R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40930197 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-02-21
Czesław Lang ściąga gwiazdę
do Szczawna Zdroju

 

Brian Lopes jest w kolarstwie górskim kimś wyjątkowym, figurą specjalnego znaczenia. Jego wielkość wyznaczają sukcesy: cztery razy był mistrzem świata, sześć razy zdobył Puchar Świata, dziewięć razy był mistrzem Stanów Zjednoczonych. Jutro na Polanie Słonecznej w Szczawnie Zdroju wystartuje w zawodach Four Cross.


Piątek, 2 maja - godzina 19.20, w sobotę pojadą tutaj maratończycy MTB.

Brian Lopes będzie ozdobą dwudniowych zawodów na rowerach górskich, które Czesław Lang organizuje w Szczawnie Zdroju. W sobotę o godzinie 11 ruszą na trasę maratończycy, którzy zmierzą się z trzema dystansami - 77 km (GRAND FONDO), 48 km (MEDIO), pięć minut po nich, ci którzy pokonają 25 kilometrów (MINI).


W sobotę kilka godzin niesamowitych emocji na Słonecznej Polanie w Szczawnie Zdroju.

 

Wieczorem w sobotę wielkie zawody Four Cross, w których poza Brianem Lopesem weźmie udział mistrz Europy (nr dwa na świecie) Holender Joost Wichman. Zgłosili się także czwarty zawodnik globu - Czech Kamil Tatarkovic i doskonały Niemiec Guido Tschugg.


Jacek i Radek Lonkowie - przygotowani, by walczyć o pierwsze miejsca w Skandia MTB Maraton.

Czesław Lang nie ukrywa, że w sobotę na Polanie Słonecznej oczekuje wielu tysięcy ludzi, którzy będą podziwiać wyczyny specjalistów Four Crossu - eliminacje rozpoczynają się o godzinie 18, wielki finał o godzinie 21. I dwie godziny później - pokaz sztucznych ogni.

W niedzielę od wczesnego ranka do godziny 18 zawody kolarstwa górskiego Bank BPH Grand Prix MTB z udziałem najlepszych specjalistów tej dyscypliny sportu - Maja Włoszczowska, Anna Szafraniec, Magda Sadłecka i Marek Galiński staną na starcie.


Skandia MTB Maraton, drugi w tym roku - siódmy od 2007 roku.

W Szczawnie Zdroju jest wielu Wielkopolan. Autor Wielkopolskiego Rowerowania spotkał dziś po południu, po przyjeździe do miasta gościnnego od lat pasjonatom MTB, silną grupę z Chodzieży z wiceburmistrzem Piotrem Witkowskim na czele, także Romana Kołodziejczyka, Macieja Pawińskiego i i Marka Zatta.

Bracia Radek i Jacek Lonkowie przed wieczorem w stroju Corratec Team objeżdżali bez pośpiechu Park Zdrojowy. Jacek Lonka w Chodzieży startował na dystansie GRAND FONDO i był trzeci - za Andrzejem Kaiserem i Pawłem Wiendlochą (obaj DHL-Author). – W tym roku postaram się wygrać z Andrzejem Kaiserem - powiedział mi w piątek Jacek Lonka. Zobaczymy, jak będzie jutro na trasie GRAND FONDO.


W sobotę spotkają się tutaj najlepsi polscy maratończycy MTB.

Spotkałem w Szczawnie Zdroju Pawła Ziembę, wiceprezesa Towarzystwa Ubezpieczeniowego Skandii. Ma 49 lat, kocha tenis, narty i rower. Rocznie pokonuje około 4000 km i w sobotę wystartuje w Skandia MTB Maraton. Na dystansie MEDIO. Nie pojedzie sam, syn Michał (12 lat - nr startowy 3225) zamierza pokonać dystans MINI. Dzielny 12-latek z Warszawy przed kilkoma dniami startował w Chodzieży: miał pecha - zerwał łańcuch, ale dotarł do punktu serwisowego, gdzie otrzymał pomoc i ukończył maraton.


Iwona Bocian Zaciewska, zastępca dyrektora ds. promocji i komunikacji marketingowej Telewizji Polskiej - na zdjęciu z córką Julią i córką Pawła Ziemby, w sobotę wystartuje w Skandia MTB Maraton.

Iwona Bocian Zaciewska jest zastępcą dyrektora ds. promocji i komunikacji marketingowej Telewizji Polskiej. Ma dobry rower górski marki "Giant" i w sobotę wystartuje w maratonie. Obok niej pojedzie mąż Marcin Zaciewski, pasjonat rowerów i zarazem lekarz.

Autor tych słów ma dobrze przygotowany rower i znów, jak 27 kwietnia, wystartuje - tak jak Czesław Lang - na dystansie MINI. Do Szczawna Zdroju przyjechał świetny prze laty kolarz Zbigniew Krzeszowiec, który zamierza pokonać dystans MEDIO.


Wieżę z zegarem opasały już taśmy - znak, że pojadą tutaj kolarze MTB.

Szczawno Zdrój 2008. W sobotę od rana Skandia MTB Maraton na trzech dystansach, wieczorem wyczyny Briana Lopesa na Polanie Słonecznej i w niedzielę pierwsza wielka krajowa próba polskich kolarzy górskich - Bank BPH Grand Prix MTB.

Trzy wielkie imprezy w dwa dni. Czesław Lang zaprasza do Szczawna Zdroju. Warto tu być - aktywnym uczestnikiem lub przynajmniej aktywnym kibicem.

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL