R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41826970 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Skandia Maraton Lang Team
zacznie się w Warszawie

 

Siedem imprez od kwietnia do października 2014


Elita polskiego MTB przed startem do Skandia Maraton Lang Team. Dąbrowa Górnicza, rok 2013.

26 kwietnia najlepsi polscy kolarze górscy spotykają się w Warszawie na pierwszej w tym roku edycji Skandia Maraton Lang Team, cyklu imprez w kolarstwie MTB, stworzonych dla wszystkich fanów jazdy na rowerze, bez względu na wiek i kondycję. Będzie się działo!

W ramach cyklu odbędzie się siedem imprez, pierwsza już 26 kwietnia w Warszawie. Następnie rowerzystów ugości Kraków (31 maja), Bytów (14 czerwca), Bukovina Terma Hotel Spa (28 czerwca), Krokowa (5 lipca), Dąbrowa Górnicza (27 września) i Kwidzyn (4 października). Rolex Replica

Sześć edycji (po wyłączeniu Warszawy) będzie się zaliczać do cyklu Pucharu Polski w maratonie MTB, w którym o trofeum walczą zawodowcy. Nowością w kalendarzu jest edycja w Bukowinie Tatrzańskiej, gdzie ukształtowanie terenu pozwoli na przygotowanie wymagającej trasy.

Skandia Maraton Lang Team to impreza, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Cztery dystanse pozwalają wybrać stopień trudności na miarę własnych możliwości. Dla najmłodszych przeznaczona jest Parada Rodzinna (zazwyczaj jest to niecałe 10 km). Największą popularnością cieszy się dystans Mini (25-30 km). Dla bardziej zaawansowanych dedykowane jest Medio (50-60 km). Zawodowcy o Puchar Polski rywalizują na dystansie Grand Fondo (80-100 km), ale tego najtrudniejszego wyzwania mogą się podjąć wszyscy chętni, którzy czują się na siłach.

Większość uczestników Skandia Maraton Lang Team dobrze zna te zasady, bo są to osoby, które co roku wracają na trasy maratonów organizowanych przez Lang Team. W 2013 było to prawie 3 tys. uczestników, najwięcej w Krakowie - 1170 osób.

Wielkomiejskie edycje (Warszawa, Kraków) stwarzają możliwość przyciągnięcia największej liczby nowych uczestników.

- W Warszawie mamy tysiące pasjonatów jazdy na rowerze, którzy chętnie wzięliby udział w zawodach, ale te najczęściej wiążą się z wyjazdami w inne rejony Polski. Takim osobom wychodzimy naprzeciw, teraz mogą wziąć udział w rywalizacji na profesjonalnie przygotowanej i bezpiecznej trasie, z pomiarem czasu jak u zawodowców, z posiłkiem regeneracyjnym i wszystkim udogodnieniami, tuż pod własnym domem - zachęca dyrektor generalny imprezy Czesław Lang.

- Cieszymy się, że Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie jest otwarty na współpracę, bo trzeba sobie zdawać sprawę, że organizacja maratonu rowerowego w stolicy Polski to bardzo skomplikowane przedsięwzięcie - dodaje były znakomity kolarz.
Miasteczko startowe w Warszawie zostanie ulokowane w Parku Agrykola. Trasa wiedzie wzdłuż Wisły przez Siekierki, Zawady, Kępę Zawadowską. Po ubiegłorocznej edycji wiele osób podkreślało, że Warszawa zaskoczyła ich ciekawymi trasami do kolarstwa.

- Być może nasze maratony nie są najcięższe, nie są ultragórskie. Ale to dlatego, że one są dla nas wszystkich, dla amatorów. A Czesław Lang powtarza, że jak ktoś się chce zmęczyć, to wystarczy, żeby jechał szybciej. Dla firmy Skandia kolarstwo jest głównym pomostem, za pomocą którego budujemy komunikację z rynkiem. Ale oprócz budżetu wkładamy w to także sporo serca i pasji. Gdy zaczynaliśmy organizować maratony z firmą Lang Team, z naszej firmy wystartowało pięć osób. Dziś, przy około dwustu zatrudnionych pracownikach, nasza drużyna liczy sto osób. Całe rodziny, które do tej pory nie były zainteresowane rowerem, teraz są jego pasjonatami - mówi prezes Skandia Życie TU S.A. Paweł Ziemba

Kolejną nowością tegorocznych maratonów będzie Rozgrzewka z Mistrzem. Uczestnicy będą mogli profesjonalnie przygotować się do startu pod okiem byłych mistrzów kolarstwa. Głównym ambasadorem akcji został Ryszard Szurkowski, ale weźmie w niej udział także Lech Piasecki, Czesław Lang oraz inni mistrzowie.

- Poprosiliśmy sławnych kolarzy o wsparcie, bo każda inicjatywa potrzebuje swoich ambasadorów. Dziękuję wam panowie, uczestnicy Skandia Maraton Lang Team z pewnością docenią możliwość wspólnego treningu - podkreślił prezes Skandia Życie TU S.A. Paweł Ziemba.

Podobnie jak rok temu, nagrodą główną cyklu Skandia Maraton Lang Team będzie samochód osobowy Jeep Compass. Do tego wygrać można cały szereg nagród - stroje kolarskie, osprzęt rowerowy, odżywki, okulary czy zegarki. Zapisy i szczegółowe informacje na stronie Skandiamaraton.pl.

Krótki komentarz

Pierwszy impreza Skandia Maraton Lang Team odbyła się w kwietniu 2007 roku w wielkopolskiej Chodzieży. Rok 2014 to już ósmy sezon najbardziej prestiżowego i medialnego cyklu polskich maratonów MTB, w którym licznie startują Wielkopolanie. Nie inaczej będzie w tym roku, gdy 26 kwietnia w stolicy pojawią się panie i panowie z teamów: Euro Bike Kaczmarek Eletric MTB Team, Duda Cars Rybczyński MTB Team, Merx MTB Team z Wagrowca, Agrochest MTB Team z Kostrzyna i jeszcze z kilku innych.

Autor Wielkopolskiego Rowerowania startował w pierwszym maratonie Skandii i Czesława Langa w kwietniu 2007 w Chodzieży. Przez minionych siedem lat uczestniczyłem w trzydziestu dwóch maratonach - zawsze na dystansie Mini. Ten inaugurujący w Warszawie 26 kwietnia sezon 2014 będzie moim 33. startem w imprezie, która na trwale wpisała się w krajobraz polskiego MTB i narodowej rekreacji.

                                                    Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL