R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41825151 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Chodzież zaprasza na Skandia MTB Maraton

 

Burmistrz Chodzieży Jacek Gursz odpowiada
na pytania Wielkopolskiego Rowerowania


4 marca 2008 burmistrz Chodzieży Jacek Gursz i Czesław Lang podpisali umowę o zorganizowaniu 27 kwietnia tego roku imprezy dla pasjonatów rowerów - Skandia Maraton MTB.
 

 Audemars Piguet Replica

– Panie burmistrzu, w niedzielę w Chodzieży odbędzie się, już drugi rok z rzędu, Skandia MTB Maraton. Jak miasto przygotowało się do tej wielkiej imprezy sportowo-rekreacyjnej?

– Przygotowania miasta do tej imprezy właściwie rozpoczęły się z początkiem tego roku sport uhren. Z racji tego, że Skandia MTB Maraton jest rozgrywany już po raz drugi z rzędu, jest nam w tym roku o wiele łatwiej. Wiemy już na co nas stać, co możemy lepiej zrobić, aby kolarze w Chodzieży czuli się dobrze i byli zadowoleni z pobytu w naszym mieście. Podobnie jak w roku ubiegłym zwróciliśmy się do prezesa Chodzieskiego Towarzystwa Rowerowego Romana Kołodziejczyka z prośbą o wytyczenie trasy maratonu, o jej uatrakcyjnienie. Uważam, a kolarze to potwierdzili, że chodzieska trasa jest wymagająca, pomimo tego, że Chodzież leży na nizinach. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Trasa jest tak wytyczona, aby pokazać kolarzom najpiękniejsze tereny naszej Szwajcarii Chodzieskiej. W całą imprezę zaangażowanych jest bardzo wiele osób. Chciałbym im w tym miejscu serdecznie podziękować, za zaangażowanie, za pomoc, za to, że to właśnie dzięki nim Chodzież jest znana z dobrej strony wśród pasjonatów rowerów z całej Polski.


Przed rokiem, dokładnie 29 kwietnia 2007, w chodzieskiej imprezie Skandia MTB Maraton wystartowały gwiazdy polskiego kolarstwa górskiego: Anna Szafraniec, Magda Sadłecka i Maja Włoszczowska.

 

 

 

– Przede wszystkim warto wybrać się do Chodzieży, aby spędzić miło i przyjemnie weekend, jestem przekonany że w słonecznej pogodzie. Do Chodzieży przyjadą znani szosowcv: Czesław Lang i Lech Piasecki (obecnie organizatorzy imprez kolarskich), Zbigniew Spruch, Piotr Wadecki. Można będzie z nimi porozmawiać, powspominać czasy, kiedy oni startowali w peletonie, a my przecież im kibicowaliśmy. Ponadto, tak jak w roku ubiegłym, przygotowaliśmy medale porcelanowe. Chodzież przecież słynie z porcelany, a taki medal będzie pamiątką na całe życie. Z reguły medale zdobywają najlepsi, a my chcemy udekorować wszystkich. W sobotę przed maratonem odbędzie się w Chodzieży IV Rajd Rodzinny, gdzie całe rodziny mogą wspólnie rywalizować i spędzić czas. Trasa rajdu (rajd pieszy) wiedzie ścieżkami maratonu, więc można poznać, na jakich trasach dzień później będą zmagać się kolarze. W sobotę również organizujemy IV Festiwal Teatralny Przedszkolaków „Bajkowa Scena”, który zdobywa coraz większe uznanie. Mogę powiedzieć tak: ten kto przyjedzie już w piątek czy w sobotę do Chodzieży na pewno znajdzie coś dla siebie, aby przed wyścigiem się zrelaksować i dobrze się do niego przygotować.


Przed rokiem Jacek Gursz (z lewej) wyprawiał Czesława Langa w maratonową drogę. W tym roku burmistrz Chodzieży zmierzy się na dystansie mini z wicemistrzem olimpijskim z Moskwy.

 

 

– Oczywiście zamierzam wystartować na dystansie 30 km. Osobisty udział to dobry sposób na promocję miasta a jednocześnie może to być zachęta do startu dla mieszkańców Chodzieży. Oczywiście, wystartuje także mój zastępca Piotr Witkowski, który zapowiedział udział we wszystkich edycjach cyklu Skandia MTB Maraton. Z tego co słyszałem, swój udział zapowiedział też dyrektor Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Tomasz Wiktor. Część naszych radnych także rozważa możliwość startu w niedzielnym maratonie. Mam nadzieję, że zarówno samorządowców jak i przedstawicieli świata polityki i biznesu będzie bardzo dużo. Zapraszam w najbliższą niedzielę do Chodzieży!

Drogi kolarzu/internauto - kup w sobotę, 26 kwietnia, dziennik "Polska-Głos Wielkopolski", gdzie znajdziesz mapkę Skandia MTB Maraton oraz wszelkie niezbędne na ten temat informacje

 

– Czy pan także wystartuje w maratonie i na jakim dystansie? Czy także inni przedstawiciele chodzieskiej władzy staną na starcie obok Czesława Langa, znakomitego przed laty szosowca - dziś największego organizatora imprez kolarskich w Polsce?

 

– Jakie atrakcje, poza sportowymi, czekają na maratończyków MTB z całej Polski?

 
 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL