R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41329858 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Kierunek - Bytów!

 

W sobotę maraton Skandii i Czesława Langa


Przed rokiem, w czerwcu 2013, rywalizację w Bytowie na dystansie Grand Fondo wygrał Bartosz Banach (2024).
Fot. Piotr Kurek


Bytów ponownie zamieni się w arenę zmagań tegorocznej edycji Skandia Maraton Lang Team. To miasto szczególne na mapie wyścigu. - Tutaj stawiałem pierwsze kolarskie kroki w drodze do profesjonalnej kariery - mówi Czesław Lang. W ubiegłym roku na starcie stanęło ponad 1100 zawodników. Liczymy, że w tym roku będzie was jeszcze więcej!

Na mapie tegorocznej edycji Skandia Maraton Lang Team nie mogło zabraknąć Bytowa. To właśnie tutaj nastoletni Czesław Lang zapisał się do kolarskiego klubu LZS Baszta Bytów. - Trasy, którymi będzie przebiegał maraton, to ścieżki, na których stawiałem swoje pierwsze kolarskie kroki w drodze do profesjonalnej kariery. Dlatego tak lubię tu wracać. Bytów to dla mnie miejsce wyjątkowe - mówi Czesław Lang. W ubiegłym roku sam wystartował w kategorii Medio - 63 km. Czy także podczas tegorocznej edycji spotkacie go na trasie? Niech to zostanie owiane tajemnicą!

Trasa wyścigu będzie w tym roku mocno zróżnicowana. Na uczestników czekają chyba wszystkie możliwe rodzaje nawierzchni. Biegnie ona głównie drogami szutrowymi, polnymi i leśnymi. W środku trasy na uczestników czeka sporo odcinków biegnących po nawierzchni asfaltowej. Będzie to okazja do złapania oddechu albo ucieczki - w zależności od taktyki, jaką wybiorą zawodnicy.

Podczas trasy warto się rozglądać dookoła. Jest usytuowana ona w pobliżu bytowskich jezior oraz przez dolinę małej rzeki Stropna. - Trasa jest niezwykle urokliwa! - dodaje Ryszard Sylka, burmistrz Bytowa. W czasie sobotniej edycji PREMIA SHIMANO zostanie rozegrana około 11 kilometra wyścigu.

W ramach edycji w Bytowie odbędą się także Mistrzostwa Polski Straży Pożarnych w maratonie rowerowym.

Na trasach Skandia Maraton Lang Team amatorzy walczą ramię w ramię z zawodowcami, dla których odbędzie się II edycja Pucharu Polski w maratonie MTB. Brak ograniczeń wiekowych, cztery dystanse i atrakcyjne trasy dostosowane do zróżnicowanego poziomu uczestników - w tym wyścigu rywalizować mogą dzieci, młodzież i dorośli. Najmłodsi zawodnicy mają kilka lat, najstarsi - kilkadziesiąt. Podczas wyścigu zawodnicy mają do wyboru 4 dystanse: Rodzinna Parada (8km), Mini (35km), Medio (63km) i najdłuższy odcinek - Grand Fondo(91km).

Wszystkich, którzy pojawią się w miasteczku wyścigu organizatorzy imprezy zachęcajądo udziału w akcji Pozytywne Obroty. Kilometry wykręcone na stacjonarnych trenażerach zamieniamy na złotówki, za które zostaną zakupione rowery dla podopiecznych z domów dziecka. Razem zebraliśmy już ponad 23 tysiące złotych!

Relację z Bytowa będziecie mogli śledzić na antenie TVP Regionalna (ogólnopolskie pasmo 16 oddziałów Telewizji Polskiej). Oto godziny wejść na żywo:

1) 11:33 – 18’
2) 12:48 – 9’
3) 13:14 – 7’
4) 14:22 – 8’
5) 15:56 – 8’
6) 16:30 – 22’

Reportaż TVP Regionalna: (część 1) 15 czerwca, niedziela, godz. 12:31 (12 min.) oraz część 2 reportażu 22 czerwca, niedziela, godz. 12:24 (12 minut).

14 czerwca
Skandia Maraton Lang Team

Organizator: Lang Team, Skandia -sponsor tytularny, Urząd Miasta Bytowa - współorganizator
Gdzie: Bytów - plac Wyszyńskiego
Start: godzina 11 - dystans Grand Fondo, 11,10 - Medio, 11.15 - Mini, 11.20 - Rodzinny. Biuro zawodów czynne w piątek od godziny 16 do 19, w sobotę od 8.00 do 10.30. Cztery dystanse do pokonania: Rodzinny - 8 km, Mini - 35 km, Medio - 63 km, Grand Fondo - 91 km
Więcej informacji: http://www.skandiamaraton.pl

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL