R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41825277 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
800 pasjonatów MTB ścigalo się w Olsztynie

 

Prezydent Piotr Grzymowicz zachwycony
maratonem Czesława Langa i Skandii


Olsztyn gościł w niedzielę 13 września pasjonatów MTB z całego kraju, którzy przyjechali do tego miasta na szóstą tegoroczną już edycję Skandia Maraton Lang Team. W imprezie uczestniczyło 800 amatorów ścigania się na rowerach górskich - w tym także siedmiu kolarzy szosowych grupy Mróz Action Uniqa i Łukasz Bodnar (CCC), jak również dyrektorzy sportowi Piotr Kosmala (Mróz) i Piotr Wadecki (CCC Polsat Polkowice, także selekcjoner narodowej kadry). Impreza bardzo spodobała się prezydentowi Olsztyna Piotrowi Grzymowiczowi, który chciałby, by za rok maratończycy MTB zechcieli przyjechać do miasta nad Łyną. Na najdłuższym dystansie, Grand Fondo, wygrali: Magdalena Balana i Andrzej Kaiser.

Piotr Grzymowicz jest od marca tego roku prezydentem Olsztyna. I choć urodził się w Nowym Mieście Lubawskim, to jednak od momentu podjęcia nauki, najpierw w szkole średniej, następnie na Akademii Rolniczo-Technicznej, związany jest z Olsztynem. Tutaj zdał maturę, skończył studia, także tutaj uprawiał swój ulubiony sport - lekkoatletykę (najpierw czwórbój, później biegi średnie).

Replica Watches


Czesław Lang po raz pierwszy zorganizował maraton MTB w Olsztynie.

- Olsztyn to piękne miasto. Ma jedenaście jezior, 1400 hektarów lasów i terenów zielonych, stąd w niedzielę pasjonaci kolarstwa górskiego mieli okazję poznać część tych miejsc, które czynią stolicę Warmii i Mazur wielkim ogrodem zieleni i czystego powietrza.

Prezydent Piotr Grzymowicz, człowiek władzy o wielce sportowym zacięciu, także jego rodzina lubi i kocha ruch oraz rywalizację: (trzej synowie: Paweł - 24 lata, Krzysztof - 22 i Marek - 12, jak również żona Irena), był w niedzielę bardzo zajęty, gdyż prawie caly dzień spędził nad Jeziorem Długim, gdzie odbywała się wielka impreza sportowo-rekreacyjna.

Audemars Piguet Replica Watches


Piotr Grzymowicz (drugi z prawej) miał pracowitą, kolarską niedzielę.

Piotr Grzymowicz otwierał zawody kolarskie dla każdego, kto ma rower. Później przyglądał się, jak zawodnicy wjeżdżają na metę, by po kilku godzinach honorować z Czesławem Langiem najlepszych uczestników rowerowych zmagań.

Przed startem do niedzielnego maratonu, i jego uczestnicy i kibice mogli podziwiać samochód ekipy kolarskiej Mróz Action Uniqa, była też okazja, by porozmawiać z siedmioma jej zawodnikami: Mateuszem Mrozem, Matuszem Taciakiem, Wojciechem Dybelem, Piotrem Osińskim, Pawełem Cieślikiem, Mariuszem Witeckiem i Błażejem Janiaczykiem.

Cała siódemka stanęła na starcie, także Łukasz Bodnar (CCC Polsat Polkowice) oraz Piotr Kosmala i Piotr Wadecki.

Nad ranem padało w Olsztynie, ale kiedy maratończycy ruszali na trasę było chłodno, ale bez deszczu. Na trasie było sporo kałuż, wody i trzeba było uważać.

 
Aleksander Dorożała pewnie wygrał rywalizację na dystansie Medio. Obok zwycięzcy Beata Siluta z firmy Lang Team.

Andrzej Kaiser przyjechał z Bytowa do Olsztyna i znowu wygrał na dystansie Grand Fondo. Przez siedemdziesiąt kilometrów towarzyszył mu Aleksander Dorożała z podpoznańskiej Rokietnicy, który wygrał pewnie na dystansie Medio. Niespodzianką było jednak to, że z bytowianinem do końca Grand Fondo jechał i minimalnie przegrał Radosław Tecław z Bydgoszczy.

– Bardzo się cieszę, że cały dystans, ponad 90 kilometrów, przejechałem z Andrzejem Kaiserem - powiedział Tecław, który reprezentuje Corratec Team Poznań. – Przegrałem raptem o kilka sekund i mam nadzieję, że na następnych edycjach maratonów Skandii i Czesława Langa może pokuszę się o zwycięstwo - dodał bydgoszczanin.


Dorota Sulewska (z lewej) i Sylwia Kwasiborska - dzielne panie ze Skandii.

Dla Andrzeja Kaisera, najlepszego polskiego maratończyka MTB, było to już piąte zwycięstwo w cyklu Skandia Maraton Lang Team. Wygrał w Chodzieży, Bielawie, Nalęczowie, Gdańsku i w Olsztynie. By jednak mieć szanse na główną nagrodę w całym cyklu 2009 (samochód Mazda 2 będzie losowany wśród tych, którzy wezmą udział w sześciu z siedmiu edycji), musi być w Kwidzynie 4 października na wielkim finale Skandia Maraton Lang Team 2009.


Piotr Rakowski (dyrektor ds. informatyki w Polskapresse - Oddział Poznań, pierwszy z lewej), Mariusz Witecki, Radek Lonka, Mateusz Mróz, Błażej Janiaczyk, Piotr Osiński, Wojciech Dybel, Paweł Cieślik, Mateusz Taciak i Piotr Kosmala - wszyscy oni wystartowali w olsztyńskim Skandia Maraton Lang Team.

Do Olsztyna przyjechało autobusem 40 zawodników w różnym wieku z Kaliningradu. Ścigali się na całego, niektórym z nich dopisało szczęście w losowaniu nagród.

Dorota Sulewska (nr startowy 1421) jest koordynatorem zespołu do spraw płynności finansowych w Skandii (trzyma kasę). Ma rower marki Giant i dzielnie startuje w maratonach, których głównym sponsorem jest jej firma. Przed rokiem ukończyła wszystkie pięć, w tym roku nie opuściła żadnego. Rywalizuje zawsze na trasie Mini z koleżanką z pracy - Ewą Pawlak.

W niedzielę autor tych słów ukończył szósty tegoroczny maraton Czesława Langa i Skandii. Jechałem dystans Mini (wyszło 47 kilometrów) i przez wiele kilometrów toczyłem walkę z Dorotą Sulewską właśnie. I później już na mecie miałem okazję porozmawiać i z nią, także z Sylwią Kwasiborską oraz Tomaszem Chrobakiem i Łukaszem Moniakiem (wszyscy Skandia) o ich sportowych przeżyciach.

Kolarsko-sportowa rodzina Skandii liczyła w Olsztynie około 50 startujących osób z Dorotą Sulewską i prezesem firmy Pawłem Ziembą na czele.

Udana impreza w Olsztynie zachwyciła prezydenta miasta Piotra Grzymowicza, który chciałby znów za rok widzieć amatorów maratonów w mieście nad Łyną, mieście zieleni, jezior i pięknych lasów.

I jeszcze jedno: na sześciu zwycięzców aż trzech wywodzi się z jednego miasta. Kinga Mudyn, Andrzej Kaiser i Sławomir Pituch to reprezentanci Bytowa, gdzie przed laty zaczynał swą przygodę z rowerem Czesław Lang.

Zwycięzcy

Mini
Sławomir Pituch
Justyna Kowalczyk

Medio
Aleksander Dorożała
Kinga Mudyn

Grand Fondo
Andrzej Kaiser
Magdalena Balana

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL