R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41327486 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Czesław Lang, Paweł Ziemba i Jacek Gursz
zapraszają w niedzielę do Chodzieży

 

W najbliższą niedzielę, 26 kwietnia, w Chodzieży odbędzie się inauguracja Skandia Maraton Lang Team 2009. Na sportową rywalizację, na spotkanie pasjonatów rowerów górskich i na kilka godzin wspólnej zabawy serdecznie zapraszają Czesław Lang, prezes Skandii Paweł Ziemba i burmistrz Chodzieży Jacek Gursz.

We wtorek o godzinie 13 w warszawskim hotelu "Mariott" rozpoczęła się prezentacja tegorocznego cyklu Skandia Maraton Lang Team 2009. Czesław Lang i Paweł Ziemba przypomnieli zebranym - sponsorom, gospodarzom miast i przedstawiecielom mediów - jak wpadli na pomysł, by organizować na dużą skalę maratony MTB. W całej Polsce, od wiosny do jesieni.


Czesław Lang i Paweł Ziemba oglądają medale, jakie dla maratończyków MTB przygotowały władze Chodzieży.

– Postanowiliśmy urządzać imprezy dla ludzi, przygotowane w profesjonalny sposób, by poczuli się oni jak prawdziwi zawodowcy - podkreślił Czesław Lang. Przyświecała nam idea, by zachęcić nie tylko młodych ludzi do aktywności fizycznej, propagować zdrowy tryb życia i by wreszcie, takie maratonowe spotkania miały walor przyjemnego spędzania wolnego czasu dla całych rodzin.

W tym roku cały cykl ścigania się zyskał nazwę Skandia Maraton Lang Team. Złoży się nań siedem imprez. Pierwsza już w najbliższą niedzielę (26 kwietnia) w Chodzieży, ostatnia (wielki finał) 4 października w Kwidzynie.

W tym roku nagrodą główną będzie samochód Mazda 2. Otrzyma ją ten maratończyk MTB, który weźmie udział w sześciu z siedmiu imprez, i który będzie miał szczęście w losowaniu. Odbędzie się ono - podobnie, jak przed rokiem - podczas wielkiego finału całego cyklu, czyli w Kwidzynie.

Tysiąc nagród czeka na maratończyków, którzy od najbliższej niedzieli do 4 października będą wracać do znanych już sobie miejsc, jak Chodzież, Bielawa, Nałeczów i Gdańsk, jak również poznawać nowe - Białowieża, Olsztyn i Kwidzyn.


Reprezentacja władz Chodzieży - wiceburmistrz Piotr Witkowski (od lewej), burmistrz Jacek Gursz i prezes Chodzieskiego Towarzystwa Rowerowego Roman Kolodziejczyk - przed rozpoczęciem prezentacji Skandia Maraton Lang Team.

– Chodzież zaprasza do siebie. Mamy zielone lasy, niebieskie jeziora i otwartą bramę w herbie miasta - powiedział podczas prezentacji Jacek Gursz, burmistrz Chodzieży. Zapraszamy serdecznie tych, którzy poznali piękno naszego miasta i jego okolic. Każdy maratończyk, który dojedzie na metę, otrzyma okolicznościowy medal.

W niedzielę w Chodzieży odbędą się I Mistrzostwa Polski Samorządowców w kolarstwie górskim. Prawo startu ma osoba, która jest pracownikiem samorządu gminnego, powiatowego, wojewódzkiego lub radnym oraz okaże legitymację samorządowca lub zaświadczenie o pracy w organach samorządowych.

Samorządowcy z całego kraju wystartują o godzinie 11.10 z Rynku Miejskiego w Chodzieży i będą mieli do przejechania dystans 30 kilometrów. Trasa została tak wyznaczona przez organizatorów, by zawodnicy mogli wjechać na Gontyniec (najwyższe wziesienie w okolicach Chodzieży) oraz zobaczyć piękno okolic dwóch jezior - Karczewnik i Strzeleckiego.

W I Mistrzostwach Polski Samorządowców obowiązywać będą trzy kategorie wiekowe: kobiety open, mężczyzni M1 (do 45 roku życia - rocznik 1964 i młodsi) i mężczyzni M2 (powyżej 45 lat - rocznik 1963 i starsi). Zwycięzcom zostaną wręczone kolarskie koszulki mistrzów Polski, pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.
Patronat honorowy nad imprezą objął marszałek województwa wielkopolskiego, wielki fan jazdy na rowerach, Marek Woźniak, także Związek Miast Polskich.


Białowieża powita kolarzy 2 maja 2009. Wspólne foto władz Białowieży, powiatu hajnowskiego oraz Czesława Langa i Pawła Ziemby.

W warszawskim hotelu "Mariott" pojawiła się silna reprezentacja Białowieży i powiatu hajnowskiego, gdzie 2 maja odbędzie się druga edycja Skandia Maraton Lang Team. Będzie to jeden z najatrakcyjniejszych tegorocznych maratonów, przy granicy z Białorusią - w krainie puszczy i żubrów. Trasy wybrał Jerzy Kuczko, były kolarz szosowy, zaakceptowali je Czesław Lang i Lech Piasecki, który w całym cyklu dba o to, jakimi drogami i bezdrożami pojadą pasjonaci MTB. To tu swój championat rozegrają polscy leśnicy.

Bielawa, 17 maja, będzie w tym roku trzecim miejscem cyklu maratonów Czesława Langa i Pawła Ziemby. Kraina muflonów i Gór Sowich w roku ubiegłym była pogrążona totalnie w deszczu, ulewie i błocie, zawodnicy dojeżdżali na metę umorusani nie do poznania. To był ekstremalnie trudny maraton, o epickim wręcz wymiarze. W tym, trzeba mieć nadzieję, maratończykom zaświeci słońce. I to w Bielawie najprawdopodobniej wystartuje w maratonie Maja Włoszczowska, srebrna medalistka z Pekinu, która dzień wcześniej rywalizować będzie w zawodach XC na Łysej Górze.

Nałęczów, miasto perełka, uzdrowisko, gościć będzie kolarzy MTB 31 maja. To tu o tytuły mistrzów Polski rywalizować będą strażacy i dziennikarze. Ci pierwsi - po raz pierwszy, ludzie mediów - po raz drugi. Maja Włoszczowska, z którą miałem okazję przed kilkoma dniami rozmawiać w Szczawnie Zdroju, współpracująca z Telewizją Polską - udany debiut w roli komentatora podczas 65. Tour de Pologne, zapewne ściągnie na trasę maratonu wielu fanów jej talentu i tysiące kuracjuszy.

Gdańsk przed rokiem zgromadził na starcie Piotra Wadeckiego, świetnego przed laty kolarza szosowego - obecnie selekcjonera kadry narodowej, i Piotra Kosmalę - jednego z szefów sportowych grupy Mróz Action Uniqa. W tym roku miasto przyjazne rowerzystom oczekuje jeszcze więcej pasjonatów MTB.

Olsztyn (13 września) i Kwidzyn (4 października). Finał będzie rozgrywany w miejscu, gdzie swe mistrzostwa świata rozgrywali motocyklowi championi enduro. Start i meta tego maratonu znajdować się będzie na terenie Stadniny Koni Miłosna, trasa pobiegnie wzdłuż rzeki Liwa.

Siedem maratonów, tysiąc nagród, 26 kategorii wiekowych. Zapowiada się wielki rok Skandia Maraton Lang Team. O jego przebiegu informować będzie dużo i w wielu programach Telewizja Polska. Rozgłośnia RMF FM także wszechstronnie relacjonować będzie i zapowiadać imprezy. Portal Onet.pl da satysfakcję tym, którzy stawiają na elektroniczne informacje. Dziennik "Polska The Times" i "Przegląd Sportowy" - to kolejne ogniwa medialnego zastępu wspierającego Czesława Langa i Pawła Ziembę w ich wspólnej misji.

Autor tych słów w 2007 roku raz wystartował w Skandia Maraton MTB, przed rokiem - we wszystkich sześciu edycjach. W tym roku zamierzam być obecny na rowerze podczas całego cyklu, by móc opisywać i fotografować imprezę, która nabiera rozmachu, przyciąga coraz więcej ludzi i tworzy niepowtarzalną wspólnotę ludzi z pasją.

Ludzi, dla których prawdziwe życie rozpoczyna się na rowerze.
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL