R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41873661 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Czesław Lang zaprasza
na Skandia MTB Maraton

 

W najbliższą niedzielę, 27 kwietnia, w Chodzieży odbędzie się ogólnopolska impreza rekreacyjno-sportowa - Skandia MTB Maraton. Może w niej uczestniczyć każdy kto jest zdrowy, ma sprawny rower i posiada kask. Jak przewidują organizatorzy, w tym wielkim święcie ruchu, rywalizacji pasjonatów rowerów górskich wystartuje ponad tysiąc zawodniczek i zawodników, w tym sławy polskiego kolarstwa - Czesław Lang i Zbigniew Spruch. Maraton w Chodzieży organizuje firma Lang Team we współpracy z władzami z władzami miasta. Sponsorem głównym jest Towarzystwo Ubezpieczeniowe Skandia. Czesław Lang zorganizował w 2007 roku pięć maratonów MTB, ten w Chodzieży jest szóstym z kolei i pierwszym tegorocznym. Jednym z patronów cyklu Skandia MTB Maraton 2008 jest "Polska Głos Wielkopolski."

ORGANIZATORZY.

 


Wydawnictwo Turystyczne PLAN

DYSTANSE.

Startujący będą mieli do wyboru trzy dystanse do przejechania. Wiadomo, że najlepsi polscy maratończycy MTB, jak Andrzej Kaiser czy jego kolega klubowy Paweł Wiendlocha (DHL-Author), zdecydują się na jazdę na najdłuższym dystansie - Grand Fondo. Liczy on 92 kilometry i na tej trasie wielkośc przewyższeń wynosi 1065 metrów. Jest to zatem dystans dla profesjonalistów, kolarzy dobrze przygotowanych do wielogodzinnego wysiłku, do pokonywania wielu interwałowych podjazdów. Medio - trasa liczy 61 km (679 metrów przewyższeń) i na jej przejechanie powinni się zdecydować tylko ci, którzy wiedzą czym jest kolarstwo górskie i są do takiej próby gotowi. Mini - to dystans dla tych wszystkich, którzy zechcą stanąć na starcie obok Czesława Langa, wicemistrza olimpijskiego z Moskwy - obecnie największego organizatora imprez kolarskich w Polsce, i ścigać się z nim przez 32 km. Taką próbę zmagania się z terenem, własnymi słabościami może podjąć każdy - bez względu na wiek. Trzeba mieć tylko sprawny rower, kask i uiścić opłatę startową.

CHARAKTERYSTYKA TRASY.

Trasę maratonu wyznaczał wraz z Lechem Piaseckim (Lang Team) Roman Kołodziejczyk - mieszkaniec Chodzieży i zarazem jeden z najlepszych kolarzy górskich w Wielkopolsce. Zna on piękne chodzieskie lasy jak mało kto i właśnie tędy pojadą maratończycy. Jak twierdzi, 90 procent dystansu to przejazd leśnymi, piaskowymi drogami. Jedyne dłuższe fragmenty asfaltu znajdują się w okolicach startu i mety. Trasa Mini jest bardzo łatwa, bez trudnych podjazdów i zjazdów.

Roman Kołodziejczyk, z którym rozmawiałem, opisał leśne drogi jako suche (tylko w dwóch miejscach są kałuże, zalecając ogumienie z grubym protektorem (2.1 cala).

ZAPISY.

Młodzież do lat 14 zwolniona jest z wszelkich opłat wpisowych. Wpisowe na trasie Mini wynosi 30 złotych, na pozostałe dystanse - 50 i 60 zł, jeśli przelewu dokona sie wcześniej. W dniu imprezy od 70 do 100 złotych, w zależności od godziny zgłoszenia.

W ramach opłaty każdy dostaje specjalny pakiet startowy, posiłki na trasie i na mecie, ma zapewnioną opiekę medyczną, ubezpieczenie OC, serwis techniczny na trasie oraz możliwość umycia roweru.

BIURO ZAWODÓW.

Zaczyna ono swą działalność w sobotę o godzinie 14.00 na Rynku Miejskim w Chodzieży i tego dnia będzie czynne do godziny 20. W niedzielę rozpoczyna pracę o 8.00 i zapisuje zawodników do startu do godziny 10.30.

START.

Kolarze wystartują z Rynku Miejskiego w Chodzieży - i to na dwie raty. Punktualnie o godzinie 11.00 ruszą na trasę zawodnicy dystansów Grand Fondo i Medio, zaś pięć minut po nich ci z Mini - a zatem Czesław Lang i jego rywale z całej Polski.

NAGRODY.

Tych w Chodzieży nie zabraknie. Poza regulaminową pulą nagród, na wszystkich, którzy ukończą rywalizację, czekają dodatkowe. Będą one losowowane - w tym skuter Zumico, dwie ramy Giant XCC, cenny chronometr marki Festina.

Nagrodą główną w całym cyklu Skandia MTB Maraton będzie Skoda Fabia. Zostanie ona rozlosowana po ostatnich tegorocznych zawodach w Gdańsku - 5 października - wśród tych wszystkich, którzy wezmą udział w pięciu imprezach.

 

Informacje o maratonie na stronie http://www.skandia.pl/

 

Skandia MTB Maraton 2008

1. Chodzież - 27 kwietnia
2. Szczawno-Zdrój - 3 maja
3. Bielawa - 18 maja
4. Nałęczów - 1 czerwca
5. Jelenia Góra - 17 sierpnia
6. Gdańsk - 5 października

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL