R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41878444 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
W Krokowej równie trudno jak w Bukowinie Tatrzańskiej

 

Wielkopolanie licznie stawali na podium


Kolarze górscy z JBG-2: Bartosz Wawak (od lewej - 2. miejsce), Mariusz Kowal (1. miejsce) i Adrian Brzózka (3. miejsce). Najlepsi zawodnicy na dystansie Grand Fondo. Krokowa, 5 lipca 2014.

Fot. Piotr Kurek

Mariusz Kowal i Karolina Kozela ponownie okazali się najlepsi w zawodach Pucharu Polski w maratonie MTB w cyklu Skandia Maraton Lang Team. Liderzy klasyfikacji generalnej zwyciężyli w wyścigu w Krokowej. Podobnie było tydzień wcześniej w Bukowinie Tatrzańskiej.

Zawody w nadmorskiej gminie przyciągnęły ponad tysiąc uczestników, co było drugim najlepszym wynikiem w tym roku (po Krakowie). Kolarze chwalili przygotowanie trasy, a jednocześnie podkreślali jej trudność. Kłopoty sprawiała jazda w piachu oraz dość mocny wiatr. Na szczęście pogoda dopisała i tym razem nie trzeba było zmagać się z błotem.


Wielkopolanie: Grzegorz Napierała (2. miejsce), Jerzy Kaźmierczak (1. miejsce) i Kazimierz Maląg (3. miejsce). Dystans Grand Fondo - kategoria M6.
Fot. Piotr Kurek

Licencjonowani kolarze rywalizowali o punkty w Pucharze Polski na najdłuższym dystansie Grand Fondo (98 km). Jako pierwszy swojej szansy szukał Bartosz Banach (Hotel Cztery Brzozy Gdańsk), który zaatakował pod koniec pierwszego okrążenia. Mariusz Kowal dzięki dobrej pracy kolegów z drużyny JBG-2 Professional MTB Team zlikwidował tę ucieczkę, a później powiększał przewagę nad rywalami. Linię mety lider Pucharu Polski minął przed Bartłomiejem Wawakiem.

– Chciałbym podziękować kolegom z drużyny. Trasa była dziś bardzo ciężka i sam nie dałbym rady dogonić Bartka - powiedział Kowal.

Wśród zawodniczek Pucharu Polski zwyciężyła Karolina Kozela (Cyclo Trener Team), która również umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej PP. Wśród wszystkich pań najszybsza była natomiast Magdalena Hałajczak (Euro Bike Kaczmarek Electric Team). Na dystansie MINI (49 km) najszybszy okazał się Przemysław Mikołajczyk (Sante BSA Whistle Team), a na Medio (76 km) Grzegorz Czetyrko (Kolarzyk Fuji Olsztyn).

Na PREMII SHIMANO, która usytuowana była na 15 kilometrze, najlepsze czasy zanotowali Przemysław Rozwałka (Mini, Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team/OSP Lipno), Bartosz Kołodziejczyk (Medio, Euro Bike Kaczmarek Electric Team) i Patryk Piasecki (Grand Fondo, JBG-2 Professional MTB Team).


Magdalena Hałajczak najszybciej pokonała w Krokowej dystans Grand Fondo wśród pań.
Fot. Piotr Kurek

W Krokowej Wielkopolan było sporo i licznie stawali oni na podium. Przemysław Mikołajczyk z Konina wygrał rywalizację open na Mini, Magda Hałajczak z Poznania tradycyjnie pojechała po pierwsze miejsce na Grand Fondo wśród kobiet, zaś Małgorzata Zellner z Poznania była pierwsza na Medio. Bartosz Kołodziejczyk z Chodzieży był drugi w klasyfikacji open na Medio. Miejsca na podium zajmowali, między innymi, Jerzy Kaźmierczak ze Swarzędza, Grzegorz Napierała z Bolechówka i Kazimierz Maląg z Antonina (wszyscy kategoria M6 na Grand Fondo). Klaudia Janik z Piły była druga na Mini wśród kobiet open i także druga w swej kategorii wiekowej. Do tej listy osób, które stały na podium, dopisuję nazwiska: Romana Kołodziejczyka z Chodzieży, Adama Chojnackiego, Macieja Kasprzaka (obaj z Poznania), Przemysława Rozwalki z Goniembic pod Lesznem, Joanny Przybylskiej z Poznania, Ryszarda Wolfa z Kaczor, Kazimierza Gogolewskiego z Poznania.

Zawody w Krokowej były bardzo udane, zabawę uczestnikom ułatwiała dobra pogoda. Wójt gminy Henryk Doering podkreślał, że Skandia Maraton Lang Team pełni ważną rolę w promocji regionu i zwiększa ruch turystyczny.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że impreza już po raz drugi gości w naszej gminie. Tym razem postawiliśmy na termin lipcowy, dzięki czemu pogoda jest dużo lepsza, niż rok temu w maju - cieszył się wójt Krokowej.

Tradycyjnie w cyklu SMLT wśród uczestników toczyła się walka o cenne nagrody. Najważniejszy jest konkurs "Camera Maraton", w którym nagrodą jest samochód osobowy Jeep Compass. W Krokowej promowany był także nowy model tej marki - Jeep Cherokee. – To auto dostosowane do codziennego użytkowania, ale jednocześnie prawdziwy Jeep z dużą możliwością jazdy w terenie. Tam, gdzie Volvo i BMW kończą jazdę, Cherokee dopiero się rozkręca - podkreślał Krzysztof Kłos, Product Manager marki Jeep.

Nagrodami w cyklu SMLT są także zegarki Festina, odżywki Vitarade, okulary Superdry i stroje Quest.

W cyklu Skandia Maraton Lang Team nastąpi teraz przerwa do 27 września. Wtedy kolarze wrócą do ścigania w Dąbrowie Górniczej. Wszystkich spragnionych rywalizacji na rowerze już dziś - w imieniu Czesława Lang i Skandii - zapraszam na Tour de Pologne Amatorów, który odbędzie się 8 sierpnia wokół kompleksu BUKOVINA Terma Hotel Spa.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL