R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40930185 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-02-21
Marcin Sapa, Andrzej Kaiser i Andrzej Kaczmarek
bohaterami wielkiego finału w Kwidzynie

 

Siedem imprez Skandia Maraton Lang Team 2009

W niedzielę w Kwidzynie odbył się wielki finał tegorocznego ścigania na rowerach górskich w cyklu Skandia Maraton Lang Team 2009. W niepowtarzalnej imprezie uczestniczyło prawie 800 amatorów MTB z całego kraju, nie zabrakło cudzoziemców. Gwiazdą numer jeden tego największego w tym roku wydarzenia sportowego w mieście nad Liwią był Marcin Sapa - zawodnik włoskiej grupy zawodowej Lampre, który wystartował na dystansie Medio i zajął trzecie miejsce w swej kategorii wiekowej M3. Andrzej Kaiser z Bytowa wygrał rywalizację na Grand Fondo, zaś Andrzej Kaczmarek z Poznania wylosował główną nagrodę: samochód marki Mazda 2.

Tegoroczne ściganie w cyklu imprez Skandia Maraton Lang Team rozpoczęło się 26 kwietnia w Chodzieży. Potem odbyły się maratony w Białowieży (2 maja), Bielawie (17 maja), Nałęczowie (31 maja), Gdańsku (7 czerwca), Olsztynie (13 września), a cała zabawa zakończyła się w niedzielę 4 października w Kwidzynie.


Czesław Lang i Andrzej Krzysztofiak współpracują z sobą od lat.

Zawody odbyły się w przepięknej scenerii, na terenie dawnego stada ogierów, idealnym miejscu rekreacji i wypoczynku o nazwie "Miłosna". Odbywają się tu biegi przełajowe, wielkie imprezy motocyklowe w rajdach enduro, Tym razem zawładnęli nim amatorzy i pasjonaci MTB.

– Nie wystartuję w wielkim finale imprezy organizowanej przez Czesława Langa i Skandię - powiedział burmistrz Kwidzyna Andrzej Krzysztofiak, który pełni tą funkcję trzecią kadencję - od jedenastu lat.

Gospodarz Kwidzyna ma 51 lat, kocha sport i pochodzi z rodziny o takim właśnie podejściu. Jego bracia trenowali piłkę ręczną, ona sam podczas studiów na Uniwersytecie Gdańskim trochę grał w siatkówkę. W Kwidzynie zaś bardzo mocno związany jest ze sportami motorowymi: trialem, motocrossem, enduro.


Andrzej Kaiser wygrywa maratony MTB i zaprasza na niepowtarzalne spływy kajakowe w dolinie Słupi (www.ekajaki.pl). Na zdjęciu z synem Adrianem - Kwidzyn, 4 października 2009.

– Mało jeżdżę rowerem, dziś w wielkim finale wystartuje moja żona Grażyna (numer 2380) - podkreślił Andrzej Krzysztofiak.

– Pamiętam doskonale rok 1997, gdy Czesław Lang postanowił w Kwidzynie zorganizować zawody XC (Żywiec Grand Prix MTB). Wówczas władze miasta, przy pomocy żołnierzy z jednostki techniczno-inżynieryjnej z Grudziądza, wybudowały specjalną kładkę, dzięki której zawodnicy dojeżdżali na Stadion Miejski nad ruchliwą drogą - przypomina A. Krzysztofiak. I także fakt, że Kwidzyn trzy razy znalazł się na trasie największego największego polskiego wyścigu kolarskiego - Tour de Pologne.

Burmistrz Andrzej Krzysztofiak o godzinie 11 ujął pistolet startowy w ręce, wystrzełił i zawodniczki i zawodnicy ruszyli. Tym razem jako pierwsi ci startujący na dystansie Mini, po nich dopiero uczestniczący w rywalizacji na trasie Medio i Grand Fondo.

Gościem specjalnym wielkiego finału był Marcin Sapa, kolarz włoskiej grupy zawodowej Lampre. Na starcie stanął obok Andrzeja Kaisera i Franciszka Sawickiego z Konina. Sympatyczny Wielkopolanin, od kilku lat mieszka w Poznaniu, zdecydował się na jazdę na dystansie Medio.


Marcin Sapa miał niezwykle pracowity dzień w Kwidzynie.

– Po raz pierwszy w tym roku ścigałem się w na rowerze górskim. Wielu chciało mnie wyprzedzić. Cieszy fakt, że zająłem trzecie miejsce w swej kategorii wiekowej M3. Nie spodziewałem się tego. Było co robić, gdyż wiele kilometrów trzeba było jechać w piasku, a wiatr przyginał mnie do ziemi. Na asfalacie pędziłem szybko, traciłem trochę czasu na bezdrożach - podsumował swój udział w Kwidzynie Marcin Sapa.

Marcin Sapa stanął na podium i sam honorował najlepszych zawodników. I kwidzyńskiej edycji i całego cyklu. Był to bardzo pracowity dzień zawodnika Lampre.

Andrzej Kaiser z Bytowa (DHL-Author) wygrał maratony na dystansie Grand Fondo w Chodzieży, w Bielawie, w Nałęczowie, w Gdańsku, w Olsztynie, także w Kwidzynie. I choć przez pewien czas towarzyszył mu Radosław Tecław z Bydgoszczy (Corratec Team), to jednak bytowianin był najlepszy.

I później z numerem 55, jako uczestnik sześciu edycji Skandia Maraton Lang Team, miał prawo uczestnictwa w losowaniu głównej nagrody: samochodu marki Mazda 2. Przypadła ona Andrzejowi Kaczmarkowi z Poznania, zaś uprawnionych do losowania było 176 osób.

W Kwidzynie było wiele, wiele nagród. Jedna z nich, rower górski marki Felt - wartości 7 tysięcy złotych, przypadła Radkowi Tecławowi. Takich szczęśliwców było więcej: Mariusz Krzyżanek z Puszczykowa, Piotr Kaszubiak z Poznania i Wojciech Przybylski (koszulka kolarska Liqugasu) z Wrześni wracali zadowoleni do domu.

Zadowolony był także Czesław Lang. – W tym roku wzięło udział w naszych maratonach prawie 4 tysiące ludzi. Cykl Skandia Maraton Lang Team rozwija się. Na imprezy przyjeżdżają całe rodziny, które kochają rekreację i zdrowy tryb życia. Dajemy radość ludziom uczestnictwa w imprezie profesjonalnie przygotowanej pod każdym względem. W przyszłym roku zamierzamy zorganizować osiem, może dziewięć maratonów. Jest wiele (ponad 15) miast w Polsce, które pragną, by u nich przeprowadzić maratony MTB.

Także Paweł Ziemba, prezes Skandii, cieszył się, że wokół imprezy Skandia Maraton Lang Team powstaje coraz liczniejsza rodzina kolarska. I dodał: – Także coraz więcej miast chce nas gościć u siebie. Postanowiliśmy także wszystkich zwycięzców klasyfikacji generalnej nagrodzić naszym produktem branżowym - oszczędnościowym, inwestycyjnym, Tak więc, każda osoba otrzymała na dobry początek trzy tysiące złotych, którą to sumę będzie mogła odtąd pomnażać z korzyścią dla siebie. Myślę, że wspólnie z Czesławem Langiem nie zabraknie nam w 2010 roku energii i pieniędzy.

Z kronikarskiego obowiązku trzeba poinformować, że najlepszym zespołem całego cyklu 2009 był Corratec Team Poznań - kierowany przez Piotra Pawlaka. Ekipa z Grodu Przemysła wyprzedziła zaledwie o trzy punkty drużynę Vitesse Bergamont bikeWorld.pl, trzecie miejsce przypadło teamowi Subaru Trek Gdynia.

Zwycięzcy edycji w Kwidzynie
Grand Fondo

Andrzej Kaiser
Małgorzata Jasińska

Medio
Aleksander Dorożała
Justyna Frączek

Mini

Sławomir Pituch
Justyna Kowalczyk
 
Rodzinny
Krzysztof Perekitko
Zofia Rzeszutek
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL