R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40508985 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-10-19
Kolarska przygoda i wielkie ściganie w Krakowie!

 

18 maja Skandia Maraton Lang Team zawita pod Wawel


Adrian Brzózka (JBG-2 Professional MTB Team) wygrał przed rokiem Skandia Maraton Lang Team w Krakowie na dystansie Grand Fondo (elita polskiego kolarstwa górskiego). 6 maja 2012.

Atmosfera kolarskiego święta, brak ograniczeń wiekowych, trasy dostosowane do zróżnicowanego poziomu uczestników - rowerowe szaleństwo pod Wawel zawita po raz trzeci z rzędu. Kolarskie miasteczko Skandia Maraton powstanie tradycyjnie na krakowskich Błoniach. Błonia to także start i meta maratonu.

- Kraków to - między innymi dzięki współpracy z Lang Team - nieformalna stolica polskiego kolarstwa. Zaplanowane na 18 maja zawody Skandia Maraton Lang Team będą wielkim świętem sportowej rywalizacji, a także okazją do promocji Krakowa jako miasta sportu i rekreacji. Liczymy na dobrą pogodę i zacięty finisz na krakowskich Błoniach - mówi prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. herren automatikuhr

Skandia Maraton - ściganie dla każdego

Skandia Maraton Lang Team to wyjątkowa okazja, by atmosferę wielkiego kolarskiego wyścigu mógł poczuć każdy miłośnik dwóch kółek. W sobotę, 18 maja, w Krakowie wystartuje drugi maraton tegorocznego cyklu.

- To już kolejny raz, gdy Skandia Maraton Lang Team odwiedza Kraków. Każdego roku na starcie pojawia się coraz więcej osób. W wyścigu obok zawodowców startują amatorzy. To dla nas bardzo ważne, bo zależy nam, by nasz wyścig był dla wszystkich - mówi Czesław Lang, dyrektor generalny firmy Lang Team. - Tu nie chodzi o wyczyn. Niektórzy myślą, że kask i numer startowy to atrybuty wyłącznie zawodowców. Wręcz przeciwnie, Skandia Maraton to także wyścig rekreacyjny, zabawa dla każdego, kto lubi jeździć, bądź dopiero zaczyna - dodaje wicemistrz olimpijski z Moskwy. - Numer, kask i profesjonalna oprawa maratonu mają sprawić, by każdy poczuł atmosferę profesjonalnego wyścigu kolarskiego. Chcemy by Skandia Maraton Lang Team była wielkim rowerowym piknikiem. Każdy, kto lubi dwa kółka może pojawić się na starcie i spróbować swoich sił - kończy Czesław Lang.

Wyszehradzki Rajd Kolarski

Tegoroczna edycja Skandia Maraton Lang Team w Krakowie będzie szczególna. Podczas, gdy pierwsi zawodnicy maratonu Skandia będą rozpoczynać zmagania, na mecie wyjątkowego ultramaratonu zamelduje się zwycięzca. Wszystko za sprawą 1. Wyszehradzkiego Rajdu Kolarskiego, który 18 maja zakończy się w Krakowie. To maraton dla najwytrwalszych, którzy dzień wcześniej rozpoczną wyścig w stolicy Węgier, Budapeszcie i po kilkunastu godzinach ciężkiej walki, na 533 km trasy w czterech krajach, dotrą do mety w Krakowie. Trasa rajdu prowadzi także przez Słowację i Czechy.

- Myślę, że dla zawodników Skandia Maraton Lang Team to może być wyjątkowe wydarzenie. Przed startem będą mogli porozmawiać z prawdziwymi herosami, bo tak trzeba nazwać uczestników 1. Wyszehradzkiego Rajdu Kolarskiego, którzy zdecydują się na przemierzenie 533 km trasy - mówi Czesław Lang. - To będzie olbrzymie wyzwanie zarówno dla zawodników, jak i dla nas, bo z tym wyścigiem mierzymy się po raz pierwszy - dodaje.

Każdy znajdzie coś dla siebie

Podczas Skandia Maraton każdy znajdzie coś dla siebie. Zawodnicy mają do wyboru 4 dystanse: Rodzinna Parada(11km), Mini (22 km), Medio (61km) i najdłuższy odcinek - Grand Fondo (88km) - Chcę dziś podziękować władzom miasta, które z nami współpracują. Logistyka naszych przedsięwzięć to duże wyzwanie - mówi Paweł Ziemba, prezes zarządu Skandia Życie TU S.A. - Sprawiać, by Polakom się chciało. By chciało nam się żyć aktywnie. To nasz cel - dodaje Paweł Ziemba.


Magdalena Sadłecka i Czesław Lang. Zawodniczka Sante-BSA Team wystartuje w Krakowie.

Zaczyna się walka o Puchar Polski

Oprócz amatorów jazdy na rowerach MTB, w Krakowie pojawią się również zawodowcy. Zawodnicy z licencjami powalczą nie tylko o zwycięstwo na najdłuższym dystansie Grand Fondo, ale również o pierwsze w tym sezonie punkty Pucharu Polski w maratonie.

Nagroda główna Jeep Compass

W tym roku - nie brakuje nowości. Zmieniają się zasady rywalizacji o nagrodę główną - Jeepa Compassa. Zwycięzcę poznamy 28 września w Kwidzynie. Temat konkursu - "Rower moja pasja". By wziąć udział w rywalizacji o nagrodę główną, trzeba wystartować i ukończyć przynajmniej trzy edycje Skandia Maraton Lang Team. To nie wszystko! Na trasie każdej z nich - obecne będzie mobilne studio fotograficzne. By liczyć się w walce o Jeepa - trzeba dać się sfotografować - i fotografią udowodnić, że..."Rower to - moja pasja"! Jeep Compass to nie jedyna nagroda. Do wygrania są także wycieczki do Trentino, zegarki Festina, zestawy produktów energetycznych Vitarade, okulary Polaroid, stroje kolarskie QUEST, nagrody ufundowane przez Harfa-Harryson, akcesoria i osprzęt rowerowy ufundowany przez Shimano.

Krakowska edycja w mediach

Na relacje z krakowskiej edycji Skandia Maraton Lang Team zapraszamy do Telewizji Polskiej. Pierwsza z nich w niedzielę, 19 maja, na antenie TVP 1, o godz. 16.50, tuż przed programem Teleexpress. Nie zabraknie nas także w TVP Sport, TVP Info, w serwisach radia RMF FM, portalu Onet.pl, w tygodniku "Wprost", "Przeglądzie Sportowym", dziennikach regionalnych wydawanych przez grupę Polskapresse oraz w wielu magazynach i portalach rowerowych.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL