R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40517627 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-10-19
Wyczyny Briana Lopesa w Szczawnie Zdroju
wytchnieniem po Skandia MTB Maraton

 

 

 

Przez dwa dni, 3 i 4 maja, Szczawno Zdrój będzie stolicą polskiego kolarstwa MTB. W sobotę o 11 wystartują kobiety i mężczyzni w Skandia MTB Maraton - na trzech dystansach, wieczorem zaś maratończycy i nie tylko oni będą mogli podziwiać Briana Lopesa, w niedzielę natomiast zmagać się będą najlepsi polscy kolarze górscy w ramach Bank BPH Grand Prix MTB.

 

www.cheaploeweoutlet.com  

Lopes zaczął jeździć, kiedy miał 4 lata, a w wieku 17 lat przeszedł na zawodowstwo. Od tego czasu zdominował zawody we wszystkich kategoriach - BMX, downhill, dual, a ostatnio także four cross. Jest najbardziej utytułowanym zawodnikiem w całym NORBA - i to we wszystkich dyscyplinach. Ustanowił rekordy świata w skokach - na wysokość i na odległość. Pojawia się w telewizji, jego zdjęcia pojawiały na okładkach wszystkich najważniejszych pism dotyczących kolarstwa: "Bike" , "Dirt" , "Bicycling" , "VeloNews" czy "Mountain Biking" , a także kolorowych magazynów, takich jak "Men's Health" , "Rolling Stone" , "USA Today" . Nakręcono z jego udziałem mnóstwo filmów instruktażowych i popularyzujących kolarstwo górskie, jego imieniem nazwano nawet model opony rowerowej (Maxxis Brian Lopes Bling Bling Dual). Brian jest także bohaterem gry komputerowej o tematyce kolarskiej - "Downhill Domination" na Play Station. Zdobył nagrodę sieci telewizyjnej ESPN dla "Ekstremalnego Sportowca Roku", brał także udział - jako kaskader - w kręceniu serialu Pacific Blue . Lopes mieszka w Trabuco Canyon w Kalifornii, wraz z żoną Paulą.

O Brianie Lopesie można przeczytać na jego stronie internetowej http://www.brianlopes.com/.

 

Warto zatem w sobotę o godzinie 11.00 wystartować w Skandia MTB Maraton, by wieczorem na Słonecznej Polanie, w obecności wielu tysięcy kibiców i fanów rowerów, oglądać popisy Briana Lopesa i wcale nie gorszych od niego konkurentów.

Na Słonecznej Polanie w Szczawnie Zdroju pojawi się ponownie kilku zawodników ze ścisłej czołówki światowej, z którymi mają niepowtarzalną szansę spotkać się nasi najlepsi zawodnicy. Będą ponownie Brian Lopes, Joost Wichman, Kamil Tatarkovic, Przemysław Tejchman, Dan Auerswald, Guido Tschugg oraz wielu innych zawodników z Czech, Niemiec i Holandii.....

 

Andrzej Skrzypczak, czyli Ojciec Dyrektor wyścigu 4X, mówi: - Zapraszamy wszystkich zawodników posiadających licencję Polskiego Związku Kolarskiego do udziału. To są zawody umieszczone w kalendarzu UCI z kategorią Class 1, a więc niestety nie będzie wyjątków! Na trasie kończą się roboty modernizacyjne, pogoda nas nie rozpieszcza i ostatnio pracowaliśmy nawet w deszczu! Trasa została wydłużona i czasy będą w granicach 45-60 sekund (zgodnie z sugestiami zaktualizowanych przepisów UCI). Powstała nowa „Big Szczawiana”, ale w pierwszej połowie trasy, sporo nowych przeszkód, trzy nowe proste po około 30 metrów. Będą większe możliwości wyprzedzania, a pod względem widowiskowości to już prawie rzeczywiście „trasa wyj…ana w kosmos”. W zeszłym roku było około 5000 widzów, teraz przy dobrej pogodzie może być jeszcze więcej!

Audemars Piguet Replica

 


Zawody w four crossie odbędą się na Słonecznej Polanie.

Finał zawodów w four crossie zostanie rozegrany o godzinie 21, rozpoczną się one eliminacjami o godzinie 18.

Więcej o zawodach w four crossie na stronie http://www.mtbanna.hm.pl/4X-030508/program-pl.html.

 

 

Brian Lopes od ponad dziesięciu lat nie sobie równych w świecie zawodowego kolarstwa górskiego i jest uważany za najlepszego w tej dziedzinie na świecie. Sześciokrotnie zdobył Puchar Świata, cztery razy - tytuł mistrza świata, dziewięciokrotnie sięgał po mistrzostwo amerykańskiego Narodowego Związku Kolarstwa Terenowego (National Off-Road Bicycle Association, czyli NORBA).

 

 

 

 
 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL