R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41825418 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Zenon Milczewski z Poznania
mistrzem Polski dziennikarzy

 

Skandia Maraton LangTeam w Nałęczowie

Kolejna, szósta edycja Skandia Maraton LangTeam już za nami. Tym razem maratończyków ugościł Nałęczów. W programie na 2010 rok pozostały jeszcze dwie imprezy tego cyklu: 12 września spotkamy się w Białymstoku, a 26 dnia tego miesiąca finał Skandii odbędzie się w Rzeszowie. Mamy zatem teraz trochę czasu na odpoczynek, regenerację lub trenowanie przez finałowymi edycjami. A jest przecież o co walczyć.

Główną nagrodą w obecnej edycji imprezy jest Fiat Punto Evo. Samochód zostanie rozlosowany podczas finału w Rzeszowie wśród uczestników co najmniej sześciu z ośmiu maratonów, którzy wezmą udział w konkursie i odpowiedzą poprawnie na pytania, związane z wyścigiem.

www.cheapgoyardoutlet.com


Iwona Bocian-Zaciewska (Telewizja Polska) mistrzynią Polski dziennikarzy w maratonie MTB. Nałęczów, 3 lipca 2010.

W Nałęczowie początkowo przepiękna pogoda, w dalszej części sprawiła zawodnikom niespodziankę. O 13.00 nad Nałęczowem przeszła letnia burza. Krótka, ale intensywna. Dalej na trasie padał nawet grad, który poobijał trochę kolarzy, ale większość z nich odebrała deszcz jako przyjemne ochłodzenie rozgrzanego organizmu. Wiele osób także urzekła trasa przygotowana przez organizatorów, której niektóre części (wąwozy lessowe) urzekły nawet tych najbardziej wybrednych.

Na dystansie Rodzinnym wygrał jadący indywidualnie Filip Jeleniewski (Elektroterm Team) , ale górski rower firmy Giant trafił do najlepszej rodziny. Odebrali go na podium Konrad i Patryk Pietrzniakowie (BTR Nałęczów - Pietrzniak). Najlepszą kobietą na tym dystansie okazała się, także startująca indywidualnie - Dorota Curyło.

Dystans Mini wygrał Tomasz Bala (OSP Piaski), który został także mistrzem Polski strażaków w kategorii S-1. Drugie miejsce w Mini zajął Ukrainiec Oleksiy Belykh, a trzeci był 17-letni Bartłomiej Wawak (JBG-2), który w niedzielę po wyścigach XC wraz z innymi członkami kadry narodowej poleciał do Izraela na mistrzostwa Europy MTB. Wicemistrzem Polski strażaków zajął Michał Ładosz (OSP Piaski Wiedrak), a brąz wywalczył Marek Kulik (OSP Piaski). W kategorii S-2 MP strażaków wygrał Józef Kowalski (OSP Żychlin) przed Wiesławem Sondejem (OSP Sokołów Małopolski). Mistrzynią Polski natomiast została Wiesława Kolatowska (OSP Gdynia-Wiczlino), przed Marzeną Paluszkiewicz (Międzyrzec Podlaski) i Patrycją Aleksandrowicz (Biała Podlaska).

Najlepszą kobietą na tym dystansie była znana niegdyś ze startów w wyścigach cross-country Magdalena Pyrgies (AKTIO Group Team), która w 2005 roku w belgijskim Kluisbergen została mistrzynią Europy juniorek w XC. Drugie miejsce zajęła Justyna Kowalczyk (RMF FM Pepsi Max MTB Team), a trzecia była Marta Sułek (Boplight Aminostar Team), która także była reprezentantką Polski MTB.

Dystans Mini był także areną żurnalistów, którzy walczyli w corocznych MP dziennikarzy. Mistrzynią Polski dziennikarzy została Iwona Bocian-Zaciewska z Telewizji Polskiej (pełnomocnik zarządu do spraw kanałów tematycznych).

– Startuję w maratonach Czesława Langa i Skandii już trzeci rok. W tegorocznej edycji był to mój czwarty ukończony maraton. Nałęczów zaskoczył nas pogodą. Na mecie stwierdziłam, że od uderzeń kul gradu pozostały ślady na rękach i nogach.

– Mam bardzo dużo pracy, ale rower pomaga mi bardzo w utrzymaniu dobrej formy fizycznej. Mieszkam na Ursynowie i staram się regularnie, co kilka dni przejeżdżać po 20-30 km. W weekendy wypada tego więcej, zaś moimi partnerami jest mąż Marcin i 11-letnia córka Julka. Puszcza Kampinoska i Las Kabacki - to nasze, rodzinnne miejsca rowerowych pergrynacji - podkreśliła na mecie jedna z najbardziej rozpoznawalnych i wyrazistych twarzy maratonów Czesława Langa i Skandii.

W tym roku w kategorii D-1 zwyciężył Michał Pawlik (Selle Italia BikeWorld.pl), wyprzedzając Macieja Grochowskiego (TVN) oraz Mateusza Zdanowicza (Amatosport.pl). W kategorii D-2 wygrał Zenon Milczewski (TVP Poznań), przed Sławomirem Bajewem (Rowertour - Radio Merkury) i Wojciechem Choiną (TVO Gdańsk). Czwarte miejsce zajął Piotr Kurek - pracujący na trzech medialnych frontach: dziennik "Polska - Głos Wielkopolski", Rowertour oraz strona internetowa Wielkopolskie Rowerowanie.

replica rolex watches


Trzech dziennikarzy i jeden strażak: Sławomir Bajew (od lewej) z poznańskiego Radia Merkury, Józef Kowalski z Żychlina, Zenon Milczewski (TVP Poznań) i Wojciech Choina (TVO Gdańsk).

– Rozpocząłem pracę w poznańskim ośrodku telewizyjnym w 1986 roku. Od początku związany jestem z redakcją sportową. Relacjonuję wydarzenia z różnych dyscyplin. Przed laty miałem poważne problemy z kolanem, ale dzięki jeździe na rowerze mogę w miarę sprawnie władać nogą. Cieszę się z tytułu mistrzowskiego, z tego, że wygrałem. To jest nobilitujące - powiedział popularny w Wielkopolsce dziennikarz sportowy.

– Mieszkam w Poznaniu, przejeżdżam w ciągu roku około trzech tysięcy kilometrów na swym rowerze. Najczęściej wybieram się na przejażdżki w okolice Wielkopolskiego Parku Narodowego - do Puszczykowa, Jezior, Dymaczewa czy też Trzebawia.

Na średnim dystansie - Medio - wygrał kolarz Mróz ActiveJet Łukasz Osiecki. Zawodnik zawodowej grupy Piotra Kosmali, pochodzący z Głuchołaz, wyprzedził Artura Kozaka (BSK Miód Kozacki) i Romana Pietruszkę (RMF FM Pepsi Max MTB Team).

Wśród pań wygrała Monika Lange (Subaru Trek Gdynia). Drugie miejsce zajęła Magdalena Dąbrowska (Prodent - skleprowerowy.pl), a trzecie Maja Busma (Legionowo).

W najdłuższym dystansie Skandia Maraton LangTeam, zwanym także królewskim, Grand Fondo znów najlepszym okazał się Radosław Tecław (Corratec Team), który po raz kolejny pokonał zawodników Mróz ActiveJet. Tym razem musieli oni się zadowolić drugim (Wojciech Halejak), trzecim (Krzysztof Krzywy) i czwartym miejscem (Bartosz Banach).

94-kilometrowy odcinek najszybciej pokonała Olga Niewiarowska (Kross Racing Team). Druga kobietą była Anna Świrkowicz (Subaru Trek Gdynia), a trzecią Małgorzata Zellner (Corratec Team).

Na miejscu, w sportowym miasteczku na uczestników czekało wiele atrakcji - nagrody (kolejny skuter Zumico trafił do kolejnego szczęśliwca i podobnie było z weekendem dla dwóch osób w SPA Nałęczów), różnorakie stoiska, a także jak zawsze wspaniała scenografia i kolarska atmosfera.

Podobnie jak na poprzednich edycjach, tak i w Nałęczowie swoje stoisko miała Fundacja Pani Ewy Błaszczyk „Akogo?”. Obecność fundacji związana jest z promocją Tour de Pologne Amatorów podczas 6. etapu tegorocznego naszego narodowego Tour. Na miejscu będzie można pobrać formularz i zapisać się do udziału w tym niesamowitym wydarzeniu, w którym udział zapowiadają już polskie gwiazdy show-biznesu, jak choćby znany aktor Piotr Adamczyk.

A czy Ty już zapisałeś się do startu w Tour de Pologne Amatorów?

 

 
 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL