R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40497250 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-10-19
Jacek Werkowski marzy
o tytule mistrza Polski leśników

 

Jacek Werkowski jest człowiekiem lasu, ma 25 lat, pracuje w Białowieży i ... jutro wystartuje w Mistrzostwach Polski Leśników w kolarstwie górskim. Będzie się zmagał w dobrze sobie znanym terenie na rowerze marki "Giant" i wie aż nadto dobrze, że ten maraton każdego zachwyci, czyli Skandia Maraton Lang Team.

– Ukończyłem Technikum Leśne w Białowieży i od tego momentu pracuję w tutejszym nadleśnictwie. Nie ma piękniejszego lasu w Polsce, ja zaś mam możliwość pracy w tym niezwykłym dla polskiej przyrody miejscu.


Oni jutro wystartują w Białowieży: troje reprezentantów Skandii i autor Wielkopolskiego Rowerowania.

www.swiss-clock.me

– Gram w siatkówkę, nieźle ścinam, ale kiedy dowiedziałem się, że Czesław Lang, wspólnie ze Skandią, organizuje w Białowieży maraton MTB i mistrzostwa Polski dla leśników, postanowiłem spróbować.

– Jutro wystartuję z numerem 1225, i wiem jako leśnik, że na trzynastym kilometrze maratończycy MTB nabiorą... niezwykłej mocy, zaś na 36 kilometrze będą mieli dylemat: ścigać się, czy też oglądać królewskie dęby.


Białowieża - to będzie niezwykły maraton MTB.

Jacek Werkowski chce swą sportową tężyznę przełożyć być może na tytuł mistrza Polski leśników w kolarstwie górskim. – Wiem jednak, jako leśnik, że maratończycy zakochają się podczas jazdy w Puszczy Białowieskiej, i że będą tu w następnych latach wracać.

Jutro Skandia Maraton Lang Team w Białowieży - druga edycja tegorocznego cyklu. W piątek do godziny 20 zapisało się 285 pasjonatów obojga płci.


Przyjechali z Włocławka i wystartują w białowieskiej edycji Skandia Maraton Lang Team.

Biuro zawodów przyjmuje zapisy w sobotę do godziny 10.30 - stadion sportowy w Białowieży. Pół godziny później start i maratończycy będa mieli do pokonania cztery dystanse: Grand Fondo (112,9 km), Medio (64 km), Mini (46,4 km) i Rodzinny (10 km).

Jutrzejszy maraton to jazda w całości po Puszczy Białowieskiej. Będą długie proste po leśnych duktach, po szutrowych drogach, także po asfalcie - po starcie i na końcowych kilometrach tuż przed metą.

Zawodnicy z Włocławka, Poznania, Chodzieży (Maciej Pawiński, Łukasz Sendlak, Łukasz Nochowicz i Witold Borkowski), także Rosjanie z Kaliningradu jutro wystartują w drugiej edycji Skandia Maraton Lang Team.


Sędziowie przyjmują zapisy do godziny 10.30 w sobotę 2 maja.

– Trochę się boję, od miesiąca u nas nie padało - nie było deszczu, by od rozgrzanych kolarskich opon nie zapaliła się nasza, ukochana Puszcza Białowieska - powiedziała Małgorzata Szpakowicz, kierownik pokoi gościnnych w Parku Pałacowym.

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL