R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40478193 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-10-19
Najnowsze wieści z Chodzieży

 

x 550 zarejestrowanych maratończyków
x Pięciu kolarzy Mroza zjawi się na starcie
x Fiat Punto Evo zdobi Rynek Miejski

Kiedy dziś kilka minut po godzinie dziewiętnastej zjawiłem się na Rynku Miejskim w Chodzieży, od trzech godzin trwała rejestracja zawodników do jutrzejszej wielkiej imprezy sportowo-rekreacyjnej. Zakończyła się ona w sobotę o godzinie 20 i do tego momentu swój akces do pierwszej edycji Skandia Maraton Lang Team zgłosiło 550 zawodniczek i zawodników.


Joanna Jabłczyńska, Jakub Krzyżak - pojadą w barwach portalu bikeWorld.pl, natomiast Adam Siluta (w środku) przyjechał z dużą pulą nagród do Chodzieży.  

W sobotę pojawił się w Chodzieży jeden z najbardziej rozpoznawalnych mastersów w Polsce - Zbigniew Krzeszowiec. Tryska humorem, jest w dobrej formie i jutro chce powalczyć na dystansie Medio ze znacznie młodszymi od siebie pasjonatami MTB.

To takich bez wątpienia zalicza się Joanna Jabłczyńska (rocznik 1985), aktorka znana z seriali telewizyjnych i wielka pasjonatka jazdy na rowerze. Ma za sobą start w kilku edycjach Skandia Maraton Lang Team i jutro pojedzie na dystansie Medio, reprezentując team bikeWorld.pl, w barwach którego wystartuje w Chodzieży sześcioro-siedmioro zawodniczek i zawodników.

Joanna Jabłczyńska dziś pracowicie objeżdżała okolice Chodzieży, jutro zamierza dzielnie rywalizować, choć odczuwa jeszcze skutku upadku podczas maratonu MTB w Dolsku, kiedy jeden z nierozważnych maratończyków zajechał jej drogę, doszło do upadku i bólu.

Piotr Kosmala, dyrektor sportowy grupy Mróz Active Jet, poinformowal mnie dzisiaj, że w Chodzieży zjawi się jutro pięciu kolarzy z kierowanego przez niego teamu: Wojciech Halejak, Robert Banach, Bartosz Banach, Krzysztof Krzywy i Łukasz Osiecki. Większość z tej piątki, a może i wszyscy pojadą na dystansie Giga.

Od wczoraj Rynek Miejski w Chodzieży zdobi Fiat Punto Evo, nagroda główna w tegorocznym cyklu Skandia Maraton Lang Team. Przypadnie ona temu maratończykowi MTB, który wystartuje w sześciu z ośmiu maratonów i podczas ostatniej edycji w Rzeszowie, 26 września, będzie miał szczęście w losowaniu. Tak jak przed rokiem w Kwidzynie Andrzej Kaczmarek, przed dwoma laty w Gdańsku Mateusz Kanoniczak - obaj z Poznania.


Fiat Punto Evo, nagroda główna Skandia Maraton Lang Team, zdobi Rynek Miejski w Chodzieży.

- Pula nagród przekracza 400 tysięcy złotych, w tym kilkadziesiąt tysięcy złotych dla zwycięzców klasyfikacji generalnej w 29 kategoriach wiekowych - podkreśla Adam Siluta, dyrektor ds. marketingu w firmie Lang Team. – Trzeba startować, trzeba się ścigać, nagród w tym roku jest najwięcej od 2007 roku, od początku ścigania się w maratonach MTB pod sztandarami Czesława Langa i Skandii - podkreśla Adam Siluta.

Jutro biuro zawodów przyjmuje zapisy od 8 do 10.30. Start o godzinie 11. Pięciu kolarzy grupy Mróz Active Jet stanie do rywalizacji, około 100 reprezentantów Skandii - w tym Dominika Chybowska i jej mąż Sebastian Chybowski. Ciekawe, czy padanie rekord uczestnictwa w Chodzieży, gdzie przed rokiem ścigało się 870 osób.

Piszący te słowa ma już numer startowy, czerwony (2800) - oznaczający jazdę na dystansie Mini. W 2007 raz jedyny uczestniczyłem w maratonie MTB Czesława Langa i Skandii, w 2008 - we wszystkich sześciu imprezach, w roku ubiegłym - we wszystkich siedmiu edycjach. Jutro mój mały jubileusz: 15 raz jadę dystans Mini w Skandia Maraton Lang Team. I po raz pierwszy będę klasyfikowany, jak i moi rywale, w nowej kategorii wiekowej M6 (61 lat i więcej).

No cóż, Czesław Lang dostrzegł, że dziarskich 60-latków nie brakuje i dla nich stworzył taką kategorię. W imieniu swoim, Andrzeja Kaczmarka, Zbigniewa Krzeszowca, Kazimierza Gogolewskiego i innych kolegów, którzy przekroczyli barierę 60 lat, ślicznie dziękuję Czesławowi Langowi, że uwzględnił nasze słowa i prośby.
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL