R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41308728 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Andrzej Kaiser najlepszy w Bytowie

 

28 czerwca w Bukowinie kolejna edycja
cyklu Skandia Maraton Lang Team


Skandia Maraton Lang Team w Bytowie, gdzie Czesław Lang zaczynał swą przygodę z rowerem i kolarstwem. Bytów, 14 czerwca 2014.
Fot. Szymon Gruchalski/www.skandiamaraton.pl

Ponad tysiąc osób pojawiło na starcie Skandia Maraton Lang Team w Bytowie. Na najdłuższym dystansie Grand Fondo wygrali Andrzej Kaiser (Euro Bike Kaczmarek Electric Team) oraz Karolina Kozela (Cyclo Trener Team).

Trasa wyścigu była grząska przez dwudniowe opady, co dodatkowo uatrakcyjniło zmagania uczestników. Na dystansie Grand Fondo (91 km) triumfował Andrzej Kiser. - Znam tę trasę, jak własną kieszeń, bo sam pomagałem ją układać. Znałem każdy zakręt, każdy kamień i każdą dziurę. Dobrze się przygotowałem do zawodów - wyjaśniał zawodnik Euro Bike Kaczmarek Electric Team.

Jako drugi na mecie zameldował się Mariusz Kowal (JBG-2 Professional MTB Team) a trzeci przyjechał jego klubowy kolega Patryk Piasecki (JBG-2 Professional MTB Team). Kowal w dalszym ciągu pozostaje liderem Pucharu Polski MTB. - Dzisiaj trasa była ciężka. Jako lider musiałem się bardzo mocno bronić i odpierać ataki innych zawodników, także miejscowych kolarzy z MLKS Baszty Bytów - mówił na mecie. Wśród kobiet najszybsza była Karolina Kozela (Cyclo Trener Team)

Na starcie w Bytowie po raz kolejny pojawił się Czesław Lang, który wystartował na dystansie Medio i zajął czwarte miejsce w swojej kategorii wiekowej. - Tutaj zaczynałem swoją karierę. Dzisiaj cieszę się, że mogłem powalczyć z młodymi kolarzami. Było wszystko: podjazdy, zjazdy, odcinki bardzo techniczne. Trzeba było się wykazać sporą wszeschstronnością - tłumaczył. Dystans Medio najszybciej pokonał Kamil Małecki (MLKS Baszta Bytów), drugi był Grzegorz Czetyrko (Kolarzyk Cycling Team Olsztyn), trzeci Piotr Rzeszutek (Hotel Cztery Brzozy Gdańsk) - zwycięzca PREMII SHIMANO.

Na trasie Mini triumfował Przemysław Rozwalka (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team/OSP Lipno), natomiast najszybszą dziewczyną okazała się Zofia Rzeszutek (MLKS Baszta Bytów)

Akcja Pozytywne Obroty świetnie wypadła także w Bytowie. - Trenażery nie odpoczywały w ogóle! - żartowali organizatorzy. Uczestnicy wykręcili dokładnie 623 kilometry i 800 metrów, pobijając w ten sposób Warszawę w pojedynku miast. Za każdy przejechany kilometr firma Skandia płaci 3 zł. Pula zasilana jest także z kilometrów, które uczestnicy pokonują na trasie. Środki zostaną przeznaczone na zakup rowerów dla podopiecznych z domów dziecka.

Kolejna edycja Skandia Maraton Lang Team już 28 czerwca w Bukowinie Tatrzańskiej. Do zobaczenia na starcie!

Audemars Piguet Replica Watches www.apwatchreplica.com
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL