Team po raz drugi


Burmistrz Bytowa Ryszard Sylka i Czesław Lang podpisują umowę o organizacji maratonu MTB na Kaszubach.

Bytów, rodzinne miasto Czesława Langa, po raz drugi ugości uczestników Skandii Maratonu Lang Team. We wtorek, 30 kwietnia, w Urzędzie Miasta Bytowa została podpisana umowa o organizacji wyścigu. Dokument o współpracy swymi podpisami opatrzyli burmistrz Bytowa - Ryszard Sylka i dyrektor generalny Lang Team - Czesław Lang. Bytów w kolarską stolicę Polski zamieni się 15 czerwca. – Skandynawski lądolód zadbał o to, zakątki gminy Bytów zaliczyć do pięknych i atrakcyjnych krajobrazów zachodnich Kaszub - mówi Ryszard Sylka.


Bytów to miasto z wielkimi tradycjami kolarskimi. To właśnie tu, swoje pierwsze kolarskie szlify zbierał Czesław Lang, który w młodości jeździł w Ludowym Zespole Sportowym Baszta Bytów. Klub działa do dziś a jego młodzi wychowankowie nadawali ton rywalizacji w ubiegłorocznej edycji Skandii. Maraton w Bytowie i tutejsze miejsca mają dla srebrnego medalisty olimpijskiego z Moskwy sentymentalny wymiar. - Trasy, którymi będzie przebiegał maraton, to ścieżki, na których stawiałem swoje pierwsze kolarskie kroki w drodze do profesjonalnej kariery. Dlatego tak lubię tu wracać. Bytów jest mi szczególnie bliski - powiedział Czesław Lang. - Trasa maratonu będzie niezwykle malownicza, pofałdowana, trudna z małą liczbą płaskich odcinków. Będziemy na Pomorzu - a kolarze będą się mogli poczuć, jak w górach. To będzie piękny wyścig - dodał dyrektor generalny Lang Team.

Kolarze na starcie V edycji Skandii Maratonu Lang Team w Bytowie pojawią się 15 czerwca. - Cieszę się, że po raz kolejny jedna z edycji maratonu odbędzie się w naszym mieście. Mam nadzieję, iż tegoroczna odsłona będzie równie udana, jak ta z roku 2012 i przyciągnie do Bytowa rzesze miłośników kolarstwa - powiedział Ryszard Sylka, burmistrz Bytowa. Naszym atutem jest ciekawie wytyczona trasa, która wiedzie przez urokliwe tereny. Skandynawski lądolód zadbał o to, by zakątki gminy Bytów zaliczyć do pięknych i atrakcyjnych krajobrazów zachodnich Kaszub. W samym mieście mamy też wiele zabytków godnych odwiedzenia - najciekawszym jest XIV-wieczny zamek. Zapraszamy więc 15 czerwca do Bytowa! – dodał Ryszard Sylka.

Cztery dystanse, atmosfera kolarskiego święta, malownicze trasy dostosowane do zróżnicowanego poziomu uczestników - czyli Skandia Maraton Lang Team 2013 w Bytowie. By do nas dołączyć - wystarczy rower i kask!
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL