R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41902522 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-07-25
Andrzej Kaczmarek i Zbigniew Krzeszowiec
startują w Skandia Maraton Lang Team

 

Poznanianka Kinga Skrok-Zozulińska była w niedzielę bardzo zadowolona, gdyż ukończyła dystans Mini podczas trzeciej edycji Skandia Maraton Lang Team w Bielawie. Powodem do satysfakcji było jednak nie to, że zajęła piąte miejsce w swej kategorii wiekowej K4, ale fakt, że całą trasę (33 kilometry) przejechała bez podpórek.

– Na żadnym fragmencie maratonu Mini - były trzy podjazdy, także i na Łysą Górę, nie musiałam zsiadać z roweru, tylko pedałowałam, pedałowałam. pedałowałam To mnie bardzo cieszy, satysfakcjonuje. Udowodniłam sobie, że trudny maraton MTB w Górach Sowich mogę pokonać bez podpórek i marszu z rowerem pod górę.


Barbara Krzeszowiec, Zbigniew Krzeszowiec i Andrzej Kaczmarek.

swiss replica watches

Podobnie jak Kinga Skrok-Zozulińska zadowolony był Andrzej Kaczmarek, też z Poznania. Ten świetny przed laty kolarz 25 listopada tego roku ukończy 62 lata i nadal jest w dobrej formie sportowej. Zaczynał przygodę z rowerem w Klubie Sportowym Stomil pod okiem Ryszarda Pawlaka. Było to w roku 1965. Wkrótce przyszły sukcesy i powołanie do kadry narodowej polskich kolarzy.

Startował trzy razy w Wyścigu Pokoju - w latach 1970, 1971, 1973. W swym debiutanckim starcie w majowej imprezie zajął czwarte miejsce, piąty był w roku 1973. Był ofiarnym pomocnikiem Ryszarda Szurkowskiego, ale na swym koncie ma wygrany etap z Włocławka do Bydgoszczy.

Andrzej Kaczmarek jako zawodnik zjeździł całą Europę, ścigał się w Wenezueli, w Algierii, w Maroku odmroził sobie ręce. Karierę wyczynowego kolarza zakończył w 1980 roku. Do maratonów, do sportowej rywalizacji wrócił w 2006 roku. W Bielawie wystartował na rowerze górskim marki Evo, zajął dwunaste miejsce w kategorii M5 (Mini) i podjechał bez problemu wszystkie górki i podjazdy.

Rolex Replica Watches


Iwona Bocian Zaciewska i Andrzej Kaczmarek. Oboje ukończyli dystans Mini w Bielawie i oboje byli ze swego przejazdu bardzo zadowoleni.

– Raduje mnie fakt, że nadal cieszę się dobrym zdrowiem i mogę w szlachetnej rywalizacji być na mecie na 108. miejscu, wyprzedzając jeszcze ponad setkę znacznie od siebie młodszych zawodników.

W Bielawie Andrzej Kaczmarek nie był jedynym reprezentantem z dawnych polskich ekip na Wyścigi Pokoju. Także Zbigniew Krzeszowiec z Gliwic, w tym roku roku ukończył 60 lat, na swym rowerze marki Author (sponsor Tomasz Racki) dobrze pojechał na dystansie Medio i w swej kategorii wiekowej był pierwszy.


Na ostatnich kilometrach maratończycy zmagali się z Łysą Górą.

– Po dwudziestu latach przerwy wróciłem na rower - powiedział Zbigniew Krzeszowiec, który cztery razy jechał w Wyścigu Pokoju: 1970, 1971, 1972, 1973. – Startuję w maratonach piąty rok. W tym roku wygrałem już pięć - w tym dwa Skandia Maraton Lang Team (w Chodzieży i Bielawie). Startuję zawsze na dystansie Medio. Jeżdżę na imprezy z żoną Barbarą, która jest moim dobrym duchem, pomocnikiem i wspaniałym kibicem.

Iwona Bocian-Zaciewska z Warszawy pracuje w Telewizji Polskiej, pełni w niej odpowiedzialne funkcje i startuje od początku w maratonach Czesława Langa i Skandii. – Moja córka Julia, 10 lat, przejechała dystans rodzinny, mąż Marcin - Medio, ja Mini. Dusza mi się śmieje, gdyż w słonecznej Bielawie jechało mi się dobrze. Telewizja Polska, w której pracuję, w różne dni i w różnych programach, pokazuje zmagania ludzi na rowerach, którzy poznają w ten sposób samych siebie, rywali i urodę naszego kraju.

Grono zadowolonych maratończyków winien otwierać 35-letni Mariusz Augustyniak z miasteczka Susz.  Od trzech lat startuje w imprezach MTB. Należy do ekipy o nazwie Epidemia Cyklozy MTB Susz. W niedzielę jechał dystans Medio i w dobrym czasie go przejechał.

I w losowaniu przypadł mu skuter Zumico. – Myślałem o tym, że być może mi dopisze szczęście, co też się stało. Mam prawo jazdy, jeżdżę Volkswagenem Golfem 3, ale mam także uprawnienia do prowadzenia koparki, wózka widłowego, walca drogowego do 18 ton. Myślę, że skuter mi się przyda i potrafię nim pokierować, a moją radość dzielić będą ze mną: żona Magdalena i dwie córki - Agata i Marcelina.

Radosny był także Andrzej Kaiser (DHL-Author) z Bytowa, który wygrał na dystansie Grand Fondo i potwierdził, że jest nadal najlepszym polskim maratończykiem MTB. Ten długi dystans pokonała jedna kobieta - Magdalena Balana (Vitesse Bergamont bikeWorld.pl) z Rzeszowa, akademicka mistrzyni Polski 2009 (tytuł wywalczyła przed tygodniem w Przesiece).


Moje ostatnie metry podczas maratonu w Bielawie.
Fot. Łukasz Widuliński/ Onet.pl

Z kronikarskiego obowiązku odnotujmy, że w słonecznej tym razem Bielawie wystartowało 678 zawodniczek i zawodników, zaś najmłodszą uczestniczką rowerowych zmagań była 7-letnia Agata Mihułka z Wrocławia, najstarszym zaś autor tych słów (64 lata).

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL