R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41878647 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Chodzież jest zielonym, górskim
zakątkiem Wielkopolski

 

Z wiceburmistrzem Chodzieży Piotrem Witkowskim 
rozmawia Piotr Kurek


Skandia MTB Maraton. Chodzież, 27 kwietnia 2008. Czesław Lang na pierwszym planie, Paweł Ziemba (nr 2), wiceburmistrz Chodzieży Piotr Witkowski (3038), obok burmistrz Jacek Gursz i eurodeputowany Marek Siwiec w czerwonej koszulce. 
 
– Panie burmistrzu, w niedzielę w Chodzieży odbędzie się, już czwarty rok z rzędu, Skandia Maraton Lang Team. Jak miasto przygotowało się do tej wielkiej imprezy sportowo-rekreacyjnej?

– Przygotowania do imprezy rozpoczęły się wraz z początkiem roku. Zorganizowanie maratonu to praca bardzo wielu ludzi. Całość koordynuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji z dyrektorem Januszem Smarujem na czele. Pracownicy ci mają na koncie organizacje bardzo wielu imprez, co gwarantuje wysoką jakość ich pracy. Potwierdzają to nie tylko kolarze, ale także motorowodniacy, triathloniści, biegacze czy siatkarze. Maraton to także uczniowie, strażacy, policja, służby medyczne i wiele, wiele innych bardzo zaangażowanych osób. Chciałbym im już dzisiaj podziękować za pracę i za to, że 25 kwietnia będziemy znowu mogli się spotkać na trasie maratonu.

– Nie jest tajemnicą w środowisku wielkopolskich pasjonatów MTB, że trasa tegorocznego maratonu będzie zmieniona, inna niż w poprzednich trzech latach. Czy będzie tym razem trudniejsza?

– Wspólnie z prezesem Chodzieskiego Towarzystwa Rowerowego Romanem Kołodziejczykiem długo rozmawialiśmy o trasie maratonu. W trakcie tych dyskusji uznaliśmy, że kolejna edycja maratonu to nowa możliwość pokazania pięknych terenów Szwajcarii Chodzieskiej. Tak też się stało i dzięki Romanowi mamy nową, ciekawszą trasę, która pewnie wielu zaskoczy i zauroczy. Myślę, że zadowoli ona wszystkich startujących, którzy przekonają się, że Chodzież jest zielonym, górskim zakątkiem Wielkopolski, do którego warto wracać nie tylko przy okazji maratonu.
 
– Jakie atrakcje, poza sportowymi, czekają na maratończyków MTB z całej Polski? 
 
– Myślę, że już sam maraton jest imprezą atrakcyjną samą w sobie. Firma Czesława Langa zawsze dba o kibiców i szczegóły. Jest dobra muzyka, są atrakcyjne nagrody. W trakcie imprezy spotkać można znane z telewizji postaci. W tym roku niewątpliwą atrakcją będą bezpośrednie relacje z Chodzieży na antenie Telewizji Polskiej. Poza tym w Chodzieży na wszystkich czekają piękne tereny i sympatyczni, przyjaźni ludzie.

– Przed rokiem wystartował pan w sześciu z siedmiu edycji Skandia Maraton Lang Team. Jakie ma pan plany na sezon 2010 i czy także  inni przedstawiciele chodzieskiej władzy staną na starcie obok prezesa Skandii Pawła Ziemby, Andrzeja Kaisera i innych znakomitych kolarzy MTB?
 
– Rok ubiegły był wyjątkowo udany, jeśli chodzi o starty. Czasu nie mam zbyt wiele ani na treningi, ani na starty, ale udało mi się w zeszłym roku wziąć udział prawie we wszystkich maratonach Skandii. W bieżącym roku startów jest znacznie więcej. Już wiem, że obowiązki nie pozwolą mi w niektórych z nich uczestniczyć. W tegorocznym maratonie wystartuje burmistrz miasta Chodzieży Jacek Gursz, przewodniczący Rady Miejskiej Maciej Szumiński oraz zapowiedziało swój start kilku naszych radnych. Na starcie nie zabraknie też dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg Rafała Wypusza, natomiast cały czas pozostaje zagadką start starosty chodzieskiego Mirosława Juraszka.

– Marzyłoby się, by 25 kwietnia z centrum Chodzieży na trasę maratonu MTB ruszyło ponad tysiąc zawodniczek i zawodników, także i najmłodszych. Ilu mieszkańców Chodzieży, pana zdaniem, zdecyduje się na udział w tej wielkiej imprezie sportowo-rekreacyjnej?

– Frekwencja w naszym maratonie ma tendencję wzrostową. Zaczynaliśmy z 370 uczestnikami, żeby po trzech latach dojść do 870 kolarzy. Nie ukrywamy, że liczymy na przekroczenie magicznej liczby 1000 uczestników. Również z roku na rok startuje coraz więcej mieszkańców naszego miasta. Wiem, że rowerami w Chodzieży jeździ bardzo dużo ludzi. Magia tych zawodów sprawia, że w każdym kolejnym roku jest nas coraz więcej. W roku ubiegłym wystartowało prawie 100 chodzieżan. Mam nadzieję, że w tym roku przekroczymy liczbę 200 osób. Impreza nasza otwiera praktycznie sezon kolarski w Polsce i każdy chce sprawdzić, jaka jest jego forma u progu sezonu. Ale najbardziej zależy nam na prawdziwych amatorach, którzy chcą poczuć adrenalinę, chcą stanąć na starcie obok sławnych kolarzy i zmierzyć się z piękną i ciekawa trasą. Namawiamy wszystkich chodzieżan, także tych najmłodszych do udziału. Bardzo mało potrzeba, żeby miło spędzić niedzielę 25 kwietnia – wystarczy rower, kask i dobry humor.

 – Przed rokiem w Chodzieży odbyły się po raz pierwszy mistrzostwa Polski samorządowców w maratonie MTB. Startowało ponad 20 osób, tytuły zdobyli: Małgorzata Gogolewska z Wągrowca i Władysław Gładysiak z Poznania. Czy w tym roku, pana zdaniem, więcej samorządowców zdecyduje się na sportową rywalizację? 

– Wspólnie z burmistrzem Jackiem Gurszem chcieliśmy uatrakcyjnić te zawody. Wymyśliliśmy rozegranie zawodów samorządowców. Chcieliśmy w ten sposób zachęcić urzędników, aby odeszli od biurek, komputerów, aby sprawdzili swoje siły i umiejętności, aby środowisko samorządowców zintegrowało się, spotkało się w miłej atmosferze. W roku ubiegłym odbyła się pierwsza edycja. Wystartowało ponad dwudziestu zawodników. W tym roku liczymy przynajmniej na podwojenie liczby samorządowców. Rozesłaliśmy informacje o imprezie do wszystkich prawie gmin w Polsce. Jaki będzie odzew – zobaczymy już 25 kwietnia 2010 roku. Dodam jeszcze, że w 2009 roku oprócz wymienionych przez pana mistrzów w kategorii mężczyzn powyżej 45 lat zwyciężył radny miasta Złotowa – Wiesław Fidurski. Wszyscy samorządowcy, którzy startowali w zeszłym roku zapowiedzieli już swój udział. 

xxx


Burmistrz Chodzieży Jacek Gursz (1331), dyrektor sportowy grupy kolarskiej Mróz Action Uniqa Piotr Kosmala (1002) i wiceburmistrz Chodzieży Piotr Witkowski (1387). Skandia Maraton Lang Team, Olsztyn - 13 września 2009.

Piotr Witkowski (rocznik 1970) – z samorządem jest związany od 1992 roku. Pracę rozpoczął w Wydziale Finansowym Urzędu Miejskiego. W 2000 roku został Skarbnikiem Gminy Chodzież, a od 2007 roku jest zastępcą burmistrza miasta Chodzieży. Ma żonę Małgorzatę i dwójkę dzieci – Julkę i Kubę. Po raz pierwszy w maratonie wystartował w Murowanej Goślinie 5 lat temu. Pamięta go do dziś, bo długo po nim dochodził do siebie... W roku 2006 wspólnie w Romanem Kołodziejczykiem postanowili utworzyć Chodzieskie Towarzystwo Rowerowe, aby popularyzować kolarstwo wśród mieszkańców miasta. Jednym z ich marzeń (wydawało się wówczas, że bardzo odległych) było zorganizowanie w Chodzieży maratonu MTB. Jak się okazuje, marzenia się spełniają i już w następnym roku taki maraton, dzięki aprobacie burmistrza Jacka Gursza, w Chodzieży się odbył. Był to zarazem początek cyklu Skandia Maraton Lang Team.
 

breitling replica watches Rolex DateJust Replica IWC Da Vinci Replica Patek Philippe Replica Watches

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL