R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41162998 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
W najbliższą niedzielę w Gdańsku
wielki finał Skandia MTB Maraton

 

W najbliższą niedzielę, 5 października, pasjonaci maratonów na rowerach górskich z całej Polski uczestniczyć będą w Gdańsku w święcie sportowej rywalizacji i rekreacji, jakim będzie wielki finał Skandia MTB Maraton.

Wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują, że będzie to finał przez duże F.


Chodzież. 27 kwietnia 2008 - Zbigniew Spruch, Czesław Lang i Andrzej Kaiser ścigali się w pierwszej tegorocznej edycji Skandia MTB Maraton.

Po pierwsze, władze Gdańska z jego prezydentem Pawłem Adamowiczem oraz Czesław Lang, jako główny organizator wraz z Towarzystem Ubezpieczeniowym Skandia, zapraszają do tego pięknego miasta na imprezę sportowo-rekreacyjną wszystkich pasjonatów kolarstwa górskiego z całego kraju. I takich, jak Andrzej Kaiser - najlepszy aktualnie maratończyk MTB w Polsce, jak i tych, którzy zechcą w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym po raz pierwszy z życiu zmierzyć się na rowerze z samym sobą, z rywalami, poznać drogi i ścieżki w tutejszych bukowych oraz sosnowych lasach.


Trójmiasto jest idealnym miejscem dla rowerzystów.

Po drugie, prognozy pogody na sobotę i niedzielę są co najmniej optymistyczne. Ma być ciepło i świecić słońce, zatem warunki do pedałowania na trzech dystansach - 19 km, 42 km, 82 km - zapowiadają się jako optymalne.

Po trzecie, dla tych wszystkich, którzy w tym roku brali udział we wszystkich edycjach imprezy Skandia MTB Maraton, organizowanej przez Czesława Langa, będzie to sympatyczne spotkanie maratończyków w przepięknej okolicy. Spotkanie na trasie najpierw, później zaś przy losowaniu nagród. I także jesienne pożegnanie z maratonami 2008 roku, organizowanymi przez Skandię i Czesława Langa.


Czesław Lang z najbliższymi po ukończeniu maratonu MTB w Szczawnie-Zdroju. 3 maja 2008.

Po czwarte, tych nagród będzie sporo. Uczestnicy pięciu poprzednich edycji (Chodzież, Szczawno-Zdrój, Bielawa, Nałęczów, Jelenia Góra) powinni przyjechać do Gdańska, by najpierw wystartować w maratonie, później zaś uczestniczyć w wielce emocjonującym losowaniu wielu wspaniałych nagród. W tym głównej - samochodu Skoda Fabia w czarnym kolorze. Lista nagród obejmuje także skuter Zumico, rower Giant, zegarki Festina, rama Giant XTC, kurtki Shimano. Nagrody otrzymają też zwycięzcy klasyfikacji generalnej. Oczywiście, odbędzie się także tradycyjne losowanie nagród wśród uczestników gdańskiego maratonu.


Bielawa. 18 maja 2008 - trzecia edycja maratonu Skandii przebiegała w skrajnie trudnych warunkach.

Po piąte, organizatorzy szykują dla kibiców wielką gratkę - w stoisku Skandii wystawiony będzie bolid Formuły 1, w którym będzie można odbyć symulację jazdy po torze wyścigowym. Każdy więc na kilka minut może zostać... Robertem Kubicą.


Nałęczów. 1 czerwca 2008 - Skandia MTB Maraton w pełnym słońcu.
 

Po szóste, trasa maratonu prowadzi w całości po Trójmiejskim Parku Krajobrazowym, w pięknych bukowych i sosnowych lasach. Trasa przebiega drogami i ścieżkami leśnymi, ale są też fragmenty asfaltu w okolicach startu i mety. Dystans Mini jest łatwy do przejechania, bez trudnych podjazdów i zjazdów. Trasa dystansów Medio i Grand Fondo - prowadzi po wielu morenowych wzgórzach, gdzie będzie trzeba się mocno zmęczyć na interwałowych podjazdach. Zjazdy fragmentami dosyć trudne technicznie, ale krótkie. Na trasie w początkowym fragmencie mogą wystąpić spore ilości błota, również pewnym utrudnieniem mogą być duże ilości liści zasłaniających powierzchnię dróg.


Jelenia Góra. 17 sierpnia 2008 - Andrzej Kaiser wygrał na dystansie Grand Fondo. Prezydent Jeleniej Góry Marek Obrębalski (z lewej) i Paweł Ziemba (jeden z szefów Skandii) gratulowali najlepszym kolarzom.

Po siódme, miasteczko zawodów znajdować się będzie w Gdańsku-Oliwie, obok ZOO. Maratończycy ruszą na trasę w niedzielę 5 października o godzinie 11.

*** 

Do zobaczenia zatem w Gdańsku. Autor tych słów startował we wszystkich tegorocznych edycjach Skandia MTB Maraton i do miasta nad Motławą wybiera się z radością. By znów ścigać się z Czesławem Langiem, Zbigniewem Krzeszowcem, Czesławem Szudrą z Pabianic i innymi pasjonatmi jazdy na rowerach górskich. Wiem, że do Gdańska wybiera się wielu, wielu Wielkopolan. Jak choćby Kinga i Jan Zozulińscy z Poznania, Dorota i Tomasz Czarneccy z Wrześni, czy Piotr Rakowski - główny informatyk Polskapresse oddział Prasa Poznańska - wydawcy dziennika "Polska Glos Wielkopolski."  

Warto wybrać się do Gdańska, by w sympatycznej atmosferze, w przepięknej okolicy pożegnać sezon maratonów 2008 organizowanych przez Skandię i Czesława Langa. Z coraz większym rozmachem, z udziałem półtora tysiąca ludzi, z cennymi nagrodami.

TEKST NAPISANY: 3 października 2008.

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL