R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40476800 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-10-19
22-latkowi z Bydgoszczy marzą się
kolejne sukcesy w maratonach MTB

 

Radosław Tecław - zwycięzca z Olsztyna


Radosław Tecław wygrał w Olsztynie rywalizację na dystansie Grand Fondo.

Jego pierwszym rowerkiem był dziecięcy "Smyk". Nauczył się pedałować i samodzielnie jeździć w wieku pięciu lat. Zachęcał go do tego ojciec Czesław Tecław, wielki fan cyklizmu, który jednak nigdy nie uprawiał zawodniczo kolarstwa. A który teraz dzielnie sekunduje synowi i w niedzielę cieszył się bardzo z jego sukcesu: ze zwycięstwa na dystansie Grand Fondo w Olsztynie podczas prestiżowej imprezy, jaką jest od 2007 roku Skandia Maraton Lang Team.

Radosław Tecław w niedzielę był najlepszy na najdłuższym dystansie. Organizatorzy podali, że wynosi on 73 kilometry, jednak licznik 22-letniego Radosława Tecława z Bydgoszczy, reprezentującego poznański Corratec Team, zanotował 76 kilometrów.

- To moje pierwsze zwycięstwo w Grand Fondo w rywalizacji open. Wygrywałem w swej kategorii wiekowej, ale w niedzielę byłem najlepszy. Byłem pierwszy, przed kolarzami teamu Mróz Active Jet i Andrzejem Kaiserem. Cieszę się bardzo z tego sukcesu.

- Na początku uformowała się grupa około 30 kolarzy, ale Krzysztof Krzywy i jeszcze jeden z zawodników na 35 kilometrze bardzo mocno nacisnęli na pedały i nam odskoczyli. Ja jechałem w drugiej grupie - razem z Robertem Banachem, Łukaszem Osieckim, Andrzejem Kaiserem, Przemysławem Ebertowskim i Dariuszem Woźniakiem - przypomina przebieg niedzielnej rywalizacji Radek Tecław.

Około 10 kilometrów przed metą grupa, w której była szóstka zawodników, doścignęła Krzysztofa Krzywego i partnera jego ucieczki. Wszystko rozegrało się na finiszowych metrach, które wyznaczono na terenie lotniska Aeroklubu Warmińsko-Mazurskiego.

- Było deszczowo, ludzie siedzieli w samochodach, niektórym nie przeszkadzal deszcz, kiedy rozpoczynaliśmy finiszowe metry. Trzeba było pokonać chyba z pięć ostrych zakrętów, w których mieściłem się znakomicie i dzięki temu byłem najszybszy i zarazem pierwszy na mecie - opowiada Wielkopolskiemu Rowerowaniu zawodnik Corratec Teamu.

Ma 22 lata, z Ryszardem Szurkowskim, najwybitniejszym polskim kolarzem, łączy go miesiąc urodzenia - styczeń. Radek Tecław urodził się w Bydgoszczy 22 stycznia 1988 roku. Jako czternastolatek zapisał się do bydgoskiego klubu sportowego EMDEK. Jeździł w nim aż do wieku juniora. Później przyszedł czas na Szkołę Mistrzostwa Sportowego w grodzie pierników i znany w środowisku kolarskim klub sportowy Pacific Toruń.

W latach 2006-2007 próbował sił w kolarstwie szosowym w teamie Pacific Toruń/ Norda Atala - polsko-włoskim przedsięwzięciu, gdzie był jednym z najmłodszych zawodników. Takim zawsze do pomocy, ale wiele razy zdarzało się, że był szybszy od starszych i bardziej doświadczonych zawodników.

W Wielkopolsce zaczął sie pojawiać na zawodach XC, organizowanych przez Wojciecha Gogolewskiego - prezesa ogniska TKKF "Pałuki", w 2007 roku. Rok później, w kwietniu 2008, na wielkopolskiej ziemi zadebiutował w maratonie Skandii i Czesława Langa. Było to w Chodzieży.

- Miałem wówczas 20 lat, byłem w nienajlepszej kondycji fizycznej i zdecydowałem się na start na dystansie Medio. Byłem, jeśli dobrze pamiętam, chyba 15.

- Wygrałem w Olsztynie. Sprawiłem wielką radość ojcu, pan Ryszard Pawlak był także z mego sukcesu bardzo zadowolony, podobnie Piotr Pawlak - szef Corratec Teamu. I także około 20 koleżanek i kolegów z zespołu biało-niebieskich, który jednoczy ludzi rowerów z różnych stron kraju.

- Przeziębiłem sie trochę w Olsztynie, ale w najbliższą niedzielę będę w Chodzieży na zawodach XC o Puchar Wielkopolski. Tydzień później będę w Sopocie i w tym pięknym miejscu Polski powalczę z braćmi Banachami - Bartkiem i Robertem oraz Krzysztofem Krzywym, Andrzejem Kaiserem i także innymi czołowymi zawodnikami polskiego MTB.

- Mam 22 lata, pierwszą wygraną na Grand Fondo w Skandia Maraton Lang Team i moje marzenia rosną - powiedział dziś, w poniedziałek 14 czerwca 2010 roku, nieobecnemu w Olsztynie autorowi Wielkopolskiego Rowerowania bydgoszczanin Radosław Tecław.

Tekst napisany 14 czerwca 2010

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL