R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41878318 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Wszystko okaże się w sobotę

 

Szósta edycja Skandia Maraton Lang Team 2010

Przed nami kolejny ekscytujący, kolarski weekend, na który zaprasza Czesław Lang. Już w najbliższą sobotę, 3 lipca, w Nałęczowie odbędzie się szósta edycja prestiżowej imprezy o nazwie Skandia Maraton Lang Team.

Nałęczów to jedno z najsłynniejszych polskich uzdrowisk, ale przede wszystkim niepowtarzalny mikroklimat sprzyjający leczeniu chorób serca, znakomite wody mineralne, malownicze położenie i wspaniała historia.

Start już tradycyjnie o godzinie 11.00, z miasteczka zawodów przy Parku Zdrojowym w Nałęczowie.

Zaledwie kilka dni temu opadły emocje związane z rywalizacją w Sopocie, a już trzeba szykować sprzęt i formę na kolejne wyzwanie. Czy bohaterowie znad morza znów dadzą znać o sobie? - okaże się już w sobotę. Tym razem w Nałęczowie.

Sopocki dystans Rodzinny był emocjonujący, ponieważ aż trzy pierwsze osoby mijające linię mety zostały sklasyfikowane z tym samym czasem. Dopiero sędziowie ustalili kolejność na mecie: 1. Łukasz Mański (Baszta Bytów Mańscy), 2. Artur Mański (Baszta Bytów Mańscy), 3. Jakub Kuptz (Rodzina Kuptz).

Dystans Mini padł łupem Mirosława Płotki (Baszta Bytów), a w Medio po raz kolejny najlepszym okazał się Sławomir Pituch z Bytowa (Corratec Team). Na królewskim dystansie Grand Fondo znów przypomnieli o sobie bracia Banachowie (obaj Mróz ActiveJet). Wygrał młodszy Bartosz, drugi był starszy Robert, który o tą pozycje stoczył walkę z Radosławem Tecławem (Corratec Team).

Trasa maratonu w Nałęczowie jest bardzo malownicza i przebiega w połowie po Kazimierskim Parku Krajobrazowym - dodajmy, że jest łatwa technicznie. Przebiega głównie drogami szutrowymi, polnym i łąkami, ale są też długie odcinki drogami asfaltowymi. Trudność mogą sprawić odcinki gliniaste i lessowe, gdzie w razie deszczu nawierzchnia będzie zapychać bieżnik i będzie ślisko. Poza jednym odcinkiem, podjazdy są krótkie - interwałowe. W Kazimierzu Dolnym na kolarzy czeka ostry podjazd kocimi łbami od Rynku na Starym Mieście - miejsce bardzo szczególne, gdzie uczestników dopingować będą setki kibiców.

Zjazdy są na ogół bezpieczne, ale należy zwrócić uwagę:
- zjazd do BUFETU przy rozjeździe dystansów (wszystkie dystanse) - zjazd wąwozem po podłożu lessowym i gliniastym, dużo kolein i rozpadlin, w razie deszczów dużo błota i kałuż.
- zjazd od 25 kilometra do drogi asfaltowej w kierunku Kazimierza Dolnego (dystanse Medio i Grand Fondo) - zjazd wąwozem o dużym nachyleniu po betonowych płytach!
- zjazd około 33 km wąskim wąwozem do miejscowości Wierzchoniów (dystanse Medio i Grand Fondo).
- zjazd do miejscowości Wąwolnica (wszystkie dystanse) - zjazd wąwozem po kostce brukowej, w razie deszczu niebezpiecznie.

Na miejscu tradycyjnie na uczestników czeka wiele atrakcji - nagrody (do wylosowania między innymi skuter Zumico i dwuosobowy weekend w SPA Nałęczów), stoiska, a także jak zawsze wspaniała scenografia i kolarska atmosfera. Szczególnie serdecznie zapraszamy rodziny, dla nich przewidziano specjalny dystans. Na najlepszą rodzinę czeka atrakcyjna nagroda - rower Giant Boulder!

Dodajmy także, że na wszystkich imprezach Skandia Maraton Lang Team swoje stoisko ma Fundacja Pani Ewy Błaszczyk „AKogo?”. Obecność fundacji związana jest z promocją Tour de Pologne Amatorów podczas 6. etapu tegorocznego naszego narodowego Tour. Na miejscu będzie można pobrać formularz i zapisać się do udziału w tym niesamowitym wydarzeniu, w którym udział zapowiadają już polskie gwiazdy show-biznesu.

Podczas Skandia Maraton LangTeam w Nałęczowie odbędą się także Mistrzostwa Polski Dziennikarzy i Ochotniczych Straży Pożarnych RP w maratonie MTB.

Cykl maratonów organizowanych przez Czesława Langa i Skandię uchodzi w środowisku za najbardziej medialny, najbardziej ogólnopolski, najbardziej dynamicznie rozwijający się i najlepiej zorganizowany. Jeśli dodamy do tego pulę nagród, która w 2010 roku przekroczy 400 tys. złotych - otrzymamy pełny obraz Skandia Maraton Lang Team. Główną nagrodą w obecnej edycji imprezy jest Fiat Punto Evo. Samochód zostanie rozlosowany podczas finału w Rzeszowie wśród uczestników co najmniej sześciu z ośmiu maratonów, którzy wezmą udział w konkursie i odpowiedzą poprawnie na pytania, związane z wyścigiem.

Biuro Prasowe Lang Team  

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL